Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Haha, to me podseti i na mog dedu pre 3 godine, isto tako nikome ništa nije nagoveštavao niti pominjao i kupi Yaris 2004 godište i zove me, kaže kupio sam neki mali sivi auto, aj dođi na čast, ne zna ni kako se auto zove, nego ga izvarale neke barabe, uzeli mu i više nego što treba.. Trebao si da napadneš dedu da se menjate  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, jedan od lepsih puntica. Sve sa ukusom i pedantno. Ko praćka je. Jos mi samo bodu oci ovi tapaciri na vratima, jesi planirao s njima da se bakces ili su ti ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :thumbup:

Pitao sam tapetara kod mene u komšiluku da ih presvuče u kožu, ali neće da radi, kaže to treba da se presuje itd... Ma uradiću ja to sam, samo da naletim na povoljne tapacire i polako... ;)

Sent from my ST17i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahhaah majstor Mićo i ti si zalepio one rupe od metaka na autu. :laughing:  Ja sam razmisljao da kod mene isto to zalepim ali ćale ne daje, kaže će auto izgubiti na lepoti. Inače gledajući kako si ti odradio svetlo za gepek i pikslu naterao si me da pre nekih 15-ak dana odradim i ja i ispalo je extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drugar je imao prave te rupe, i mogu ti reci da nije nesto bas lepo i jos vremenom rdja tu gde se savije lim i odpadne boja  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te sličice sam zalepio pošto imam neka udubljenja na tim mestima, tako da sad imam 3D efekat :lol:

Sent from my ST17i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstore, jel bi mogao da te zamolim da opises tu radju sa menjanjem sedista malo detaljnije? 

Prednja sam zamenio sraf sraf i to je bilo lako, ali sa zadnjim sta da radim?

Uzmem donji lim sa Punta, prepravim sunjder i onda? Ne razumem bas najbolje iz ovih slika? Koji lim se kasnije prepravlja? Ako mozes to malo detaljnije sve da opises bio bih ti jako zahvalan i puno bi mi pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines donji lim sa Puntovog sedista i prema njemu modifikujes donji sundjer Alfinog sedista. Onda prilagodis taj isti lim (falc gde upada plastika) Alfinoj kozi (ili stofu) posto su nova sedista kontra deljiva u odnosu na stara.

 

DSC_0239.jpg

 

Na kraju sastavis lim i kozu/stof i to je to. Treba dosta zivaca jbg..

 

Postoji jos jedan "laksi" nacin ali to nisam probao - da okrenes i produzis sarke od Alfinog sedista, posle samo zasrafis i to je to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahaaa... sad mi je jasnije. Zar neće biti štof ''labaviji'' pošto je sunđer kraćivan? Čitao sam na jednom stranom forumu da je lik navodno iseko metalne nosače sa Puntovog sedišta i navario ih na Alfina sedišta i uz malo čekićanja ubacio.

Šta misliš da li je tako nešto moguće? Ja još nisam skinuo ni Puntova pa da ih uporedim fizički, da li su uopšte fizički slična da bi tako nešto stalo u Punta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće štof biti labaviji zato što je alfin sunđer deblji, i ima neku izbočinu. Zbog toga mora da se stanji sunđer ako menjaš lim. Videćeš kad oboriš tvoje sedište.

Sve radiš iz kabine, ne treba ti kanal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premerio sam danas sa ortakom šta i kako i odlučio sam se za treći put :). Za donju klupu ćemo dodati dva čelična L profila tako da ćemo jedan kraj uvrteti u šasiju, a drugi u original šarku Alfe. Za naslon bočne šarke mogu da se prilagode, a ona donja, centralna će ići takođe na čelični profil koji ćemo zašrafiti za pojas ispod sedista. Jedina mana ove prepravke je što će centralna šarka naslona biti pričvršćena za 2 umesto 4 šarafa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par novih slika.. Nista posebno, zatamnjena stakla napred 50%, pozadi 65%.

 

DSC_0375.jpgDSC_0380.jpgDSC_0382.jpgDSC_0385.jpg

 

E da, nisam spomenuo da sam pre par meseci kupio nove gume Tigar Prima 195/50/15

i Sporting 14 alu felne za zimski set :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično je ispalo :thumbup:  ovako se meni dopada belo, ali kombinacija sa plavim, pošto mi je plejer plavo beli.. Što ti svetli airbag?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/19/2013 at 1:35 AM, majstormica said:

Malopre sam odradio km sat :)

 

:unworthy:

Moraces samo da mi kazes koje si diode kupio tj. stavio u plafonskom svetlu jer mi se mnogo svidja kako svetli. Inace za km sat svaka rec bi bila suvisna osim jedne PERFEKTNO. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...