Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Bane72

Lybra / Kappa 2.0 20v - padaju obrtaji i povremeno gašenje

Recommended Posts

Lancia Lybra 2.0 LX .Plinski uredjaj Zavoli.

Od pre 15-tak dana od ugradnje,obicno pri malim obrtajima motora, u gradskoj voznji ,pritiskanjem kvacila, obrtaji padnu na 300-400, a desava se i da se tom prilikom ugasi motor...Ima li neko slicnog iskustva, majstor kaze da je to *normalno* nekada da se desi!??

Inace,receno mi je da je navodno step motor,ali nece da ga cisti ili menja,posto na benzinu funkcionise normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako na benzinu radi normalno otidji kod majstora za plin i uz par verbalnih delikata mu objasni da ti namesti plin da radi kako treba... Nije step motor... Trazite problem u plinskoj instalaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrazi clana foruma pod imenom martini on je serviser gasa pa nek ti sredi to da radi kako treba i on je u sabcu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

lancia kappa 2.0 20v 155ks 1998god na satu oko 280000km...motor je u dobrom stanju ne troši ulja za sad služi ok...mada pojavio se jedan problem koji dosta ide na zivce...ovako motor kad je hladan i radi na plin obrtaji na leru variraju cak se ponekad auto i ugasi cim se malo zagreje sve ok radi normalno...na benzin kad ga upalim radi bes problema i variranja odmah od starta...svaka pomoc je dobrodošla ...hvala...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servis i stelovanje plinskog uredjaja, nema se tu sta razmisljati i lupati glava.

Idi u neki sevis koji radi plin i usteluj uredjaj, zameni filtere plinskog ventila i trebalo bi da radi kao mace na 700 obrtaja.

Edited by lancia

Share this post


Link to post
Share on other sites

lancia kappa 2.0 20v 155ks 1998god na satu oko 280000km...motor je u dobrom stanju ne troši ulja za sad služi ok...mada pojavio se jedan problem koji dosta ide na zivce...ovako motor kad je hladan i radi na plin obrtaji na leru variraju cak se ponekad auto i ugasi cim se malo zagreje sve ok radi normalno...na benzin kad ga upalim radi bes problema i variranja odmah od starta...svaka pomoc je dobrodošla ...hvala...

opalis motor na benzin kako je i propisano pa kad se zagreje prebacis na plin...i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, koliko košta ugradnja TNG uređaja za Lybru 2.0, drugar je kupio skoro i već oseća da mu je skupo da se vozi na benzin, a pitao je valjda nekoga i taj mu je rekao da će da ga košta preko 500e...

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobar uređaj preko 750€, Martini radi Zavoli pa može nešto više o tome da kaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavio sam, drugaru je bilo sumnjivo jer mu je taj lik rekao prvo 380e, pa kada mu je ovaj odvezao auto bilo je da će preko 500e da bude, pa mu je bilo sumnjivo da taj neće nešto da ga zahebe, ja sam mu rekao da sam ja platio 400e za moj, ali 60ks i 150ks nije isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam isti problem na stilu 1.6, isto mi se gasi na plinu, padaju obrtaji, variraju, vec se posteno nerviram oko toga. Na benzinu je ok. Inace saban koji je ugradio plin nema blage veze kako se taj problem resava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

boki, reci mi molim te jesi li te simptome imao od prvog dana ugradnje, a ako nisi koliko je prošlo od ugradnje. Ja sumnjam da imam problem sa diznama, pa reko da vidim ima li neke logike pošto nam je auto isti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od prvog dana ugradnje imam te probleme, ali samo zimi kad temperatura padne ispod 10 ili 15 stepeni. Letos mi se nije ni jednom ugasio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam slican problem kao kolege iznad samo sto se ovog puta radi o zagrejanom motoru.

U prva dva stepena prenosa slabije vuce nego do sad, dok u leru motor radi dosta nemirno, kazaljka za obrtaje zna da se digne i na 1500 obrtaja (ugrejan). Kada se na sve ovo ukljuci klima uredjaj, bukvalno vuce kao mrtav konj. Par puta mi se desilo da sam od sebe krene da pisti kod prekidaca i tako dok ne pritisnem dugme da ga vratim na benzin. Kada ga ugasim i ponovo upalim, radi normalno.
Sta to moze da bude u pitanju (sekvent je plin, nije venturi)?

Na drugom forumu kazu da je verovatno u pitanju kompjuter plina, pa da pitam i ovde pre nego sto krenem da preduzimam mere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sta mi se desava?,kad upalim hladan auto,i kako elektronski sauh radi ,kao da nesto cakne tamo pod haubom,tako cakne dosta puta i kad obrtaji padnu i tad cakne ,ali u voznji ne,sta to moze da bude??

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sta mi se desava?,kad upalim hladan auto,i kako elektronski sauh radi ,kao da nesto cakne tamo pod haubom,tako cakne dosta puta i kad obrtaji padnu i tad cakne ,ali u voznji ne,sta to moze da bude??

Isti slucaj Lybra 2.0, npr. ujutro kada ga upalim, promenljivi su obrtaji i kao da nesto pucka (verovatno iz izduvne grane), dok se ne zagreje, i tada puckanje prestane.

A kada se zagreje i prebaci na plin, radi 2-3 sekunde i onda se ili ugasi ili nastavi da radi na benzin.

Mada sam i primetio da u poslednje vreme ne vuce kao ranije. Gasni uredjaj je Zavoli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace skoro ugradjen plin,ne znam sta mu je,stalno se gasi kad treba da se stane pred semafor (skoro stalno) ako moze bilo kakva pomoc dok ne odem kod majstora,zahvaljujem. :D


inace crni dim kod benzinca nikako nije normalna pojava ,molim vas odgovorite sto pre :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

na plinu,a ugasio mi se na benzinu jednom, pre godinu dana i nije vise posle je extra radio na benzinu ,a sad na plinu isto radio lepo,i evo sad poceo dosta da se gasi,a zadnji linac mi nije bas u redu,mozda on ima garezi ,pa ga gusi,i pojavljuje se crn dim,?


inace nisam prbao na benzinu ?? :\


Probao*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...