Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - engine fault / check engine

Recommended Posts

Ja nisam umeo,a majstor mi nije to predlozio,tako da sam olaksan tada bio za nekih 6 soma. Ali ne kajem se. Samo kad nema gresaka i kada je sve ok,i ja sam prezadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ti je taj stari i kolko pare...pusti na pp

Pa polako sa to premestanje....cekaj jos malo...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mico, jel nemas sus plehove? 

Ako nemas, obavezno nabaci i prebaci djavola gore ne akumulator za svaki slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sus plehove, to mi je obavezno na svakom vozilu, samo onaj srednji deo nije vracen jos od zamene ulja. Prebacicu ga, samo da nadjem temu da vidim kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, jutros sam stila upalio normalno i kreno ka prodavnici kad najednom mi se ugasi i nesto pise Engine Failture, pa posle Altelnatr. Fail, pa nesto na P failture i sija trokut i ono od grijaca, nesto slicno ko ovom liku na snimku 

 

 

Ako neko moze da mi pomogne da znam od prilike sta je dok u ponedeljak ne odvezem u servis ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna od stvari kada stilo ume da brljavi sa elektronikom je kada mu je akumulator los. Podji prvo od toga. Pogotovo sto ti jos i izbaci gresku za alternator, mozda ne puni kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

-22 C ?? :o

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko bude imo ovakav problem u pitanju je "Regulator protoka goriva" zamjenio sam, stavio novi i sad radi sve kako treba. Pozdrav !

Samo sto sam dio platio 150e  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sa snimka? Ako na to mislis, tu moze biti x problema a najverovatnije overbust ventil. A kod kolege je ili alternator ili oko akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čovek javlja da je rešio problem, on je i postavio klip i napisao za problem

'biiip ćorava Mićo

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije moj klip druze, nasao sam klip, slicno mi se desavalo, gasio se jer regulator nije slao goriva koliko treba, zamjenio sam novi dio i radi kao doksa. Pozz !

Share this post


Link to post
Share on other sites

to  ili labave kleme na akumulatoru ili   masa ili neki spoj  auto mora da radi i bez  alternatora ako je pun akumulator  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sedoh u auto da skoknem do grada na brzaka, okrenem kljuuc, popale se sve lampice, da ga upalim kazaljka od goriva padne na 0 u i od temp takodje, i cuje se neki zvuk kao grrrrrrrrrrrrrrr i ispise  "engine fault", vratim kljuc pokusam ponovo ista stvar, treci put ista stvar, cetvrti put opet isto, al probam  da upalim i oon upali sve ok, kad upali ne izbaci vise tu gresku.

 

Jel imao neko slican problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da vidim da li ima neko ideju za ovaj fantomski "kvar".

Elem, desilo mi se 2-3 puta da kada je hladno ili vlažno auto upali engine fault - P0235 pri paljenju.
Čim otopli ja obrišem grešku i ne pojavi se više baš dugo.

 

E sad čudna stvar je da auto vuče baš dobro, ide preko 3000 obrtaja bez problema, nema dima, ne šišti turbo niti ima bilo koju drugu anomaliju.

Jel ima  neko neku ideju šta bi moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbocharger/Supercharger Boost Sensor 'A' Circuit Malfunction

 

Ili po sprski map/maf/overboost :)

Samo me buni što nema nijedan drugi simptom kvara osim te fantomske greške pri paljenju ujutru. I to oba puta kada se desilo bila je baš niska temperatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...