Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

On 6/30/2016 at 8:44 PM, lapobb said:

"skydome" opciju nikada ne bih izabrao, iz bezbednosnih razloga ( npr. prevrtanje, ili direktni cheoni sudar, bochni "igla"... itd. ).

shkoljka ( karoserija ) je vec dovoljno izbushena sa 5-oro vrata.

 

kao ni "alu-felne" ..chelik je CHELIK :)

 

Da je tako kabrioleti se nikad ne bi prodavali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/30/2016 at 8:44 PM, lapobb said:

... 

kao ni "alu-felne" ..chelik je CHELIK :)

 

Ma da, alu felne ništa ne valjaju. Svašta sam čuo ali ovo je vrh. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja da se pohvalim, nadam se da ću uskoro postati ponosni vlasnik fićka, ipak sam promenio boju u srebrnu metalik, i crvena mi je lepa, ali nekako malo previše upadljiva i na duže mislim da je ova bolja. 1,3 mjt 95, pop star i ubedi me covek iz ak da uzmem i level up, senzori, maglenke i felne, za 500eur. Iskreno više sam uzeo zbog maglenki i senzora a felne same kostaju oko 400eur, možda nisam trebao ali šta je tu je... suma sumarum 13.450. Nije  malo na kraju ali sam uzeo ono što sam želeo, i mislim da je ful oprema i motorizacija za te pare što se tiče tržišta. Mislim za mene će posle z10 verovatno doživljaj biti kao da sam u mercedesu. Javljam kad stigne auto... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko  će trajati, meni delovalo da neće puno iz razgovora sa čovekom iz ak ali ko zna kako će biti. Možda nisam trebao da tražim Level up, ako to  usporava isporuku?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne usporava značajno, ionako nemaju lager delova već im sve stiže tik pred sklapanje (bez obzira na paket). Uživaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikola, to je oko hiljadu evra jeftinije nego kada smo mi uzimali nacionale na akciji.  Po meni odličan izbor za te pare, od motora, opreme do boje ... čestitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/5/2016 at 9:15 PM, nikola vukas said:

evo i ja da se pohvalim, nadam se da ću uskoro postati ponosni vlasnik fićka, ipak sam promenio boju u srebrnu metalik, i crvena mi je lepa, ali nekako malo previše upadljiva i na duže mislim da je ova bolja. 1,3 mjt 95, pop star i ubedi me covek iz ak da uzmem i level up, senzori, maglenke i felne, za 500eur. Iskreno više sam uzeo zbog maglenki i senzora a felne same kostaju oko 400eur, možda nisam trebao ali šta je tu je... suma sumarum 13.450. Nije  malo na kraju ali sam uzeo ono što sam želeo, i mislim da je ful oprema i motorizacija za te pare što se tiče tržišta. Mislim za mene će posle z10 verovatno doživljaj biti kao da sam u mercedesu. Javljam kad stigne auto... ;)

 

Kad si poručio i šta kažu kad će isporučiti?

Ja poručio 17.06. rekli su mi da je fabrički rok isporuke 30 dana (tako napisali u predračunu). Posle sam telefonom razgovarao sa prodavcem i kao gledao u neki Fiatov plan da će biti proizveden između 20 i 25.07. nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/6/2016 at 4:46 PM, Madra said:

Nikola, to je oko hiljadu evra jeftinije nego kada smo mi uzimali nacionale na akciji.  Po meni odličan izbor za te pare, od motora, opreme do boje ... čestitam.

 

puno, nadam se da će me lepo služiti, kao zunto, punih 10g. Malo sam se smorio kad sam čitao kritike na dizelaša i da je mnogo  skuplji i  da se ne isplati, ali opet mislim je malo žikahnji od  benza, a to mi je auto za sve, najviše grad ali za porodicu, selo, more... videćemo kako će biti

 

7 hours ago, banderash said:

Kad si poručio i šta kažu kad će isporučiti?

Ja poručio 17.06. rekli su mi da je fabrički rok isporuke 30 dana (tako napisali u predračunu). Posle sam telefonom razgovarao sa prodavcem i kao gledao u neki Fiatov plan da će biti proizveden između 20 i 25.07. nemam pojma.

 

Ja sam kaparisao u noći čuda, ne znam kad beše to, a izmenio sam i potvrdio porudžbinu sada u ponedeljak 4. Jula. Ne znam koliko će se čekati. Gde si ti video taj plan fabrike za proizvodnju? Koji si boju uzeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/9/2016 at 10:57 AM, nikola vukas said:

Ja sam kaparisao u noći čuda, ne znam kad beše to, a izmenio sam i potvrdio porudžbinu sada u ponedeljak 4. Jula. Ne znam koliko će se čekati. Gde si ti video taj plan fabrike za proizvodnju? Koji si boju uzeo?

 

Nisam video plan, nego zvao prodavca AK Kole i on mi to rekao, isto sam kaparisao u Noći čuda. Zelena metalik je boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lounge. Tog dana mogao si da biraš boju gratis (osim bicolore).

To si upravu. Ne može ta  boja za pop i popstar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, znam to, samo ta zelena metalik i crvena metalik idu samo uz lounge. Ja sam se razmišljao o onoj zelenoj tirkiz ali ne znam kako izgleda uživo, pa sam uzeo sivu metalik. Koji si motor poručio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je na placu jedan tirkiz i jedan zelen, nekako mi ona tirkiz šljašti mada je pitanje ukusa. Ja sam se i pre razmišljao između zelene i crvene metalik sa crnim krovom. Pošto je tog dana bila razlika 800e, lako sam se odlučio. Poručio sam obični 1,4 95ks, ali da mi ugrade auto-gas u AK i atestiraju za 700e, poručio sam i električnu panoramu, 17" felne i el.lumbalnu podršku sa naslonom za ruku. Ukupno 13240e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko u cemu je fora sa ovim Olympic edition sto reklamiraju za 500L?

Da li od sada garancija vazi 5 god ili 200000 km i za 500L?

 

Edited by dudule1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li za 500L vazi....mislim da je za tipa samo...raspitajte se na drugim mestima osim foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važi za 500L. :thumbup: 

Gde to postoje bolje informacije o tome kada ovde stižu direktno od Fiata... :) kao što je pre bilo za one potvrde proizvođača, ili za servisne akcije, itd, itd. 

 

rio.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...