Jump to content
FAS Goran
chikavili

Elektronske cigarete za neupućene, početnike

Recommended Posts

Te el.cigare su cista glupost one su samo znak da vam se jos ne ostavljaju cigare...

Pre tacno 1 mesec i par dana posle 17god sam rekao vise necu da pusim i to je to...nikakve zvake,mindjuse,flasteri mi nisu potrebni jednostavno vise ne pusim i to je to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Boki: Greska u koracima. Ako procitas moj prvi post u ovoj temi, videces da sam napisao da pusenje elektronske cigarete NIJE isto sto i ostavljanje cigara. Samo moze nekima da pomogne.

Elektronska cigareta je mnogo manje stetna ALTERNATIVA pusenju. Naravno da je potpuno ostavljanje bolja solucija, ali i jako teska.

Ja nikada nisam ni imao zelju da prestanem da pusim, ali sam prelaskom na elektronsku shvatio da cu moci i to, posto sam smanjio zavisnost od nikotina za nekoliko meseci.

Za tebe glupost, za mene fenomenalna stvar ;)

Btw, znam ljude koji su prestali da puse pre 15 godina i dan danas ih muce krize i sanjaju cigarete. Ja tih problema nemam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te el.cigare su cista glupost one su samo znak da vam se jos ne ostavljaju cigare... Pre tacno 1 mesec i par dana posle 17god sam rekao vise necu da pusim i to je to...nikakve zvake,mindjuse,flasteri mi nisu potrebni jednostavno vise ne pusim i to je to....

Čovek treba imati mnogo jak karakter za tako nešto, ja sam u vojsci imao druga koji je tako prestao da puši, samo je odsekao... Ja za svojih 27 godina nisam nikad dim povukao, pa i kad je celo društvo počelo pred kraj osnovne, početkom srednje i svi me nudili, nisam hteo nipošto...

Sećam se došao kod mog ćaleta koji je takođe nepušač, lik koji puši dve pakle dnevno, brat mu je pušio tri pakle i umro od raka pluća i ćale nešto sa njim pokrenuo tu temu i kao daješ već 40 godina svaki dan po dva evra dnevno na cigare, za mesec dana ti je to 60 eura, za godinu 720, za 40 da ne pušiš sad bi uštedeo 28.000 evra, tek će on mom ćaletu "Pa ti ne pušiš uopšte, pa gde su ti 28.000 evra", ja sam crko od smeha, ali čovek je potpuno upravu, onaj ko ne puši, tte pare potroši na nešto drugo, nema tu uštede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek treba imati mnogo jak karakter za tako nešto,

Nije dovoljan samo jak karakter, treba jos ponesto.

Na primer, ja smatram da imam jak karakter, ali ja nikada nisam pozeleo da prestanem da pusim, pa mi samim tim karakter nista ne znaci ;)

Takodje, prestanak pusenja je shok za organizam, koji moze da ima cak i lose posledice. Jedan moj drug je doziveo predinfarktno stanje. Slucajno se u blizini nasao jedan doktor, jedno od pitanja koje mu je postavio bilo je "Da li si skoro prestao da pusis?" i na potvrdan odgovor, zapalio je cigaretu i dao mu. Moglo bi se reci da mu je cigareta spasila zivot :D

Od kako koristim e-cigaretu, bolje se osecam, bolja mi je kondicija, ne smrdim ni ja, ni garderoba, ni stan, nemam vise nikotinske krize kada duze vreme ne mogu da pusim, ne budim se ujutru sa mislju kako jedva cekam da zapalim. Posle nekoliko meseci upotrebe, smanjio sam nikotin za 1/3, a za par meseci cu opet i tako sve do potpunog skidanja. Bez krize, bez nervoze, bez shoka za organizam. Ali nisu svi isti. Znam neke ljude koji koriste e-cigaretu i njome unose jos vise nikotina i nemaju nameru da smanjuju ili prestaju. Zato kazem da e-cigareta nije sredstvo za odvikavanje, ali moze da posluzi, a u svakom slucaju je manje stetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Vili, jel mozes da das info koji model je najbolji i gde moze da se nabavi...

hocu da castim zenu, ja sam se "skinuo na suvo" pre skoro 2 godine :harhar: . Inace, znam vise

ljudi koji su koristili e - cigaretu i obicno posle 3-4 mes potpuno prestajali sa pusenjem,

u pitanju je neka zelene boje sa plavom diodom. :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Vili, jel mozes da das info koji model je najbolji i gde moze da se nabavi...

hocu da castim zenu, ja sam se "skinuo na suvo" pre skoro 2 godine :harhar: . Inace, znam vise

ljudi koji su koristili e - cigaretu i obicno posle 3-4 mes potpuno prestajali sa pusenjem,

u pitanju je neka zelene boje sa plavom diodom. :help:

Za pocetnika su se najbolje pokazali modeli Joyetech eGo-C: http://www.joyetech.com/product/eGoC.php (ili stariji model eGo-T, koji je manje vise isti, samo malo komplikovaniji za odrzavanje)

Ima da se kupi na vise mesta i cena je manje vise slicna, samo treba voditi racuna da li je original ili ne. Evo na primer ovde (provereno 100%): http://www.inhalica.com/elektronske-cigarete

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektronska cigareta ali ona prava je cudesna sprava. Vec devet meseci 'parim" i nemam vise zelju za obicnom cigaretom, cak je vise ne mogu ni podneti koliko smrdi. Inace sam pusio 25 godina po dve pakle cigareta dnevno. Cena opreme za e-pusenje svakodnevno pada tako da je usteda ogromna a o zdravlju da i ne pricamo. Inace ko zeli da se bavi ovim "sportom" mora da poznaje problematiku cele price. Najveca je greska sto ljudi iz neznanja kazu da je ovo glupost a istina je sasvim suprotna. Kada znas sta i kako shvatas koliko je ova prica bolja i jeftinija od obicnih cigareta a efekat je identican..

O opremi za e cigarete znam mogo toga, Ne prodajem opremu da se razumemo vec sam samo korisnik koga ova tema izuzetno zanima. Ako je neko zainteresovan mogu da pomognem savetima...

I da Inhalica je toliko dobar lik da ga i ja preporucujem....

Edited by Ryan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da dopunim temu. Napravio sam jedan portal o elektronskim cigaretama sa mnogo kvalitetnog sadrzaja. Puno informacija i recenzija, ko voli elektronske cigarete preporucujem da pogleda. Naravno tu je u okviru portala i Inhalicin webshop pa ujedno moze nesto i da pazari ako je zaionteresovan...

http://www.ecportal.info

Edited by Ryan

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ostaviti cigarete je veoma lako. Uradio sam to barem stotinu puta!"

Mark Tven

Ja sam pusio 17 godina. Stigao do 3 pakle dnevno. Prestao bez kajanja :)

Zelim i svim ostalim pusacima isto. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusio sam skoro 16 godina, vise puta pokusavao da ostavim pljuge, smetaju mi,ali volim da ih duvam jbg, medjutim nemam danfa vise ko pre. I odlucim ja da probam E cigarete. Ovo su moji utisci,mozda nekom pomogne.

Prvo sam uzeo da probam, i kupim onu sto lici na pljugu,ne znam tacan naziv,kao ajde da mi vizuelno bude slicno. Duvao sam je jedno metar dana i mislim da je jos uvek negde negde oko GSP-ove garaze na karaburmi, tu negde sam je na semaforu zavitlao u p.m. Bilo je to previse drndanja oko upotrebe, punis filtere,menjas filtere, prazna baterija,crko rasprsivac,propao fiter, crkla baterija itd i vratim se na Origigi otrov. Onda sam pre dva meseca ponovo resio da se skinem sa pljuga i opet odem da vidim sta ima u ponudi od elektronskih i ovog puta sam uzeo pravu stvar.

Pljuga je Prestige Energy, ne lici na pljugu , imam utisak da duvam penkalo ali zato je u svim aspektima odlicna i vise nego sto sam ocekivao.

Prednosti:

Gomila dima ( pare)

Punis bateriju nocu ( za raliku od prethodne koju sam punio 5 x dnevno

Sipa se skoro 2ml ulja sto mi traje skoro ceo dan ( pusio sam paklu ipo pljuga)

Ukus - Aroma je Tobacco i sad mi je bolje nego prava pljuga

Sto se tice troskova kosta u startu oko 5 soma dinara ( cigareta , ulje), sad vidim da je nesto jeftinija, kasnije se dokupljuje ulje po potrebi, ja otprilike kupujem 20ml mesecno (600 din) , baterija traje oko godinu dana ili 300 punjenja, i jos imate trosak za "rezervoar" on kosta oko 800 din i traje preko tri meseca, garancija na njega je metar dana.

Znaci prvi mesec 5000 din , drugi 600 din, treci 1400, cetvrti 600 ... dalja matematika je jasna.

Meni potpuno menja regularne pljuge i nemam frku. Plus mozes da je duvas svuda, u kolima ,ne smrdis, i najbitnije mi je sto je manje zlo od prave pljuge.

Treba obratiti paznju pri kupovini ulja , ja kupujem samo italijansko nikako kineska, iz vise razloga , prvi je sto je kinesko a drugi je taj sto uzegne ulje pa vam zapusi rezervoar( to se meni desilo) , pri cemu i italijansko i kinesko prodaju u apotekam ili kod dobavljaca , ja sam slucajno saznao za to jer sam video da je drugacija bocica pa sam pitao o cemu se radi.

Sve u svemu odlicna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj prestige energy je u stvari 2.4 CC cliromizer. Dobavljac kod nas mu je dao svoje ime inace je no name brend u pitanju. U varijanti gde trosis 20 ml mesecno on zaista moze da izdrzi mesec dana, problem je kada trosis 100 ml kao ja, tada je potrebno oko 3 grejaca mesecno. Dva tri ciscenja grejaca i vec postaje neupotrebljiv...

E sada to sto kazes da uzegne ulje. Iz nekog razloga to se desava sa italijanskim tecnostima proizvodjac je Flavour Art..sa kineskim Joetechom to se ne desava, moze stajati otvoren koliko hoces...Ja zakljucujem da uvoznik kupuje baze i arome i ovde ih mesa, jos jedna cinjenica koja mojoj teoriji ide u prilog je i ta sto tecnosti nisu hermeticki zatvorene kad ih kupujes u apoteci. Svaki Joetech ima celofan i hermeticku zastitu...Da se razumemo ne favorizujem ni jednog proizvodjaca jer i ja koristim italijanske Flavour Art tecnosti vec samo pokusavam da budem objektivan..Ipak je Joetech skup na 10 ml na 30 ml vec je to podnosljivija cena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te el.cigare su cista glupost one su samo znak da vam se jos ne ostavljaju cigare...

Pre tacno 1 mesec i par dana posle 17god sam rekao vise necu da pusim i to je to...nikakve zvake,mindjuse,flasteri mi nisu potrebni jednostavno vise ne pusim i to je to....

A onda si opet propusio :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chelinu lulu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 ml !! :unworthy: Brate ne znam kako postizes. Ja sam pricao o nekom normalnom koriscenju. Jbg ja to gledam da mi zameni pljuge , par puta sam se i ja zaneo pa pario po pola sata.

Nego vidim da pominjes ciscenje atomizera, to su mi i ovi nudili gde kupujem, ali mi je smorno da ostavljam pa da se vracam po njega. Jel to tako ide,gde ti cistis i kako se primeti da mu je potrebno ciscenje, ja cim primetim da pravi manje dima ja ga cimba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio sam malu gresku. Prestige energy je u stvari C4 kliromizer a ne CC koji ti ja toplo preporucujem jer je mnogo bolji i laksi za odrzavanje.CC kliromizer za razliku od C4 ima zamenjive glave koje se naknadno kupuju. Zeljko sa e-cig foruma napravio je odlican tutorijal kako se cisti taj prestige energy tj C4 kliromizer..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja parim oko 75ml mesecno i koristim uglavnom 2.4 CC kliromajzer (oko 80% vremena) i eGo-T (oko 20%). Jednom do 2 puta nedeljno operem CC i odradim dry burn i evo jedna glava mi traje 3 meseca bez problema i pada performansi.

Od pre par nedelja sam presao na novi 3.0 BCC koji je jos bolji i laksi za odrzavanje (ali je nesto skuplji)

Sto se tice cuvanja tecnosti, ta prica kako se FlavorArt tecnosti uzegnu nije tacna. Koristim vec 8 meseci izkljucivo FA i IW (Inawera) tecnosti, neke mi stoje jako dugo i nista im ne fali. Tecnosti moraju da se drze na nesto nizoj temperaturi i nece biti nikakvih problema. Preko leta sam ih cak drzao u frizideru.

CC ima da se nadje kod skoro svih prodavaca, a ovaj novi BCC se tek pojavio, ali moze i on da se nadje.

cxca23.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li sustinske razlike izmedju CC i ovog BCC..Izmedju Visona i CC je ogromna razlika na stranu CC ali bas me zanima kakav je ovaj BCC...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala vi purnjate, ovaj bije stotku ovaj 75 :unworthy:

Chikavili nije užego flawor art, meni su u aporeci prodali onaj drugi Smoke juice i taj je bio vrisnuo . E sad pazi u ovom sportu imas isto ko za automobile ko vozi Fiat taj pljuje golfa i obrnuto. Ljudi su se nesto natakarili na umbrellu, mada ja za sad nisam imao problema.

Nego objasnite mi kako spalite 75-100 ml :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...