Jump to content
FAS Goran
nezaustavljiv

Brava 1.4 12v - generalna ili ubaciti drugi motor? / koji drugi motor može?

Recommended Posts

Hoce li biti koga da je radio vec ovaj motor,niko jos da se javi!??

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam bravu 1.4 12v 1998god. da li je neko imao iskustva sa zamjenom motora, umjesto 1.4 da stavim 1.9 jtd, isplati li se? 
hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

...isplati li se? 

 

Ne.

Ni pod razno, ni blizu...nikako. Ne menja se tu samo motor, već milion i jedna stvar koju vuče taj motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji motor može u bravo-brava a da se pasuje menjač i normalno držači???prvenstveno mislim na neki stariji od punta,tipa....... 

ili ako može samo glava neka al da ne bude od 12v???

ima se volje i vremena,garaža,alat i ljudska radna snaga  :scooter:  :scooter:  :scooter:

 

ps:jes malo glupo pitanje al ajde.možda se neko ebavao sa tim

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pitanje zašto menjaš motor ostavimo po strani, zašto ne probaš sa nekim koji je išao u Brava.. npr 1,6 16v? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi se trebalo javiti nekoj od ovih tjunerskih kuća kod nas,oni bi,po logici,trebalo najpre da znaju šta eventualno treba da se radi oko tih zamena motora.Ja nišanim već godinu i po dana da nešto radim sa motorom,ali ću najverovatnije ipak uraditi generalku na ovom,pa da probam da namontiram turbo.Bolje i to od prepakivanja,po onome što sam ja dosad saznao,to je LUDA MUKA OKO DJAVOLJE RABOTE!Za ovu tvoju ideju bilo bi idealno rešenje da se zameni glava od nekog drugog motora(?!),na postojeći blok,ali čisto sumnjam da je to moguće!Upravo je glava problem na ovom motoru(loš sistem podmazivanja bregaste i hidropodizača,preko one glupe magistrale,kao i nepraktična ideja sa dva usisna i jednim izduvnim ventilom),pa auto ima loš obrtni moment i veću potrošnju.Inače ,ako budem radio motor i turbinu na njega,rešiću i taj sistem podmazivanja glave,ali otom -potom,neke ideje već imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je motor dobar!pre neki dan sam zamenio jedan hidro podizač i klackalicu(slomili se i auto imao gremline)očistio magistralu,gumice dobre kao ostali podizači!!!sem jednog koji je malo lošiji al se umiri posle minut  :scooter: ne radim pa mi dosadno!pa reko da vidim malo da pripetljam nešto :2guns: menjao sam nekoliko puta glave motora na opelima,pežo i sl.pa reko možda se nešto uvati i na ovaj 1.4 12V.pa da probam kako će da ispadne :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se samo nadam da je moguće tu glavu malo preorganizovati,tj. onaj sistem podmazivanja bregaste,pa da ostane ona i da se proba ugradnja turbo punjača!

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/63598-fiat-brava-14-12v-konverzija-u-turbo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ide koja glava šraf na šraf?

Druze sraf na sraf bi trebala da pasuje glava od Alfe 145 1.4 16v Twin Spark od god.1997-2001,posto taj 12v fiatov motor i ovaj Alfin imaju istu zapreminu bloka,ali moraju i klipovi da se menjaju zbog 16v! :o 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo narode!

Kod fiat brave 75TD koliko drzaca ima motor (gore dole)?

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa polako druze, ne mozes pitati na 100 mesta, a pogotovo ne tamo gde tom pitanju nije mesto, imas odgovor na temi koju si otvorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...