Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svim članovima kluba.Već nekoliko mjeseci sam u nedoumici oko kupovine Alfa Romeo Brera.Interesuje me kakva su vaša iskustva,mane i prednosti ovog automobila/osim što izvrsno izgleda/,koje motore preporuciti...

Ajd sad da sam sebi repliku uputim.Znam da postoju Alfa Romeo klub,a da mozda nije tema sa ove stranice,ali posjedujem Lancia Lybra vec 4 god,i u dilemi sam između Lancia Delta nuova i Alfa Brera.Cijena im je približna,alfini motori nešto jači...Lancie već dugo nije lancia nego fiat,te je i Delta u stvari malo bolje opremljen Bravo.Očekujem Vaša mišljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

a, možda neko ima Deltu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, nema ni nove Delte na forumu :no , neka me neko ispravi ako gresim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad mislis da ga nema, pripomogne Nesa :smoke: . Hvala, ne pade mi na pamet da ipak potrazim :guitar: . Sto kazu, umro bi ne bi znao. Ne znam kako je nisam zapazio na forumu, stvarno bruka auto :unworthy: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto ta dilema?Mada sada vozim limuzinu to nikad nije bila moja ljubav,već više razum.Sad više nemam potrebu za takvim automobilom,pa mogu da biram između ova dva.To je razlog zašto ne bih uzeo 159-ku,koja mi se inače sviđa kao auto.Inače sam uz sadašnje auto,zavolio talijanske automobile,posebno lancia-u.Obzirom da ista firma toga danas vrlo malo nudi/jer i nema vlastite modele/odlučio bi se radije za alfu.Brinu me najviše motori:2.2JTS ili 2.4JTDM,posebno onaj prvi jer vrlo malo znam o trajnosti,održavanju,potošnji u realnim uslovima istog.Najvjerovatniji izbor će biti ovaj drugi motor koji nam je većim dijelom poznat/u breri sa 20V/.Molim da me razuvjerite vezano za benzinski motor ako neko ima iskustva s njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam priliku doduse jako kratko da vozim Alfu 159 sa 2.2jts (2 kruga na karting stazi Ada Huja) motorom i mogu ti reci da povlaci iz nizih obrtaja odlicno i da nisam imao potrebu za cestim menjanjem brzina a bilo nas je 4 u kolima.

Isto tako vozio sam i vozili su me u Alfi 159 1.9jtdm motor je odlican i odlicno ide ali se oseca mali nedostatak snage, ipak je Alfa 159 velik i tezi auto od recimo Alfe 156, sto se tice ostalog ne mogu ti mnogo reci ali samo jedno ako vec placas skuplju registraciju po meni je bolje uzeti proveren 2.4 Jtdm motor koji se dosada odlicno pokazao.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brera mi je nekako ista kao 159, samo je nekako neslkešno zasečena u odnosu na Deltu koja ima vrhunsku liniju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si swaler uzmi Breru a ako si fiiin momak uzmi Nuova deltu a ako si porodican cowek uzmi 159!!!! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brera je po meni naslednik GTV serije, uzeo bih je bez razmišljanja da sam u mogućnosti.:) Dizajn, motor, performanse...., jednostavno mislim da je sve na strani Alfe. Jedino, stvarno ti je problem naći vlasnike takvih automobila ovde, a upravu si da bi oni da linajrelevantnije komentare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, baš tako .. :thumbup:

(ovo se odnosi na Markonijev post, lav ulete iznenada :) )

Edited by VladaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je...ga,to sa švalerom me zeznu. :smoke: Onda Brera 2.4JTD.E sada treba tražiti na netu,jer ih ima mali broj,najviše u Italiji.Proizvedeno ih je ukupno oko 33000,od toga pola kabrioleti.Cijene se kreću od 6.500E pa na gore..Inače kad gledate talijanske stranice na kojima se prodaju automobili,njihova vozila su upola manje prešla nego li u Njemačkoj.VRAĆAJU kilometražu jer kod njih ne postoji zakon koji to reguliše kao prekršaj kao u Njemačkoj.

e,i da dodam informaciju koja može biti drugima od koristi,kad kupujeto od privatnog lica,cijena je uvijek niža nego li kad kupujete od vlasnika autoplaca,ali tada uglavnom nemate nikakve garancije,manja vjerovatnoća da ćete dobiti povrat PDV.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da samo od privatnog lica treba kupiti auto ali ne od Turcina najveci su prevaranti i unistavaju auto!!!!A povrat PDV se veoma duuuugo ceka,jedan covek je jedva dobio posle 2 god.!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ijaooo koje slatke muke :D . Ja bih se odlučio za breru jer je ipak pravi momački auto za kojim se ljudi uvek okreću! Iako bih i deltu rado posedovao! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, narode.

Kolega planira kupovinu Alfe Brere, pa ukoliko neko poznaje nekog ko vozi dobar primerak i prodaje ga (ili nekog ko zna nekog - teca, tetka, strina, surak, kum, pasenog, komsija, prijatelj), molio bih da mi javi.

Takodje, mozete da preporucite neki pozudan autoplac, koji ne prodaje cukane i sminkane automobile, pa makar bio i skuplji (pare nisu problem).

Zelja je 3.2 V6, ali posto ih je tesko naci u Srbiji, a da su valjani, izbor je pao na 2.4JTD i 2.2 benzinca.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

AJLlDp3H_nQ0vmK-8Dp8RM-UOYVrukaAO79Y3-Q9 Holandski AutoBlog savetuje pre kupovine Brere:

(klik na CC kako bi dobili engleski titl)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...