Jump to content
FAS Goran
Guest 29

Fiat/Lancia/Alfa Romeo Otpadi

Recommended Posts

treba napraviti razliku izmedju limenog i aluminijumskog kartera pa otuda i razlika u ceni+alu puca pri udaru a limeni se malo ulubi pa ih je i vise u ponudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lancia - bas me zanima na kom si autu video gusani karter?

@dovla - a nije ti palo na pamet da napravis nekakvu zastitu za taj karter? dok sam ganjao 132ku kao svakodnevni auto dvaput sam krpio karter (limeni) i drugi put sam napravio ispod zastitu pa i kad naletim negde nista mu ne bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palo mi je na pamet tako nešto, ali je problem sa visinom... naime karter je već dovoljno nizak tako da ako bih mu dodao bilo kakvu zaštitu bilo bi još gore jer bih češće kačio za koješta po putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, ili ili...

i 132ka je niska napred. nabudzio sam one sanke od z101, gvozdjusina teska, tako da su dve paralelne bile ispod kartera na 3mm ispod. debele su 5mm tako da ti to spusta auto za 8mm ukupno. i nije neka razlika a i kad udaris u nesto, nema teorije da se sj*** samo ako si pricvrstio kako treba. imas ih po otpadima za sitne pare, par stotina din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam za stila sa 3 vrata pomenuti kontraverzni otpad na NBGD, Marko ul. Vinogradska 218 trži 130€ za prednji branik u solidnom stanju, 80€ za prednji far, dalje nisam hteo ni da pitam. Čovek dere, nov prednji branik koji je uzeo drug pre par dana (kopija naravno) je 5700din, kopija ili ne plastika je plastika i izgleda potpuno isto, računam da polovan treba da bude jeftiniji od novog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopija nije ista kao original...videćeš kada dođe vreme da se montira, pa bude bilo problema da se upasuje da sve bude kako treba.

Naravno, ništa to nije nerešivo i sve će to majstor lepo da podesi, ali će usput da psuje i turke i sve ostale... :D

Na otpadu se gleda da polovni branik bude jeftiniji od novog branika koji je takođe originalni...a, ne da polovni originalni branik bude jeftiniji od novog zamenskog.

Mislim, nama bi odgovaralo kada bi se gledalo tako, ali ne...ne gleda se. Razlika u otpadima je koliko će zacepiti, tj. koliku razliku o odnosu na cenu novog originalnog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba zbog cena na otpadu u Vinogradskoj da odustajes od kupovine polovnog branika i fara. Nisu jedini, a danas svi salju kurirskim sluzbama tako da nijedan otpad nije daleko. Polovni originalni delovi limarije su bolji od istih takvih novih iz Velasa, Golasa i slicnih jer sigurno nece pasovati kao polovni. Dokazano u praksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kopija VS original.

pre par godina sam vodjen istom logikom kupio kopiju nov retrovizor za fiat bravo '99. i ustanovio da funkcionise, ALI: navoj sa unutrasnje strane na koji ide velika matica koja drzi mehanizam za podesavanje iznutra je razlicitog koraka od originalnog. svuda po ivicama plastika ima osatke od livenja koji se moraju obraditi da ne bi bilo ostrih ivica. ogledalo je malo talasasto. naravno, za 1700din vise se i ne moze ocekivati

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct znam za to, samo preteraše sa cenama jbt. Pa nije branik pocinkovan, obična plastika. Ispade Marko jeftiniji od ovih ispod.

Zvao sam i LAZO I NJEGOS- KRUZNI PUT Čačak - 064-1880813 , 065-6979377 = na ovaj drugi broj se javio lik, u startu je rekao "imam ali ne znam da li će ti se svideti cene" - 150€ prednji branik, far prednji desni 80€

Majstor je rekao da kupim nov branik u ap sportu za 5490din (pre par danana jedan stilo baš takav bio je kod njega, kaže da se lepo uklopio takav branik a lik je uzeo u toj radnji) a far da ne kupujem nov nego polovan.

Pre bih uzeo polovan odlično oučuvan branik i skuplje platio da mogu da nađem u istoj boji auta nego novu kopiju koju treba da farbam, ali nema, i taj polovan moraću isto da farbam.

Ima li neko predlg gde da potražim prednje desno krilo i prednji desni far (za stila sa 3 vrata)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Звао и звао, трећина од њих затворли фирме, трећина нема, трећина зацепила празничне цене :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Woodoo hvala puno, pomogao si mi.

Našao sam prednji desni far za 60€, krilo prednje desno za 70€ kod Ace iz Šapca 063/375-530

Poslao je AKS-om, sutradan je stiglo, troškovi slanja 550din. Sve je bilo kako smo se dogovorili, far i krilo kao novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas na zvezdari momka koji radi sa polovnim fiat delovima zove se boris 0656606762,punto,stilo.grande.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko neki otpad za Fiat vozila(tacnije za punto na slici mi treba) na putu Beograd - Subotica.

Unapred hvala

Edited by Marko Vasic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozitivno iskustvo i korektne cene

Dejan, Mladenovac

065/8104038

npr, imao sam problema sa benz pumpom na Bravu, ostali su trazili 50E (sa kucistem), on je pristao da mi skine samo pumpu, i to jos sam isao nesto u tom pravcu za par dana pa sam svratio tada i covek mi na kraju izvadi moju, ubaci celu sa kucistem i mirna backa i to sve za 20E

+ da napomenem krajnje pozitivna iskustva sa Makijem iz Klenka/Sabac a pogotovo sa Goranom/Sabac

vidim da ima brojeva tu njihovih nema potrebe da ih pisem

Kod Makija ima svasta, sve to lepo poredjano, uzimao i uzivo i slao mi AKS-om, sve OK

sa Goranom takodje samo pozitivna iskustva, menjao sam farove moje+doplata za Mareine, uzimao onaj adapter za radio(+besplatna demontaza/montaza) .... itd itd

cene su cini mi se za nijansku jeftinije kod Gorana, ali opet zavisi sta ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga jos jedan, mozda i zna ga i znate, 065/5271208, Mica sabac

Lik je veoma korektan i sto je vazno cene su mu ok, ali kad ga upoznate sledi popust!

Pozdrav i pozovite ga!

Kupio sam rasparen tapacirung za desna vrata, a usput pitao za neke gumice i plasticne nitne na konzoli, i normalno decko spakovao i gumice i tapacirung za istu cenu 10 jevreja! Vise nego korektno. A sto se tice tog tapacirunga i gumica i nitni u Vinogradskoj (POSTENI) otpad mi je trazio 10 jevreja za nitne i gumice a tapacirung nije hteo da mi prod arasparen nego sva cetiri!

Pa vi odlucite! Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

opad se nalazi na izlazu iz Batajnice ka Novoj Pazovi sa leve strane

ima samo fiate, bez lancie, samo 1-2 stila... uglavnom bravo/brava/marea nije skup, a i ako mu kazes da je nesto skupo, skine cenu :) hehe

evo broj telefona

064 00 17 037

062 97 62 604

pozrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pohvale za AC Jaksic iz Mladenovca. Momci imaju povoljne cene i izuzetno su korektni, prihvataju i zamenu. Imate broj ranije u jednom od post-ova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pohvale za Makija iz Šabca (na ulazu u sabac sa leve strane) Nov Karter 60€ karter isti kao i kod mene nikakva razlika.... SVE PREPORUKE

Share this post


Link to post
Share on other sites

opad se nalazi na izlazu iz Batajnice ka Novoj Pazovi sa leve strane

ima samo fiate, bez lancie, samo 1-2 stila... uglavnom bravo/brava/marea nije skup, a i ako mu kazes da je nesto skupo, skine cenu :) hehe

evo broj telefona

064 00 17 037

062 97 62 604

pozrav :)

Danas sam bio, ok su ljudi. Uzimao sam neke sitnice koje su izašle 2k din, što je meni bilo u redu. Za ozbiljnije stvari ne znam kakvi su sa cenama, pitao sam ih za far za Bravo, traže 40€. Da li je mnogo ili ne - ne znam... Verovatno može da ide nešto jeftinije, jer me je lik za ovo moje pitao "jel ti mnogo 2k?" tj. da sam hteo, mogao sam da spustim cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,izvinite sto smaram. treba mi otpad koji drzi prvensveno Uno mk2. Ako neko zna gde ih ima,da ne zovem ove ljude sve redom da ih pitam da li imaju delove za Una. . Hvala u napred. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Asortiman artikala" na otpadu je jako promenljiva stvar. takvu informaciju niko ne može da ti da. Moraćeš da zoveš redom i proveravaš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...