Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Milosnis18

Lancia Kappa - povezivanje kožnih sedišta?

Recommended Posts

Pozdrav. nasao sam kozni enterijer za lanciu e sad pitanje je kako povezati da sve radi jer na mojim starim je poluga-rucno podesavanje a kozna imaju elektronsko podesavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je vec problem jer treba da imas instalaciju od tih koznih sedista koja si nabavio, a ona idu cak iz gepeka i prostiru se skroz do sedista po podu auta. ili da se nesto "budzi" sto ne bi preporucio

Share this post


Link to post
Share on other sites

instalaciju mogu da cupam tj sve sto je od sedista ali je problem sto ne vidim nista sem nekih konektora. znaci nije tako lako napraviti da bude kao fabrika da sve radi i da se pali lampica na tabli kad ukljucis grejace. jbg nije mi fora samo da ih imam ako nemaju funkciju

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

stopirao sam bio nabavku sedista ali sada sam nasao odgovarajuca tj. stanje i model. a ta instalacija jer ide i do table ili ecu-a da bi palio lampicu grejaca na tabli ili samo ta iz gepeka. sta daje signal na tabli kad stisnes dugme i odakle tu struja u gepeku? pojma nemam oko toga, nisam se sretao s tim jer mi nijedna kappa nema elektricna sedista.  idem krajem meseca po njih i mogu da skidam sve sto mi treba pa pomagajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako je kod mancip-a e ja sam zaokruzio cega nema kod mene. sta mu dodje sve ovo? stavio sam brojeve pored pa ako neko zna neka pise.  026.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da jos sam video na nekim koznim ima tockic sa strane a ima pomeranje na struju,grejace?? koja fora taj tockic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tockic je navijanje za lumbalni deo ledja. Skini ceo desni snop instalacije sto ide po pragu. Od utikaca ispod table desno snop krece pozadi, jedan deo se racva prema sedistima, drugi nastavlja prema gepeku. Postoji jos jedno racvanje kod zadnjeg sedista prema zvucnicima i anteni koja je u zadnjem desnom stubu. Ako neces da skidas dasku zvucnika ti preseci 4 kabla od njih pa nastavi kasnije. Ostatak je u gepeku desno.

 

1. Je ono sto ti treba za sedista. Napajanje i dva releja od grejaca sa sa osiguracima od 7,5A

2. Ovde ide relej od servotronic letve volana

3. Racunar od el. vesanja

4. Sirena i modul od alarma

Share this post


Link to post
Share on other sites

palo mi je na pamet da je jedno od tog vesanja jer njegova kappa ima to. znaci meni treba samo broj 1? a sta je srevotronic letva cisto me interesuje? evo slika sto mi poslao lik u dobrom su stanju samo je stariji model al nema veze uzimam.  IMG_20140419_172545.jpg  IMG_20140419_172436.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su od strarijeg modela moze da se desi da ti nece raditi indikator na intr.tabli da su grejaci ukljuceni. Servotronik je smanjenje servo sile volana u odnosu na povecanje brzine. Znaci kada ides brze servo je tvrdji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam krenuo da menjam instalaciju. koji je ono rebus strasno. :-) bice detaljno sa slikama ako nekom bude trebalo. skidao sam sam od stranca pa znam sta gde ide ali opet ako negde zapne eto mene.

e i fali mi jedna plastika-taster na vozacevom za pomeranje naslona sedista. gde to da nadjem tj. da li i na plisanim elektricnim ima opcija za podizanje naslona glave jer njih mogu lakse da nadjem po otpadima.

i onaj tockic za lumbalni deo nema funkciju vrti se u prazno verovatno se otkacio, kako to da resim dok su sedista van auta?

ostalo sve radi bez greske pomeranje u svim pravcima,nasloni se podizu, grejaci znaci samo tockic za lumbalni deo jok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja planiram da radim to u skorije vreme cim otopli malo,pre neki dan sam uzeo jednu kappu 20v turbo za delove jer mi je dosta toga falilo na mojoj.Na toj za delove imam i servotronic letvu, elektro vesanje i elektro sedista pa me interesuje jel izvodljivo sve to povezati?jel se dodaje samo ta instalacija na ovu postojecu ili je povezana sa motornom instalacijom,kakva je procedura,jel se skida tabla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da napomenem da je ova moja 2.0 20v turbo 1998 godiste, a ova za delove je 2000 godiste. Ali obe imaju gas na sajlu, i stare dzekove za dijagnostiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

skidas staru i stavljas snop kablova od te. ide po desnom pragu. imas kod mene slike u temi kako to izgleda da lakse shvatis

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da napomenem da je ova moja 2.0 20v turbo 1998 godiste, a ova za delove je 2000 godiste. Ali obe imaju gas na sajlu, i stare dzekove za dijagnostiku

Jesi ju kupio u Cacku? Bila na oglasima?

reci mi kakvo je stanje jer sam planirao ali nikako da sastavim vreme da odem da ju vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam,u cacku sam je uzeo.u dobrom je stanju,prebacicu na moju sve sto mi treba,a ostatak delova cu prodavati


skidas staru i stavljas snop kablova od te. ide po desnom pragu. imas kod mene slike u temi kako to izgleda da lakse shvatis

znam za to da stavljam taj novi snop do gepeka sto ide,samo ne znam gde se povezuje tu ispod table odakle krece...nisam jos stigao da rasturim moju.da lisu ti elektro amortizeri i letva volana povezani sa kompjuterom ili idu preko nekog senzora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ima tu dosta delova,ako sta bude trebalo zovi na 0603336580,pa cemo se dogovoriti oko cena,bice dosta povoljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...