Jump to content
FAS Goran
daredevil011

Novo ili polovno za iste pare? / amortizacija novog auta

Recommended Posts

Po meni je ovo poenta svega. 

 

Nov auto ima svojih prednosti, ali u nekoj drugoj zemlji, ne u Srbiji.


Da prealazim 60 000km godišnje pa da mi stvarno treba auto sa 0km i da ga vozim 5 godina i rashodujem trebao bi mi novi auto. Ovako sa svojih 10ak hiljada ili možda još i manje ne vidim šta će mi. Za 5 godina da navučem jedva 50 000 i računam da sam izgubio 7-8000e u vrednosti vozila mi je previše. Nije da je samo novac bitan, ali 4 godine me uče da gledam neku rentabilnost i pragove isplativosti tako da volim nekad da prekalkulišem koliko košta kilometar sa našim krševima i novim kolima.
 
A i pre bih uzeo polovan automobil koji mi se dopada nego nov koji ne. Bez ljutnje, to je samo moje mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da uzmem nov auto, pa nek je GP (zbog mesta).

Voleo bih i da sa njim nemam problema. Sa mojih 10-15000km godisnje i nacin kako vozim, mislim da bi to bio pun pogodak. Jedino sto koci su troskovi, servisi, delovi, rata, kamata, kasko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

za nase plate i kilometrazu koju prelazimo (vidim da smo svi od 10k do 15k godisnje) plus putevi i losi majstori po ovlascenim servisima ja mislim da se za sada polovan autoo vise isplati od novog... Sto kaze igor0511 ko prelazi godisnje od 30k pa navise mislim da se takvima isplati nov auto zbog odrzavanja, i pouzdanosti, mada ovo drugo ne mora da znaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mogu da kupim nov auto, tipa Spark, Sandero i slično. I tačno bi se upucao da to moram da vozim. I da se sekiram za kojekakve budalaštine. 

Mogu i da kupim, lupam, Oktaviu 1.8TSI, auto je super, ide ko ala, ali je mislim 18000eur, a voli i da popije, i šta onda, pa ima pametnijih stvari na koje ću da potrošim pare, imam porodicu...

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne sviđa mi se koncept tipa automobila kao 500L, a i kako god okreneš lenj je, visok...Ako mi treba veći auto, biće to Lybra SW, ili možda neki Paja karavan B5.5 1.8T, a možda i AR159SW. Pa znaš šta moj klinac kaže kada vidi 500L: "Vidi tata, kombi :laughing: "

Evo mom klinji se sviđa da se vozi u kršini sa početka ovoga veka, i ne buni se :D

2014_03_23_12_56_33.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo ljudi, spustite loptu, nismo tinejdzeri pa da vodimo rasprave na ovom nivou...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je stvar afiniteta... Ja lično volim ovakvu koncepciju auta iz milion razloga, iako nisam porodični čovek.

A da jesam, tek onda me ništa osim minivana ne bi zanimalo  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da :cheers:  Evo moj mali obožava da ga zalepim u sedište, on viče "uuuiiiiii", dok žena vrišti: "kreteeeenuuu" :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko , želim ti jednu sedmicu pa trojke i lepo  :scooter:

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da :cheers:  Evo moj mali obožava da ga zalepim u sedište, on viče "uuuiiiiii", dok žena vrišti: "kreteeeenuuu" :laughing:

Veoma savestan roditelj nema sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 Kao da čitam post trinestogodšnjaka koji je prvi put seo u jtd....

Inače, Markovi argumenti za kupovinu polovnog automobila su ok. Problem je što su isključivo iz lične, uskogrude i sebične perspektive. Mišljenje bi promenio u sekundi da ima 20k eur viška....

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakvo bi mu tek misljenje bilo da ima 40k evra... Jedino se ne bi promenio u pljuvanju 500l :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno mi nije jasno odakle tebi taj animozitet, da ne kazem ljubomora prema ljudima kojima su mahom na kredit kupili 500L. Ko je ikada rekao da smo mi najpametniji, itd. Kakve veze ima nase materijalno stanje sa ovim tvojim pljuvanjem i cak omalovazavanjem svih nas, samo zato sto smo uspeli nekako da kupimo nov auto. Da je sreca da zivimo u normalnoj drzavi, i da svako, pa i ti mozes sebi da priustis nov auto, pa makar to bio i 500L. Veruj mi, mnogo je lep osecaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ko napravi veliki korak u zivotu, a kupovina novog auta u Srbiji to jeste, trazi podrsku za donesenu odluku. Svaka velika odluka, koliko god bila jasna i opravdana trazi cvrste stubove. Temelje postavlja onaj ko odluku donosi, a stubove oni koji tu odluku podrzavaju i hvale.

Mislim da ovo prilicno objasnjava osetljivost nekih od vlasnika 500l.

Da li je lep i ruzan-stvar ukusa-nema rasprave.

Da li je finansijski opravdano-kako za koga, a to znaju oni koji ga voze.

Mislim da nema potrebe da se ulazi u neciju materijalnu situaciju, vec prihvatite da ima ljudi koji voze vikend auto 2x skuplji od porodicnog krsa koji imaju. Isto tako prihvatite da ima ljudi koji ne zele brz auto, ne zele da znaju svasta oko mehanike i elektronike, zele da voze auto i uzivaju u tome.

Prihvatite da ne grese ni jedni ni drugi, samo drugacije zive, imaju drugacije prioritete i ne pokusavajte da promenite onog drugog, to vodi samo u konflikt.

E sad, razmisljao sam se i ja o kupovini novog 500l, imao sam tada 3-4000e i mogao sam da udjem u pricu, ali nisam bio siguran da li i koliko cu moci svaki mesec da se isprsim. Tako je moja finansijska problematika (i strah od kredita i onog "ko zna sta ce biti za 3-4-5god") zatvorila razmatranje 500l-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno mi nije jasno odakle tebi taj animozitet, da ne kazem ljubomora prema ljudima kojima su mahom na kredit kupili 500L. Ko je ikada rekao da smo mi najpametniji, itd. Kakve veze ima nase materijalno stanje sa ovim tvojim pljuvanjem i cak omalovazavanjem svih nas, samo zato sto smo uspeli nekako da kupimo nov auto. Da je sreca da zivimo u normalnoj drzavi, i da svako, pa i ti mozes sebi da priustis nov auto, pa makar to bio i 500L. Veruj mi, mnogo je lep osecaj

Ne znam ko koga pljuje i proziva za finansijsko stanje. Pročitaj malo unazad pa se javi. Odakle animozitet - pa upravo zato što ne mogu više da slušam proseravanja tipa ja sam uspeo, kupio sam 500L, a ti voziš polovnjaka. Što na forumu, a najviše privatno u životu. Ma ajde. Da li sam ja nekoga pitao koliko para ima - nisam. I bole me patka.

Vidis da covek kaze "zenina kuma" kad se nje odrekao, sta mislis koliko mu je stalo do vas 500eLovaca :D

E teraj ih u pm, prvo su mi mozak probili sa kupovinom novog zunta. Reko, ajde sada sedi i provozaj moju kršinu, pa reci nešto. Auto mi je skroz ispravan, utegnut, ide ko zmaj, i ima normalna sedišta za razliku od onih Mini maus u 500L :D Naravno, nije hteo, kao ne mogu itd. Mislim se u sebi nosi se i ti i tvoj auto.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@thecity

Pa nisam ja nesto mracio i pljuvao, ne secam se. Sto se mene tice u pravu ste obojica. Ne pada meni na pamet da pljujem bilo koji izbor, kamoli da budem ljubomoran.

Ali - ne moze argument biti da bi promenio misljenje sa 20k evra. S 20k evra bi mozda i kumi uzeo nesto drugo da je ne gleda u 500l :p

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misilm da smo otišli malo u pogrešnom smeru. Nije lepo pričati ni o čijem finansijskom stanju niti o tome šta ima da vozi jer je to lična stvar. Jednostavno će neko dati više novca za auto i negde uštedet dok će drugi uštedeti na kolima i potrošiti negde drugde. U svakom slučaju vas razumem.

 

Isto tako rauzmem zašto i ljudi kao Sale nacionale(znam da čovek ima porodicu pa ga zato uzimam samo za primer) ne bi pogledali mog Stila jer im je beskorisan i kapiram da je njima bitniji prostor, komfor i sigurnost nego međuubrzanja i potrošnja. Evo i moji roditelji imaju magarca od 23 godine pa im je isto to bitno, a moj Stilo ih toliko zanima da ga ćale još nije ni provozao osim što je jednom morao da ga preparkira  :)

 

Sa druge strane imam i svoje argumente zašto ne bih sada vozio 500L. Jednostanvo volim da ulegnem u sedište  i da imam nizak automobil koji može da se svuda provuče. Ne treba mi neki prostor jer uglavnom putujem sa devojkom ili sam i volim da krstarim autoputem malo brže tako da mi Stilo jtd savršeno odgovara,  a i za mene je jako lep automobil.

Verujem da dosta vas ne misil isto kao ja i to kapiram takođe, da svi isto razmišljamo i iste potrebe imamo samo jedan automobil bi se proizovodio.

Sve u svemu predlažem da batalimo raspravu i spremamo ljubimce za roštilj i okupljanje :) A i bilo bi fino da mi neko pokaže 500L izbiliza na okupljanju jer nisam imao još priliku da sedim ni u jednom.

 

 

Inače, ovo je za mene najbitnija stvar kod automobila i zato smatram da je srećan čovek koji to pomsili kada vidi svoj auto.

 

Svaki put kada mu prilazim, pomislim kako imam lep auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo unesemo šale u ovu bespotrebnu raspravu...

 

Ja dok sam imao Golfa, svaki put kad sam mu prilazio sam pomišljao kako imam najbolji auto - Das Auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sa druge strane imam i svoje argumente zašto ne bih sada vozio 500L. Jednostanvo volim da ulegnem u sedište  i da imam nizak automobil koji može da se svuda provuče. Ne treba mi neki prostor jer uglavnom putujem sa devojkom ili sam i volim da krstarim autoputem malo brže tako da mi Stilo jtd savršeno odgovara,  a i za mene je jako lep automobil.

Verujem da dosta vas ne misil isto kao ja i to kapiram takođe, da svi isto razmišljamo i iste potrebe imamo samo jedan automobil bi se proizovodio.

Sve u svemu predlažem da batalimo raspravu i spremamo ljubimce za roštilj i okupljanje :) A i bilo bi fino da mi neko pokaže 500L izbiliza na okupljanju jer nisam imao još priliku da sedim ni u jednom.

 

Inače, ovo je za mene najbitnija stvar kod automobila i zato smatram da je srećan čovek koji to pomsili kada vidi svoj auto.

 

Svaki put kada mu prilazim, pomislim kako imam lep auto.

 

 

Eh da ovakvo razmišljanje ima marko...  :smoke:  Vidimo se 25. maja, tu će biti nekoliko nas pa možeš da ga probaš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...