Jump to content
FAS Goran
Ticma

Prekidač za pumpu za gorivo, ili za prekid struje / Inercioni prekidač

Recommended Posts

El. Dragan, Resnik. Za mene je bilo samo relej, ali neverujem da bi bilo nešto puno. Njemu bi smeo da ostavim Stila i da ga raskopa bez imalo straha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u moj auto stavio "magnetni" prekidac

Plasticna kutijica koja lici na onaj magnet u plakarima samo sto ima dve zice i sa druge strane metalni deo koji ga aktivira. Sakrije se negde ispod plastike ili sl.i kad hoces da palis samo prevuces taj metalni valjak preko magneta i on pusti struju a domet mu je svega 2-3 santrimetra tako da ga je veoma tesko naci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam se vozio kolima u gradu, u rezervoaru je bilo dosta goriva, i na semaforu on se isključi. Stavim ga na kontakt, ne čujem pumpu goriva, on vergla neće da upali. Na kompu je pokazivao problem sa napajanjem, senzori radilice i bregaste nisu bili u pitanju, ali pumpa nije dobijala struju. Stavljen je mali akumulator direktno na pumpu goriva, i auto se upalio, sa time je otklonjena sumnja da je pumpa otišla.

 

Na kraju problem je bio u prekidaču kod suvozačevih vrata koji je iskočio.

Taj prekidač iskače u slučaju opasnosti zbog sudara, kog nije bilo :) verovatno je crkao vremenom pa se aktivirao. Majstor mi je rekao da može da se vozi neko vreme dok se ne zameni prekidač tako što će žice da se prespoje ali da ne bi trebalo.

Prekidač se nalazi kod suvozačevih vrata, odma gde su suvozačeve noge, bela plastika sa crnom gumom izgleda kao kocka sa đekom dole. Tako da ako se nekom desi u gradu može da ga izvadi i žice da prespoji sa još jednom žicom, ali kažu da može tako da se vozi ali ne dugo, nije preporučljivo.  Ako nekom treba slika gde se prekidač nalazi i kako izgleda, mogu da slikam pa da okačim.

 

Polovan prekidač me je izašao 1500 dinara. Ako nekom bude zatrebao mogu da ga uputim gde sam ga našao. 

Pozdrav.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se i meni desilo na Alfi 156. Posle pranja i usisavanja auto nije hteo da upali, samo vergla. Posumnjalo se da možda nema dovoljno goriva, sipali mu 7-8 litara i opet ništa. Onda su ga majstori ljuljali dok je verglao i nekako upali.

Sutradan opet isti problem. Ovaj put skinu dovodno crevo goriva na filter i vide da ne baca gorivo. Krenu da ispituju sve i svašta, a ja odem na net i ukucam "alfa neće da upali, samo vergla". Odmah mi izbaci temu sa ARCS-a, gde je opisan taj problem i lokacija prekidača - ispod vozačevog sedišta. Napipam prekidač, pritisnem ga i gorivo momentalno poče da ide iz creva :)

Majstori inače mrze automobilske forume, ali i oni mogu mnogo toga da nauče sa njih :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha ha ha nasmejalo me ovo, majstori mrze automobilske forume :) 

Realno zbog ovakvih foruma, vozač može i da nauči dosta toga a i da sam popravi kad dođe do kvara.

Ma ajde veruj mi poludeo sam da od jednog malog dela ne možeš da pokreneš auto. :) Na svu sreću stao mi tačno kod parking servisa kod kalemegdana a odma pored besplatan parking pa sam ga tu popeo još tu obezbeđenje sa parkinga nema ko da ga mazne :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.Ugradio bih neki prekidac za prekid struje kao zastitu u Stila JTD,pa me zanima koju zicu prekinuti,gde je pronaci,vidim pominje se prekid struje na pumpi goriva,je li se to odnosi na pumpu u rezervoaru.Osao sam vec bez jednog auta,pa bih ovaj malo zastitio.Ima na stilu fabricki alarm ali nece da se aktivira,tako da bih stavio neki prekidac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, zna li ko gde se nalazi ovaj prekidac na Evo GP automatik, 1.4benz 2012god?
Drugar je uzeo udarenog Eva, sve je prekontrolisano, ali dijagnostika kaze da ne dolazi struja na pumpu za gorivo.
Da li je moguce da fabricki nema uopste taj prekidac?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalazi se ngde u kabini kod desnog prednjeg blatobrana. Nisam siguran tačno gde verovatno ispod tapacirunga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki mladji automobili pored tog prekidaca zahtevaju da se i dijagnostikom resetuje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ubuduće oko Grande Punta:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70457-fiat-grande-punto-elearn/

 

inertia.jpg  inertia01.jpg
 
inertia02.jpg  inertia03.jpg  N040.jpg
 
Koliko vidim, ispade da je na samoj pumpi taj N040...ili sam nešto pogrešno gledao...
Edited by neshaoct
dodao slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se zna, na novijim modelima grande punta fizicki NE POSTOJI inercioni prekidac, ali postoji u centralnoj jedinici. Tako da isti se moze ukljuciti resetovanjem centralne jedinice pomocu dijagnostike.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

BEZBEDNOST

Sistem se ukljucuje nakon udara i aktivira sledece:
?
Prekid dotoka goriva što dovodi do gašenja motora;
?
Automatsko otkljucavanje vrata;
?
Paljenje svih unutrašnjih svetala.
Intervencija ovog sistema oznacava se porukom prika-
zanom na displeju. Pažljivo pregledajte da na automobilu
ne curi gorivo na primer u kabini, ispod automobila ili
blizu rezervoara. Nakon udesa okrenite kljuc na STOP da
se ne bi ispraznio akumulator.

STARTOVANJE

Ukoliko se sistem prekida dotoka goriva aktivira nakon
nezgode, vrata ce se automatski otkljucati da bi omo-
gucila pristup putnickoj kabini a unutrašnja svetla ce se u
isto vreme upaliti. Vrata se uvek mogu otvoriti iznutra uz
pomoc odgovarajucih komandi.
Ukoliko nema curenja goriva i auto je u voznom stanju
obezbedite pravilno funkcionisanje vozila prateci sledeca
uputstva:
?
Okrenite kljuc na MAR;
?
Aktivirajte desni pokazivac pravca;
?
Deaktivirajte desni pokazivac pravca;
?
Aktivirajte levi pokazivac pravca;
?
Deaktivirajte levi pokazivac pravca;
?
Aktivirajte desni pokazivac pravca;
?
Deaktivirajte desni pokazivac pravca;
?
Aktivirajte levi pokazivac pravca;
?
Deaktivirajte levi pokazivac pravca;
?
Okrenite kljuc na STOP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav jedno pitanje vozio sam auto elekticaru nike znao nac protupozarni osigurac pumpe na fiat punto

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekidac mislis? Jesi li gledao u suvozacevim nogama ispod table na desnom stubu?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nino

Ako mislis na inercioni prekidac za prekid dovoda goriva - u kabini, kod nogu suvozaca sa desne strane (ispod A stuba). Inace ga okida masa:

 

2049011.png 2049012.png

 

Pitanje je spojeno sa postojecom temom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...