Jump to content
FAS Goran
matke

Fiat Brava / Marea - plafonjera / ne radi svetlo kabine

Recommended Posts

Pozdrav naime od skoro sam vlasnik fiata brave 99 godiste 1.6 benzin sx.

Naime imam par problema i nedoumica..

Kao prvo na svetlu u kabini ima 3 polozaja 0;da sija kada vrata otvorena;da sija non stop;

e sad kada prebacim da sija kada su vrata otvorena on konstantno sija i ne gasi se da li je problem do  prekidaca u vratima i gde se nalaze ili je mozda gore u samom svetlu nesto premsceno pa sija non stop?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa svetlom u kabini, u pitanju je fiat brava iz 98 godine...

Svetlo na plafonu radi kad uljucim prekidac, ali kad otvorim vrata svetlo se ne pali i ne gasi (naravno prekidac namestim na polozaj za vrata)

 

PS...kad zatvorim vrata, svetlo se za nijansu prigusi

 

Ako neko zna u cemu je problem naka javi

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se samo prigusi onda te negde spoj sa masom zeza, pogledaj tu kod plafonjere i vidi da li sve buxne lepo hvataju oce da zeza kad je labava.I skini sva 4 kontakta vidi da li su ispravni da li prekidaju tj. drze struju. ;)

Edited by fiat128s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj cekaj, koja 4 kontakta, kako da ispitam? 

Ovo  sve sto pricas se nalazi u samoj plafonjeri, jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo odvrni dva krstasta srafa i plafonjera spada dole nema veze sto ima siber.Ovo vazi samo ako hoces da vidis sta ima unutra i da ocistis kontakte ako zelis da promenis prekidac sibera mora da radi lemilica ili secice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to nikakve veze sa siberom, samo gledaj nadji LED sijalicu te velicine da bi mogao da je ubacis

 

 

PS.....treba ti dve led sijalice

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Bravo.

Zanima me sledeca stvar.

 

Kada otvorim vozaceva vrata obe sijalice na plafonjeri sasvetle, a kada otvorim suvozaceva vrata ne desi se nista.

U cemu bi mogao biti problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo,malo da osvezim temu.

 

Malopre sam primetio,kad otvorim zadnja leva vrata,nece da mi upali svetlo u kabini,a kad otvorim bilo koja druga,onda pali.Ja verujem da je prekidac u vratima,ali mene zanima gde se on tacno nalazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.pre 2 nedelje sam kupio brava 1.2 16V 2001 god.od toga svaki dan citam ovaj forum i svaka cast svima.

moj problem,imam 2 plafonjera prednji veliki i zadnji mali.kad otvorim vrata sve jedno koji samo zadnji radi ovaj veliki prednji ne daje znake zivota.

vec sam skinuo da pogledam sijalice ali su dobri.osigurac sigurno nije jer zadji radi.

Sta ima onda?zasto ne radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da isti osigurac.bar u knjigu tako ide.A12 10 amper.za plafonjeru oba 2 za gepek i jos nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad otvorim bilo koja vrata ne pali mi se svetlo kabine. na rucno paljenje radi znaci sijalice su ispravne provereno. kazu ima nekakav prekidac odnosno senzor u bravi vozacevih vrata. moze li mi neko dati koji detalj vise i kako to resiti?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li provjeravao osigurace da nije neki crkao...

meni se desilo da nije mogao da upali samo je verglao i na kraju se ispostavi da je osigurac

Share this post


Link to post
Share on other sites

a iskreno nisam pregledao osigurace ali ne verujem da je to u pitanju jer kazem ti na rucno se upali na prekidacu u polozaju da je stalno upaljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...