Jump to content
FAS Goran
borat

Fiat Bravo / Marea - pukla manžetna

Recommended Posts

Danas sam hteo da skinem akumulator da ga dopunim ,kad sam ga podigao sok.

Crevo ispod njega (nalazi se ispod akumulatora levo prema motoru rebrasto je dugo nekih 10 cm i na jednom kraju je uze a na drugom sire i ne mogu da ocenim da li je selnom ili zegerom pricvrseno) zinulo 2 cm i sve na limu ispod masno, auto ne gub nista od i tecnosti redovno kontrolisem pa sam zakljudio da je ulje verovatno od menjaca. Auto ide normalno uzet je pre 3 meseca odradjene kocnice, veliki servis pa me interesuje da li ovako smem da vozim do majstora i da li je to ulje menjaca ili neceg drugog?

Edited by neshaoct
preciziran naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od menjača nije sigurno. :thumbup:

Pogledaj gde idu krajevi tog creva. Ako jedan kraj ide iza branika, to je onda onaj kolektor isparenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako gde idu pa napisao sam da su pricvrseni na neke sipke uzi deo ja samo navucen a deblji je pricvscen selnom ili zegerom nemam dobar pristup da vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze sliku nisi postavio ali vidi se u opisu da je u pitanju manzetna homokinetickog zgloba a ne neko crevo.

Kada pukne skroz iz nje izleti sva grafitna mast. Sumnjam da tu ulje curi jer bi se vec cuo menjac itekako .

Mast dobijes u setu kad kupujes manzetnu(Manzetna, veca i manja selna i mast-grafitna)

http://www.ap-sport....category_id=416

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mozes da vozis do majstora.

Cim ti je to sveza mast (pa ti lici na ulje) to je skoro puklo.

Ali zameni sto pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

...hteo da skinem akumulator da ga dopunim...Crevo ispod njega (nalazi se ispod akumulatora levo prema motoru rebrasto je dugo nekih 10 cm i na jednom kraju je uze a na drugom sire i ne mogu da ocenim da li je selnom ili zegerom pricvrseno)...

Zanimalo me je za šta je pričvršćeno, a ne da li je prišvršćeno šelnom ili nije... ;)

Svejedno, u međuvremenu je razrešena misterija :thumbup:, ali...mislim da bi i neka devojka bolje objasnila šta je to videla :D brže bi provalili o čemu je reč. Pominjanje akumulatora je potpuno bespotrebno, samo je ''sakrilo'' na šta ustvari misliš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam svima na pomoci.Izvinjavam se sto sam pokusao da objasnim preko akumulatora ali to je bilo u cilju da lakse pojasnim gde se ta,, mandzetna,, nalazi. Sto se tice da bi devojka lakse objasnila verovatno bi. Za kola sam laik, ali ako nekome zatreba bilo kakav savet u vezi bele tehnike ili grejnih tela(frizideri,sporeti,ta peci,bojleri...)tu sam expert( zato sam rekao guma jer mi je licilo na gumu koja se koristi kod ves masine samo u mini izdanju) pa mogu da pomognem (samo nemojte da mi kvarove objasnjavate kao devojke) .Hvala vam svima jos jednom pao mi kamen sa srca mislio sam opet minimum 100 jevreja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta tisa od ostalih nema skakanja kao kod starih modela i trcanja u kupatilo kad krene centrifuga da cujes sta se desava, da se izrazim u terminu shodno forumu odnos zvuka stare masine i ove gde je motor direktno na samom bubnju je kao zvuk motora starog traktora i novog dizela.E sad to se tice kvarova u garanciji ih 99 posto neces imati a posle ne znam kako stoje stvari sa delovima. moja preporuka svima za ves masinu je gorenje (uvek mozete naci delove ) a posle gorenja beko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas kod majstora promenjena manzetna stavljena ponovo mast sve sa rukama 2000 dinkica. U ovlascenom servisu nisu ímaji nameru da menjaju samo manzetnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispod manzetne se sakuplje kapljica ulja i kaplje,  tj iznad cepa za ispustanje ulja u menjacu kao na slici
E sad pre nego zamene ulja u menjacu nije nista kapalo ali je u menjacu bilo nesto vise od jednog litra i kad smo promenili i sipali skoro 2 litra od tad pocinje da kaplje
Sta je u pitanju?

 

DSC01071mmmm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U menjac staje oko 2 litra ulja maksimalno.

Verovatno niste mogli da ispustite svo staro ulje,dosuli skoro 2 litre pa sad ima malo viska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad dal je visak ne znam ali bas iznad ove kapljice ispod manzetne tu u dnu izlazi po  malo ulje i sad dal moze tako da izlazi ako je da kazemo malo prepunjeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

I ja bih trebao da menjam manzetnu homo zgloba na marei,pa me zanima da li je komplikovano zameniti u kucnoj radinosti.

Nije mi strano da se uhvatim za kljuc tako da bi se rado zamastio i ustedeo neki dinar za pivce :beer:

 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako zameniti manzetnu homo-zgloba na marei jtd....sta je potrebno od alata i koliko je komplikovano?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...