Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - zveckanje u petim vratima (gepeku) / B stubu

Recommended Posts

Ne bi da me prozovete "klavir štimerom" :band: ali ja opet čujem nekakve fantomske zvuke - ranije pominjani rezonantni zvuk se neki put čuje a neki put ne...

Elem, pri nailasku na rupe ili gde god se auto malo prodrma čuje se lupkanje iz zadnjeg dela - kao "lončić i poklopčić". Najpre sam pomislio da lupka alat iznad rezervnog točka ali ovu sumnju sam otklonio vađenjem alata i "probnom vožnjom"...

 

Juče primetim da se čuje nešto u zadnjim vratima. Kada otvorim gepek i kada ih prodrmam gore dole čuje se to unutar vrata. Liči na onaj zvuk tokom vožnje.

Najpre da pitam: čuje li se ovo lupkanje tokom vožnje još kod nekog - od mene uvek (preko rupa)?

Hoću li ispasti smešan ako ovo budem reklamirao u servisu?  :blushing:

 

Ovo me više nervira od utiska "da sam povukao ručnu" kada dodam gas - jer "ručna" zavisi od stila vožnje: niža pa gas. Ovo lupkanje zaista nisam očekivao od 3 meseca starog auta (a traje već neko vreme - nisam brojao)... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini iritantan zvuk koji sam ja otkrio za ovih mesec dana druženja sa L-om potiče od drljanja vozačevog pojasa o sedište u donjoj zoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba to neki dok je prisarafljivao ostao mu srafciger u vratima:-)
Desavalo se i doktorima da "zatvore" covjeka sa alatom u organizmu pa sto ne i majstori:-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba moze biti da je promaklo neko strano telo u petim vratima. Iznad brave same je tanka plastika od obloge,nju uhvati i zavrni na dole,a vrata spusti skoro do branika i prodrmaj da ispadne. Ne mogu bas ovako preko tastature da ti objasnim,valjda me razumes,jedino da snimim na poslu sta treba da probas. Desi se da ostane neko parcence plastike pri uklapanju pa zvecka. Ako nije to,onda ti je instalacija u petim vratima ispala iz zabica pa zvecka,mada ne verujem da bi to mogao da cujes. Inace na testiranju se auto vozi sa gumama naduvanim na 3bar na pisti sa razlicitom podlogom i izostrenim culom sluha,al desi se eto da nesto promakne,ili da je bilo zaglavljeo pa se sad izvuklo odnekud  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo!!!
Hvala ti do neba!
Upravo kada sam tu tanku plastiku zavrtao na dole, ispade mi iz prstiju i lupi o lim vrata, a tada se začu omraženi zvuk. Znači to je: lupa plastika. Gurnuo sam krpu izmedju plastike i lima i lupkanje se više ne čuje. Dok sam gurao krpicu, primetio sam da tu postoje sundjeri ali izgleda da nisu odradili posao
Hvala još jednom!


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu,tu sam da pomognem,ako smatras da treba da reklamiras slobodno to i uradi,posto znas vec precizno koji je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema potrebe - jes da je budženje ali ne vidim tu ništa loše, bitno je da nema više tog iritirajućeg zvuka. K'o da bi u servisu nešto pompezno uradili
Svakako HVALA


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kad je proizveden tvoj auto,jer su te obloge petih vrata poboljsavane u par navrata,pa ne znam koja serija je kod tebe. Jedino da dobijes novu oblogu,ali GARANTUJEM da nijedan radnik u servisu nece znati da je ugradi,a da mu ne pukne ni jedna kopca i ostane unutra da zvecka jos gore. Moj savet je da vozis i uzivas,a toga neka kako jeste....zbog malera eto,ako ni zbog cega drugog  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto sam dobio 12.06. a delimično je sklopljen oko 20.05. pa zastoj zbog nedostatka plastike, tako da je kopletiran oko 01.06.
Delim tvoje mišljenje da ljudi u servisima neće odraditi zamenu kako treba - neka ovako


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zveči kad zatvorim vrata od gepeka. Ali to je plastika od tablice. Pa sam između tablice i lima stavio sunđer i sad je ko bombona  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pravite neko veliko okupljanje? Da vidimo ima li neko resenje za to lupkanje i ostale problemcice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako sam stavio krpicu - opet prolupkalo (samo manje). Vozim u četvrtak ujutro u servis mada su mi tamo već najavili da nemaju iskustva. Što se tiče rama za tablice kada se zalupe vrata - pa to se podrazumeva


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pravite neko veliko okupljanje? Da vidimo ima li neko resenje za to lupkanje i ostale problemcice :)

 

Bice nas dosta sa L-ovima na zvaničnom okupljanju 29.09. 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=60955&p=938438

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitao sam se kod ortaka što radi u FAS-u, zna za problem - promenili su 3 tipa plastika do sada. Rešenje su sunđeri koji se ubacuju. Baš im je rešenje!
Baš ću da vidim šta će sutra da mi kažu u servisu


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh :)

Ove sto se sad ugradjuju se ne cuju,mada se ni te nisu cule kod nas...ko ce ga znati..

Bas me zanima sta ce u servisu da ti kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cujem neka lupkanja iz suvozackog B stuba... Kubura, pretpostvavljam da si to cuo jos kod nekih automobila, pa me zanima da li je to normalno ili ne?

 

Od prvog dana sam to cuo, ali sam prvo mislio to lupka nevezan suvozacev pojas, ili da lupkanje potice iz prtljaznika - jer sam bio ekskluzivni vozac svojih kola, pa nisam mogao tacno da utvrdim odakle potice. Nedavno sam prvi put seo na zadnje sediste i cuo da potice iz desnog B stuba. Kad prelazim preko neravnog terena (citaj rupa i zakrpa, kojih je pogotovo pun autoput prema Nisu), cuje se iz okoline natpisa AIRBAG bas kao da lupka pojas o sediste.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da bude od kontakta pojasa sa sedištem. Dole kad pogledaš videćeš da pojas počinje nekom sajlom ankerisanom u pod. Taj početni deo se tare o sedište i pravi neki zvuk koji iritira. Ja sam ga jurio dve nedelje i na kraju locirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci blam!

Odem u zakazanom terminu u AK Vozdovac

Provozam majstora i konstatacija je da lupka - uvezemo kola u garazu i on rece ra sacekam desetak minuta dok majstor dodje i da ce on onda pogledati i rastaviti vrata.

Reko OK samo me pozovite kada dodje da prisustvujem rasklapanju. Majstorce koje me primilo rece da ne moze i da je to protivno politici servisa. Na moje insistiranje odoh kod sefa koji mi rece da nije problem da prisustvujem samo sto je majstor - limar, na odmoru do sledeceg ponedeljka i da se tada javim. Priupita ga ja: pa ko bi otvorio plastiku na vratima, dok ja cekam, i da nisam trazio da gledam sta se radi - nista mi ne odgovori!!!

Znaci ladno mi ne bi ni pogledali auto a mene bi nesto slagali...

Onda mi dadose mob. od majstora da se sa njim dogovorim kada se vraca sa odmora i kada da me primi - to je vec bio slag na tortu - ko da sam dosao kod ortaka Pere da cackamo nesto po autu... Aferim za Ovalsceni servis!!!

 

Odoh na posao, pa sam zvao AK Kompresor gde sam i kupio auto - dogovorili smo se da dodjem bez zakazivanja (zbog cestih neplaniranih obaveza na poslu) a da oni tokom radnog vremena uvek imaju limara u radnji, koji ce da pogleda o cemu je rec pa ce da dogovorimo sledece korake - vec sam im unapred zahvalan sto su me saslusali i, na njihov predlog jer nisam znao kada cu biti slobodan da dodjem, izasli u susret...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pisao o mom lupkanju u zadnjim vratima - meni je trebalo 2 meseca da shvatim sta kvari utisak

Inace, meni se sa desne strane na oko 2000 rpm povremeno cuje zujanje - kao rezonantni zvuk motora

 

Sto se tica pojasa i mesta gde se kaci, zar on nema kao cicak traku da ne tare okolo? Kod mene ima i nista se ne cuje odozdo..

 

:band:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neku zaštitnu traku, ali se kod mene čuje vozački. Možda ima veze kako je namešteno sedište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tandrce kao polica, onda su okviri za tablicu. Kubura i ostali nisu culi jer voze auta bez tablica ;) Probajte i vi jedan krug bez istih da se (raz)uverite

 

Ja sam stavio obostrano lepljiv sundjer i vibracija i zvuka nema. (ne na 500L :) )

Edited by JLZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da se ne cuje od dole, vec vislje - na oko pola metra od plafona, otprilike tu negde oko izlaza pojasa iz vrata ili one elipse gde pise airbag? Sa vozackog ili suvozackog sedista se ne moze locirati, cini se da je vise nazad, ali kad sam seo nazad vidim da je ipak napred. Zavlacio sam glavu i dole pored sedista, pa cujem da je vislje od te sajle dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...