Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Na italijanskom je NAZIONALE. AUTODROMO NAZIONALE DI MONZA, na primer

Ja htedoh da ispadnem pametan, al sam ti prepustio svu slavu. Izgleda da ne valja sto znam i francuski, pa mi brlja senzor za italijanski.  :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@leSa1982

ukr`o si mi ideju :smoke::guitar::laughing:

koja je cena crne folije za krov :)

3x jeftinije???? pa nije valjda 250e?

 

sva vozila naručena do 19.04. biće proizvedena najkasnije do 15.05. to je informacija iz FAS-a koju sam dobio na emajl....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje svima,

Pre nedelju dana 20.04. sam kaparisao 500l u AK Kompresor Italauto u Rakovici (Bgd). Rekose mi da se po odobravanju kredita ceka oko 2 do 3 nedelje a da po dobijanju broja sasije auto stize za nedelju dana...

 

1.4 95KS, pastelna crvena boja + paket 1. Kaparu od 200 eur sam dao na racun alarma koji ce mi ugraditi (cena mu je 216eur). Hteo sam da doplatim maglenke ali rekose da ne moze, mora da se uzme ceo paket opreme. Nikakav bonus (patosnice...) nisu hteli da daju

 

U sredu 24.04. sam  predao za kredit - rekli su mi da ce mi odgovoriti do ponedeljka 29.04. (nadam se da nece biti problema)...

 

Kada se dobije broj sasije, i treba dati za ucesce, u Italautu mi rekose da uplatim dinare preko Univerzal banke - sa njima imaju dil pa je mala provizija. 

 

Pitanje:

Zar nije bilo moguce da se u neku banku direktno uplate evrici i konvertuju po srednjem kursu? Ili moramo da molimo menjacnice da nam otkupe po povoljnijem kursu? Ili ima neko bolje resenje...

Vidim da neko dobija registrovan auto. Kakav je slucaj u AK Kompresor Italauto u Rakovici? 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@leSa1982

ukr`o si mi ideju  :smoke:  :guitar:  :laughing:

koja je cena crne folije za krov  :)

3x jeftinije???? pa nije valjda 250e?

 

sva vozila naručena do 19.04. biće proizvedena najkasnije do 15.05. to je informacija iz FAS-a koju sam dobio na emajl....

 

 

 

matori... to je bilo odokativno... dobro 10x jeftinije :D

 

 

Postovanje svima,

Pre nedelju dana 20.04. sam kaparisao 500l u AK Kompresor Italauto u Rakovici (Bgd). Rekose mi da se po odobravanju kredita ceka oko 2 do 3 nedelje a da po dobijanju broja sasije auto stize za nedelju dana...

 

1.4 95KS, pastelna crvena boja + paket 1. Kaparu od 200 eur sam dao na racun alarma koji ce mi ugraditi (cena mu je 216eur). Hteo sam da doplatim maglenke ali rekose da ne moze, mora da se uzme ceo paket opreme. Nikakav bonus (patosnice...) nisu hteli da daju

 

U sredu 24.04. sam  predao za kredit - rekli su mi da ce mi odgovoriti do ponedeljka 29.04. (nadam se da nece biti problema)...

 

Kada se dobije broj sasije, i treba dati za ucesce, u Italautu mi rekose da uplatim dinare preko Univerzal banke - sa njima imaju dil pa je mala provizija. 

 

Pitanje:

Zar nije bilo moguce da se u neku banku direktno uplate evrici i konvertuju po srednjem kursu? Ili moramo da molimo menjacnice da nam otkupe po povoljnijem kursu? Ili ima neko bolje resenje...

Vidim da neko dobija registrovan auto. Kakav je slucaj u AK Kompresor Italauto u Rakovici? 

 

Pozdrav

 

Mislim da nema boljeg rešenja što se plaćanja tiče... ali treba se još raspitati. 

 

Inače što se roka isporuke tiče, pročitaj šta potpisuješ u kupoprodajnom ugovoru. Obećavaju svašta, a kad zakasne onda te pitaju: ''...a šta ti piše u ugovoru??? :rtfm: a oni se tamo ograđuju od svakog kašnjenja, čak se i ne spominje rok isporuke. A to je tipski ugovor jbg, pa ti ako hoćeš kola potpisaćeš.

 

Ja sam broj šasije za isti paket kod njih dobio posle mesec dana, isporuka tek posle praznika (ko zna kad  :thumbdown: ) tako da uopšte nisam zadovoljan uslugom u AK kompresoru. Pri tom kao što kažeš, nisu se isprsili da se iskupe nekim poklonom.

Edited by leSa1982

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala LeSa... :unworthy:

I sam sam video da su totalni Šošoni likovi iz AK Kompresora ali najviše mi odgovara njihova pozicija salona i servisa.

Pošto me je glat odbio za ikakav gratis dodatak uz kupovinu auta (ni patosnice) lik mi reče da kod njih postoje loyalty programi za izvesne popuste pri servisiranju - čisto da znaš :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se jedino zbog lokacije odlucio za njih.  :thumbsup: Da i meta alarm koji ugradjuju je povoljan kod njih 216e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Porucio sam 04.04. danas sam dobio broj motora i sasije (29.04.) Porucen u Autogarantu Cacak. Isporuka tek posle praznika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko preuzeo auto sa ugradjenim alarmom? Kolegi je stigao auto u cetvrtak ali ga jos nije preuzeo. Imaju problem u Autogarantu u

Cacku sa alarmom. Ne mogu da nameste da se preko fabrickog daljinca-kljuca zakljucava i aktivira alarm.Jel jos neko imao taj problem?Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da se pohvalim da sam najzad preuzeo auto. kredit odobren 2.aprila kod Nikom auta, ucesce placeno u cetvrtak, danas me zvali, sutra ga registrujem, i za 1.maj sa porodicom na izlet :guitar:  :clap:  :thumbsup:

Edited by bojan dimitrijevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas probao. Malo sam razocaran u platiku na tabli, ali je dobro uklopljena. 1,4 je malo trom za tu karoseriju, a i pomalo je tvrdo vesanje. U sustini je pozitivan kompletan utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se pohvalim i ja,oko pet popodne preuzeo limuzinu,ujutru stize saobracajna i odma odoh u Grcku,taman da se lepo razradi.Za sad su utisci pristojni.Bdw jel neko dobio upustvo za upotrebu,meni su rekli da ce svi naknadno dobiti :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se pohvalim i ja,oko pet popodne preuzeo limuzinu,ujutru stize saobracajna i odma odoh u Grcku,taman da se lepo razradi.Za sad su utisci pristojni.

 

Neka je sa srećom i sa puno kilometara u točkovima! Kad se vratiš iz Grčke, javi kako se ponaša na autoputu i koliko troši pri ~120 Km/h. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se pohvalim i ja,oko pet popodne preuzeo limuzinu,ujutru stize saobracajna i odma odoh u Grcku,taman da se lepo razradi.Za sad su utisci pristojni.Bdw jel neko dobio upustvo za upotrebu,meni su rekli da ce svi naknadno dobiti :guitar:

http://aftersales.fiat.com/elum/Home.aspx?id_language=22

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preuzeo ga juče u AK Kole u Zemunu, odradio registraciju odmah :) Krajnje interesantno čudo, trebaće mi vremena za navikavanje, mada sam za ovih celih ~30km izuzetno zadovoljan :)

 

Ali sad egzotično pitanje - ima li neko predstavu koja je veličina šrafa za točak? Ne uspevam već drugi dan za redom da pronađem sigurnosne šrafove, nešto mi se ne mili da ga ostavljam na izvol'te blokovskoj ekipi, čak i pored kaska :)

 

Ako neko ima info - bilo bi lepo da podeli. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna da li se dobija 1 kljuc ili 2? Da li planirate kupovinu sigurnosnih srafova za tockove?

Da li Meta alarm reaguje na udarce tj. ima li sok senzor?

Edited by m.deki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je Alfin točak, 5x98. Šraf bi trebao da je isti kao Fiatov, korak 1.25, konusna glava ako su alufelne. Uzmi sa rezervom, ovo je moja pretpostavka. Ja bih skinuo jedan šraf pri kupovini za svaki slučaj da uporedim - pre nego što izbrojim pare.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna da li se dobija 1 kljuc ili 2? Da li planirate kupovinu sigurnosnih srafova za tockove?

Da li Meta alarm reaguje na udarce tj. ima li sok senzor?

 

Dobijaju se 2 ključa, od kojih jedan ima daljinske komande zaključavanja/otključavanja vrata/gepeka, dok je rezervni samo "običan" ključ. Šrafove trenutno tražim i ja :) Bio jedan komplet u AP Sportu u Vojvode Stepe, danas prodat :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skala sa oznakom H je za temperaturu motora. Ne znam na sta tacno mislis ?

IMG_20121017_035812.jpg


Sto se tice sigurnosnih srafova sto dobijate oni su u kesici i trebalo bi da idu uz svaki auto sa alu felnama, ako ste doplatili za taj paket i nalazi se u kompletu sa rezervnim tockom ja mislim. Ako nekome treba izgled srafa tacan mogu da slikam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravka .. Sigurnosni srafovi idu samo uz modele za Britansko trziste, cak ih nema ni u USA i Trekking verziji. Sto se tice slova H i dalje je misterija za mene, cak i posle konsultovanja sa odredjenim ljudima... :s Posto ti je display na engleskom verovatno je neka engleska rec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...