Jump to content
FAS Goran
despot83

Punto mk.2 1.2 8v - klipnjača jednog cilindra ima lufta

Recommended Posts

pozdrav svima. imam fiat punto 1.2 8v koji kad se dobro zagreje izmedju 2000 i 3000 obrtaja ispusta zvuke lupanja lezajeva na radilici.skinuo sam karter i utvrdio da klipnjaca treceg cilindra ima lufta u velikoj pesnici u odnosu na radilicu.zameno sam letece lezajeve ali bezuspesno.zna li neko da lise isplati vaditi motor i odraditi donji deo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto nije uspela zamena lezajeva znaci da je radilica pobegla malo mora da se obradjuje...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj motor cesto razbije rupu u klipu, pa osovinica prosto landara gore dole. Inace osovinica i klipnjaca imaju cvrsti spoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako stoje stvari.

klipnjaca i klipovi dobri bez luftova.

odneo radilicu na brusenje i uljnu pumpu na proveru.

blok na merenje cilindra i honovanje.

zamenicu lezajeve i karike.pa sta mi bog da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se takodje čuje neko čangrljanje kada dodam gas,negde izmedju 2 i 3 hiljade obrtaja,ne bih konkretno znao da kažem iz kog dela motornog prostora se čuje,ali mi zvuči kao da je negde pri dnu,kod katrera. da li je moguće da te zvukove ispušta radilica,ili neki deo izduva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je ali ti to niko ne moze reci preko foruma, mora da cuje majstor uzivo. Moze da budu i lezajevi a moze i kao kod kolege koji je maler bas da ima lufta i u pesnici, sto je mnogo redje a i skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kao i svaki Srbin odmah pomislim na najgore.jbg, nisam imao sa kim da proverim gde se čuje taj zvuk dok neko drži gas.medjutim,danas uhvatim ortaka da mi pomogne i zajedno utvrdimo da taj zvuk dolazi od lima koji stoji preko izduvne grane,pao mi je kamen sa srca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i mene. danas upalio motor.konacno.

za sada motor peva.

definitivno je bio problem u lezajevima radilice.

hilzne i posle predjenih 150000 km nisu ni mrdnule.

zamenio karike.honovao hilzne.obradio i radilicu i zamenio lezajeve.

cirka bez ruku 300e.

sa setom kvacila naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glavu nisi dirao, set zupcastog i garnitura dihtunga i semeringa ili je to cena samo za ovo sto si naveo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

veliki servis sam odradio 1000 km pre ovoga.kupi sam samo semerige i dihtung glave.glavu samo ocistio zamenio ulje i filter. a da dihtung uljne pumpe napravio. karter se lepi lepkom.inace je 300 e sa svime time. presao od sklapanja oko 800 km za sada sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadam se da si odradio uljne kanale na radilici posto je moguce da je problem nastao zbog zacepljenja nekog od njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav momci, naime na mom 1.2 8v kad se motor bas dobro zagreje prilikom ubrzanja i posebno voznjom uz brdo dakle pod opterecenjem, cuje se zveckanje iz motora dok ne ode u vise obrtaje, isto zveckanje sam cuo na zastavama kad im ventili zveckaju, ali sta je to kod punta? Na hladan motor sve ok, u leru nema zveckanja kolko god turirao nista, samo pri opterecenju i na vreo motor! Auto lepo ide, u leru lepo radi jedino sto to zvecka i to se cuje jasno npr kad su otvoreni prozori i kroz usku ulicu gde se zvuk odbija od ograda pa tad ga jasno cujem kad dodam gas tad zazvecka dok ne ubrza...pomozite savetom, moj majstor nesto nagadja najcrnje, da je klip dobio luft mozda, mada mi to ne pije vodu, i u leru bi lupao vise nego zveckao? Hvala svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...