Jump to content
FAS Goran
Vlajko1976

Ekonomičan auto za lošije puteve

Recommended Posts

Ono "70" u oznaci je odnos sirine i visine, tako da 70% od 175 i 155 nije isto :smoke: . Ima razlike oko 1,5 cm..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je to, al kazem dobio je na sirini. Na visini? Tacno je da je dobio ali za toliko podici auto u slucaju standardnog punta je po meni ravno ugradnji svetlecih prskalica na haubi da bi auto isao brze. Koliko tezak covek, bolje receno dete sedne pozadi i auto legne 2cm? Toliko nizi je i sa punim rezervoarom :-)

Mislim ok, svako ima svoje, nekome znaci makar i toliko, ne kazem. U svakom slucaju je lepo sto nam je kolega preneo jedno zanimljivo iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi Paja rešio da proda svoju đunticu mogao bi i sestriće u prirodu da voza.

O ovom profilu pričate ?

Donald_Auto2_ehepa_disney_Kids_Zone.jpg real_life_donald_duck_car_0.jpg real_life_donald_duck_car_2.jpg real_life_donald_duck_car_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško za rupe Niva ima 5x139,7 (5x5.5 inch).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam neke slike al nisam siguran koliko moze da se vidi..Kad budem u prilici slikacu da se bolje vidi....

image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, pomesali ste babe i zabe! Jedan auto za sve sto covek trazi ne moze da ima! Jos nije napravljen auto koji moze da bude porodicni a uz to da obavlja kojekakve poslove po bespucima i kaljugama. Moze ali po principu: "Mozes kako hoces ali ne mozes dokle hoces!". Jedan auto za sve te potrebe uz preskupo i svakodnevno ulaganje je za godinu dana blago receno KRS! Kupi druze auto "za kucu" i nekog Tipa za bespuce. Za 3500 evra imas dva auta koji obavljaju i posao i kucne potrebe a nema ulaganja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam neke slike al nisam siguran koliko moze da se vidi..Kad budem u prilici slikacu da se bolje vidi....

image.jpg image.jpg

Ovo je skroz dobro. Imam bocu i kad stavim jos cetiri osobe u auto bas lepo se spusti pa mi je dobrodosla svaka informacija u vezi ovih opruga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zamenuo sa zetom koji je kupio Stila sa tim oprugama od jtd-a,njemu se nije svidjalo kako izgleda,a meni se dopalo pa zamenuli.Prosle godine sam bio na Tari i nigde nisam kacio po snegu i sumskim putevima.Takodje idem na pecanje te mi odgovara malo vislji Stilo...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u ,pa gde punta ubaci u ovu pricu :)....nije losa ni idea,panda 4*4 prava stvar,ali skupa,reno,skupe dizne,a ima problema sa tim....

a što Bane gde punta? Pa punto je najbolji za ovu priču. Čovek je tražio auto koji će mu biti ekonomičan i upotrebljiv i za putovanje i prevoz porodice, a punto je ekonomičan, dovoljno visok, dovoljno jeftin da ti ga nije žao terati po nivama.. Kakve pande, nive, to nisu auta za svakodnevnu vožnju, a ne ide on kao geometar da meri vrh Golije :) Reno može, ali nije ekonomičan. Dva auta pogotovo nisu ekonomična, ne može da ima parkiranu nivu kući i da je pali tri puta godišnje..

care moj,pa na puntu bi menjao amortizere i viljuske,posebno viljuske svakih 2 meseca!samo zato :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opruge od JTD Stila na benzinicu ga odignu jer su duže. Ali...istovremeno auto postaje previše tvrd i ne ponaša se kako treba u vožnji, nema toliko ugibanja jer su one pravljene za teži auto napred nego što je benzinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li znas kolika je razlika u tezini auta 1.6 16v i 1.9jtd...?70 kg..Za tu razliku u tezini ne moze da dodje do tolikih problema koje si ti naveo..Naime dve godine vozim tako auto i nemam nikakvih problema,niti u upravljanju niti bilo kojih drugih.Opruge su iste visine,razlika je u debljini....Ja cu da dam auto bilo kome koga interesuje da proba i vidi razliku...Naravno da je malo tvrdji ali je to zaista zanemarljivo u voznji...Da li si ti vozio nekad takav auto?Sta mislis kakve su opruge koje se prodaju po nasim prodavnicama a nisu iz originala?.....

Ja sam samo dao predlog u vezi teme,a to ne znaci da je to najbolje,ali ja mislim da jeste zbog pomenute situacije koju je covek izneo.

Fotografija0131.jpg

Fotografija0130.jpg

Fotografija0132.jpg

Edited by batavs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo.jpg

Bogami ima više od 70 kg. Oba su u Dynamic opremi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

care moj,pa na puntu bi menjao amortizere i viljuske,posebno viljuske svakih 2 meseca!samo zato :)

A sad, nije puntosaki tako mekan. :) Barem kec nije bio, vozio sam ga dve godine i jedino sam menjao lezajeve zadnje viljuske. Nije valjda da bi sa stilom bolje prosao, njemu je trap od secera :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek treba da zadrži tog Forda koji već poseduje i da kupi Pandu kockicu isključivo sa prednjim pogonom. Samo tako će biti ispunjeni svi njegovi zahtevi sa naglaskom na onom finansijskom koji je jedini limitirajući.

U suprotnom neka kupi polovni Discavery (od 5000 eura) i imaće sve u jednom (sa naglaskom na troškovima).

Sve u jednom za 3500 eura NEMA nigde pa ni u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...