Jump to content
FAS Goran
Ivan

Kad je JTD JTD, a kad je JTD ustvari MJet?

Recommended Posts

Ne treba da te cudi, ima Fiat tih bubica... Koliko sam bio odusevljen sa nekim stvarima (pogotovo motorom) kada sam uzeo Stila, toliko za*eru sa ustedom na nekim banalnim sitnicama (jos je auto da kazes za klasu iznad). Eto tako nesto kao to, pa kvalitet materijala na pojedinim mestima, pedantnost izrade, itd, itd...

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam na poklopcu filtera za fazduh ne pise nista, ne znam da li je isti kod tebe na 1.3 i kod mene poklopac, ima na temi mojoj slika bas oko filtera za fazduh, tj oko kucista ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da piše ili JTD ili MultiJet bar bi trebalo da piše, aj uslikaj ako ti nije problem motorni prostor. Ovako je kod mene

cxca10409.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije uopste ne tom mestu filter za vazduh, a na samom poklopcu tom velikom plasticnom mi pise JTD, slikam sutra pa cu postaviti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok ne mora slika to me je interesovalo samo nisam znao kako da objasnim. Poklopci filtera su razliciti naravno jer je tvoj motor mnogo veci, a na poklopcu filtera pise oznaka motora tj. da lije motor JTD ili MultiJet, sto znaci da je kod tebe motor JTD, a ne multiJet, a kakva je razlika izmedju ta dva motora je ne znam i da li ima razlike uopste.

Ono sto je mene kopkalo je bas ta oznaka motora je stalno govoris MultiJet, a znam da je u Puntu jedini MultiJet motor 1,3 i to je cini mi se poceo da se ubacuje od 2005 ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je vec prica na ovu temu , postoji 1.9 Multijet u puntu ali samo u Italijanskom ! Kao sto je njegov i retki su , ugradjivao se u HGT-a 74kW 100ks . Na svima pise JTD jer to jeste u osnovi 1.9 JTD ali je Multi Jet Turbo Diesel druga generacija JTD motora kao i u Stilu sto ima JTD i MJTD.

Motor 1.3 multijet se ugradjuje od 2003 godine od kada je pocela restilizovana verzija punta mk2b.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok ne mora slika to me je interesovalo samo nisam znao kako da objasnim. Poklopci filtera su razliciti naravno jer je tvoj motor mnogo veci, a na poklopcu filtera pise oznaka motora tj. da lije motor JTD ili MultiJet, sto znaci da je kod tebe motor JTD, a ne multiJet, a kakva je razlika izmedju ta dva motora je ne znam i da liima razlike uopste. Ono sto je mene kopkalo je bas ta oznaka motora je stalno govoris MultiJet, a znam da je u Puntu jedini MultiJet motor 1,3 i to je cini mi se poceo da se ubacuje od 2005 ako se ne varam.

Pa vidi, na oko je identican kao JTD cak i pise na poklopcu, ali na gepeku pise multuJet, u osnovi je isti ali JTD najjaci je 86 konja a ovaj moj ima 101 i, da, samo izgleda isto, ali mnogi delovi su razliciti, konkretno znam za termostat koji sam menjao(termostat za mene nosi SAMO moj motor, ni jedan drugi JTD iz ponude puntica) i za nosace motora za koje sam se raspitivao, znaci da neke razlike ima, a koja je tacna ne bi znao da kazem...Predpostavljam da je ubrizgavanje drugo i jos tih gluposti...npr MiloshBg je koliko se secam poluosovinu menjao i naravno da ih nosi samo ovaj MJT motor, ni jedan JTD ne odgovara...eto to su razlike koje znam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je vec prica na ovu temu , postoji 1.9 Multijet u puntu ali samo u Italijanskom ! Kao sto je njegov i retki su , ugradjivao se u HGT-a 74kW 100ks . Na svima pise JTD jer to jeste u osnovi 1.9 JTD ali je Multi Jet Turbo Diesel druga generacija JTD motora kao i u Stilu sto ima JTD i MJTD.

Motor 1.3 multijet se ugradjuje od 2003 godine od kada je pocela restilizovana verzija punta mk2b.

Stilo sa Multijet motorom kad otvoris haubu na njemu pise MultiJet kao kod mene na kolima jel tako? Zasto bi fabrika MultiJet motor oznacavala sa JTD?

Jel imas link od te teme da procitam?

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prostudiraj malo punude modela punta kao mog, tacnije te generacije HGT puntica za dizel motorom, vodi se svuda kao 1.9 multiJet, sa 101 hp, e taj motor je i u mom autu i vodi se kao multiJet, a sta je multiJet nego unapredjeni JTD motor, dakle osnova ista samo poboljsano nesto, sta tacno u mom slucaju, ne znam :D

Evo i na wikipediji pise, to je napisao neko pametniji od nas ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Punto#Engines_2

Edited by Djuntalica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je vec prica na ovu temu , postoji 1.9 Multijet u puntu ali samo u Italijanskom ! Kao sto je njegov i retki su , ugradjivao se u HGT-a 74kW 100ks . Na svima pise JTD jer to jeste u osnovi 1.9 JTD ali je Multi Jet Turbo Diesel druga generacija JTD motora kao i u Stilu sto ima JTD i MJTD.

Motor 1.3 multijet se ugradjuje od 2003 godine od kada je pocela restilizovana verzija punta mk2b.

Stilo sa Multijet motorom kad otvoris haubu na njemu pise MultiJet kao kod mene na kolima jel tako? Zasto bi fabrika MultiJet motor oznacavala sa JTD?

Jel imas link od te teme da procitam?

Ne mogu sada da nadjem gde sam to pisao .Svi ti motori 1.3 1.9 i ostali u osnovi JTD . Razlika je u ubrizgavanju obican JTD pun naziv Uni JTD sto znaci da jednom brizga gorivo , a kod Multi JTD je vise manjih brizganja goriva pre glavnog npr kod 1.3 ima 2 manja brizganja pre glavnog .Razlika izmedju JTD-a od 86ks i njegovog od 101ks je u ubrizgavanju , turbo i ostalo... Na poklopcu i dalje pise JTD zato sto jeste ali je Multi .Na dijagnostici i svuda npr 1.3 se vodi kao JTD ali je i on Multi .

Na brzinu sam slikao iz mog uputsva .

CAM00022.jpg CAM00023.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U osnovi je isti to motor (je znam jedino da li je bregasta ista) a razlika je u elektronici, kompjuteru, ubrizgavanju i turbini.

JTD iz recimo 2001. godine ima EDC15 a ovaj EDC16 kompjuter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebra jaci si od wikipweije :D

Sad i mene zanima, koja je razlika u turbini ako znas laicki da mi objasnis, posto laicki znam o turbinama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i dalje nije jasno zasto je fabrika vas motor oznacila kao JTD, a MultiJet, a ima razlike izmedju ta dva motora? Malo mi je nelogicno da fabrika motor novije generacije oznacava sa motorom starije. Ako je multiJet zar nije logicno da na motoru pise MultiJet kao na svim ostalim normalnim kolima.

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i dalje nije jasno zasto je fabrika vas motor oznacila kao JTD, a MultiJet, a ima razlike izmedju ta dva motora? Malo mi je nelogicno da fabrika motor novije generacije oznacava sa motorom starije. Ako je multiJet zar nije logicno da na motoru pise MultiJet kao na svim ostalim normalnim kolima.

Jbt jel tebi tesko da prihvatis da je moj motor mjt, ili je nesto drugo problem :D

Sve i da je jtd zar je bitno...u svim deklaracijama pise da je 1.9 multiJet tako sam ga i kupio,na gepeku isto pise multuJet, onda ga ja tako nazivam i ne vidim sto je to toliko vazno da se mi sad ovde sa tim bakcemo...

Ako ti bode oci to sto ga zovem multiJet a na poklopcu motora pise JTD, od sad cu ga zvati Punto Emotion, ako ti je taj nivo opreme poznat uopste :p:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

od sad cu ga zvati Punto Emotion, ako ti je taj nivo opreme poznat uopste :p:D

Poznat je meni, to je Edov pocetni nivo opreme :laughing: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, iako meni po svemu iz ponude njegov deluje kao hlx, al s obzirom da znamo svi kako se zabari frljaju s opremama i nazivima i da ces tesko naci dva identiccna punta po opremi, to je jaaaaako relativna stvar :D

Ja mog kupio kao mjt emotion, i na onom eperu pise punto emotion, al sam ga brzo prekrstio u DJUNTALICU :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, iako meni po svemu iz ponude njegov deluje kao hlx

Gresis, ovaj gresis sinko :) . Kakav hlx, njegov Punto je XXXL, Rocco Siffredi Limited Edition.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...