Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Naknadna ugradnja šibera?

Recommended Posts

Pa zapušiću rupu staklom, da mogu da gledam u nebo.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je neki servis koji to radi, bili su stalno u onoj emisiji Pozajmi mi auto, pa pigledaj..
Po meni je to skroz bezveze da radis, i moras drugo nebo da trazis posle... Nemoze to nikako jeftino da ti izadje, po meni barem 200+e.. bolje te pare da doplatis uz alfu za moj stilo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran kako se postavlja video preko telefona, uglavnom naleteh na fb stranici SAT-a, snimak o ugradnji sibera i panorame

Odlicno, snimak radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam el. siber na predhodnom autu .Fabricki siber nemoze da prokisnjava cak iako pored kedera pusti vodu , ima kanale i na kraju creva koja idu negde u stubove pa napolje.Creva su na prednjoj strani i tu je lim krova dupli gore gde nalezu kederi sa sibera i dole sa tim kanalima tako da to nije tako lako napraviti , a posebno spustiti u stubove odvode za svaki slucaj , pa nije nista cudno tih 250-300e koliko traze za ugradnju.

Ja sam u pocetku bio odusevljen tim siberom ali , ga nisam otvorio vise od tri puta .Cim sklonite navlaku sa unutrasnje strane eto vam dodatnog sunca u glavu , a o otvaranju po toplom vremenu da i ne pricam.Ostaje vam samo kao opcija za noc , gledanje zvezda , ili kao sto neko rece kapljica kise ili pahuljica snega i to je to.

Mozda je najbolja varijanta da ugradite sto veci siber sa nekog auta ali da ga pri tom fiksirate i da vam sluzi samo kao panorama krov  , jer pokretni siber bez odvoda za vodu ce kad tad procuriti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Švi šiberi imaju odvode i naknadno ugrađeni. Problem bude uvek začepljenje kanala.

Meni muka pripadna kada moram u limu neku rupicu za šraf da napravim a ne onoliki krater.

Neko voli šibere a ja sam u drugom taboru / srećom nikad nisam imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja, i planiram da sledeci auto ima panoramu ili makar siber ... recimo drugar je vozio 307 karavan sa panoramom i unutra je osecaj kao da si u kombiju :)

Pre nekih 10-11 godina burazer je imao ford tranzit kome su sekli bocne limove i ugradili stakla, usput su radili i siber i sve je funkcionisalo normalno godinama.

Kao sto cujete potrebno je redovno odrzavanje i ima da traje ;)

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se podmazuje kanal sibera gde klizi obavezno idi u cik cak da lepo podmaze ovako VW ;) salim se malo Mare ne zameri

Kad otvoris malo siber ima one klizace vidi ima li masti malo ako su suvi turi malo ali ne puno... A uz samu ivicu tih kanala

mozes sipaj malo vode i gledaj da li odlazi,trebalo bi da curi kod prednjeg krila iza samog tocka kao na snimku gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec podmazujes nesto proveri sajle ako su suve mozes i njih malo podmazati one su takodje vrlo bitne . Otprilike ces videti prilikom samog otvaranja i zatvaranja koliko tesko tj brzo ili sporo se siber otvara .To je neko moje iskustvo sa siberom ali na peugeot-u. Mada ako lepo radi ja tu nista ne bih dirao .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...