Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Martovska FAS servisna akcija

Recommended Posts

Trajanje: Mart mesec

Gde: Ovlašćeni servisni centri

Za koga: za sve vlasnike Fiat/Fiat Professional/Alfa/Lancia vozila

Šta: za one koji dođu na zamenu diskova točka i disk pločica, specijalna pogodnost je ''platiš jedan dobiješ dva diska točka'' sa akcijskom cenom ugradnje diskova

Kako: sa originalnim rezervnim delovima i u ovlašćenom servisu.

mart_aftersales.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš da imaš teme za ovlašćene servise ovde na forumu, pitaj.

Ili, okreni neki od telefona koji su na ovom promo plakatu, pa nam napiši ovde na temi šta su ti rekli. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Deltine telefone se niko ne javlja.

Milanceta (Bogunovic) ne mozes da nadjes u kancelariji ;) a magacioner koji se javio posle 3 min od kad me centrala povezala nije siguran da je akcija jos pocela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AK Voždovac i još jedno 10 drugih? :D

Akcija je naravno počela, jer:

Kompanija Fiat Automobili Srbija preko sadržaja ovog podforuma obaveštava sve posetioce FLCS Foruma o svojim aktivnostima, novostima unutar kompanije i sl. Sve informacije objavljene u ovom podforumu su zvanično poslate od strane FAS za FLCS

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=47011

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Banetu (ak vozdovac) sam poslao pp :whistle:

Ma ok je, sacekacemo, samo da cene budu dobre a trrebalo bi ;)

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tokom specijalne servisne akcije kompanije Fiat Automobili Srbija (FAS) koja traje do 31. marta, vlasnici vozila marki Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo i Lancia imaju priliku da promene kočne diskove i disk pločice pod veoma povoljnim uslovima i da na taj način podignu nivo aktivne bezbednosti svojih vozila. Ukoliko se vlasnik vozila odluči za promenu kočnih diskova i disk pločica u nekom od ovlašćenih servisa širom Srbije, za jedan plaćeni disk dobiće dva i posebnu cenu ugradnje.

Ugradnjom originalnih delova i korišćenjem usluga servisa iz ovlašćene mreže FAS-a, vlasnici vozila marki Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo i Lancia značajno utiču na bezbednost, kako sebe tako i drugih učesnika u saobraćaju. Ovom akcijom FAS želi ne samo da olakša tekuće održavanje vozila iz grupacije Fiat Automobili već i da još jednom podseti svoje klijente da je bezbednost uvek prioritet i da na tom polju nema kompromisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

Proverio na dva mesta i cena izgleda ovako:

AK Kole

Postovani,Diskovi prednjeg tocka po komadu su u redovnom cenovniku je 115,63, a akcijska cena je 64,75 Eur. Dok su disk plocice u redovnom cenovniku 59,32 Eur, a akcijska cena je 53,39 Eur. Usluga zamene je 11,80 Eur. Stoga Vas bi cena delova i usluge po akciji izaslo ukupno 194,69 Eur.

AK Bogunović

Jedan disk za prednje kočnice 13.000 dinara

Set pločica 6.000 dinara

Rad mehaničara oko 2.000 dinara.

Pozdrav,

Aleksandar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uradila.....Servis Bogunovic, za fiat bravo 1,9 MJT 88kw

DISKOVI 13.066,00 /ovo su cene sa PDVeom/

PLOCICE 3.947,53

ZAMENA 1.008,00

KOMPJUTERSKA KONTROLA 1.008,00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Evo za Grande Punta 1.3 sta nude!

2 diska FIAT sa popustom i ugradnjom 9800.00

2 diska Metelli sa ugradnjom 8200.00

Disk pločice FIAT 4800.00 (na popustu trenutno, inače 6640.00), disk pločice BOSCH 2500.00

Kada se menjaju diskovi dodatna zamena pločica se ne naplaćuje.

Dakle to zadovoljstvo bi me kostalo 14600 din!!! Ne znam ali to je zaista preterano! :realmad: Plocice su OK ali diskovi! Ubise! :realmad: :realmad: :realmad: pa kakav je to popust? za te pare trazim Brembo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije da ljudima pravim reklamu, posto se vec reklamiraju ovde, ali cini mi se da imaju sasvim ok cene. sad da li je nesto od delova sa dalekog istoka, pitanje je....

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=pages.view&page_id=31

da li zna neko koliko bi mi izasle plocice za fiat punta 1.2 8V 2004god.?

ovo za Apsport se odnosilo na tebe kolega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Hajde prijatelji da razjasnimo nesto oko ove FAS akcije!

Cim sam ovde procitao o toj famoznoj akciji rekoh hajde da uradim kocnice i da ustedim! Posto mi je Novi Sad nekako blizi kontaktirao sam Stojanova i dobio odgovor:

Poštovani,

2 diska FIAT sa popustom i ugradnjom 9800.00

2 diska Metelli sa ugradnjom 8200.00

Disk pločice FIAT 4800.00 (na popustu trenutno, inače 6640.00), disk pločice BOSCH 2500.00

Kada se menjaju diskovi dodatna zamena pločica se ne naplaćuje.

8

Hvala Vam na interesovanju, za sva druga pitanja stojimo Vam na raspolaganju.

Zoran Manojlović

STOJANOV DOO

Jedan oridji FIAT disk za GP u slobodnoj prodaji u ovl. servisu kosta 5300 din a plocice 5000 din (veceras kupio i nije mi se dalo cekati vlasnika, rekao je da ce mi ih dati za 4600 din zbog akcije))

Dakle 2 orginalna diska za GP su u slobodnoj prodaji 10600 Din minus 9800 (sa popustom i ugradnjom) = 800 dinara!!

Po autodati za zamenu oba diska je potrebno 0,70 sati! sto je i realno, 2 tocka i po jedan torax za kociona klesta ako se ne varam. Pitam se ja gde se je onda izgubila usteda od jednog diska i akciska cena ugradnje???

Zaista ne znam koliko je radni sat u ovlastenom servisu ali po nekim racunima sto sam gledao ispada oko 1200 din i kada se to sve otprilike sracuna ja NIKAKO tu ne vidim neku veliku ustedu i akciju! BTW. Drug mi je poslovodja u jednoj samoposluzi i imali su neke robe koja je slabo isla, povecali su joj cenu (da ponovim POVECALI) i izneli na pola radnje i napisali AKCIJA i sve se je za par dana razgrabilo! Da i ovo nije nesto slicno? :realmad:

Plocice sam kupio org. Fiat 5000 din. a diskove Ferodo (treba li bolje?) za 6000 oba (preko grane u Hrvatskoj su Brembo oko 5500 din preracunato i to sa njihovim PDV om od 25%) mislim da bi ih svaki servis ugradio za 1000-1500 din i eto ustede!

Za vikend ih sam stavim, okacim slike i ustedim na ugradnji a zimske tockove svejedno moram skidati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio sam ljude iz Fiat Automobili Srbija za dodatne informacije oko akcije i:

U vezi akcije koju smo sa velikim zadovoljstvom pokrenuli u ovlašćenim servisima Fiat/Lancia/Alfa Romeo/Fiat Proffessional, želimo da na ovaj način skrenemo pažnju korisnika naših vozila na važnost ispravnog funkcionisanja kočionog sistema na vozilu. Naime, za postizenje maksimalnih performansi kočionog sistema od vitalnog značaja je naravno kvalitet komponenti.

Odlukom o ugradnji Fiat-ovih ''Ricambi Originali'' rezervnih delova, koji jedini garantuju performanse kao oni ugrađeni u novi automobil, u ovlašćenom servisu, dobijate maksimalnu sigurnost, pouzdanost i udobnost.

Pozivamo vas da do kraja marta posetite neki od ovlašćenih Fiat/Lancia/Alfa Romeo/Fiat Proffessional servisa i da iskoristite akcijsku ponudu.

Kao ilustracija ponude u tabeli ispod je izvod iz akcijskog cenovnika za diskove:

akcija_cene.jpg

Imate tačne cene pre akcije, u toku akcije, cenu ugradnje. Dati su primeri za Punto Classic 1.2 8v, kao i za Punto 1.3 Mjet, Punto 1.9 JTD, Grande Punto, stari Bravo, Brava, zatim za Stila 1.6, Stilo 1.8, Stilo JTD (80, 115 i 120 KS), kao i cenu zadnjih diskova za Stilo, novi Bravo, Liney, Multiplu, itd...

Ostale informacije kod ovlašćenih serevisera. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde se na osnovu svega jasno vidi da je sve duplo,odnosno za 50% jeftinije!Zar je moguce da se ide na toliki popust? Ne bih da ulazim u detalje trgovaca al ispade da im je marza vise nego solidna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Posto je sunce zasjalo stavio sam alu felge sa letnjim gumama a ove celicne okacio u garazu a uz put sam zamenio diskove i plocice. Plocice sam kupio orginalne po 5000 a diskove Ferodo 5800 par! Brembo diskovi su cak i malo jeftiniji nego ovi Fiat na akciji!!!! Brembo plocice nisam nasao nego mi nude Ferodo koji ih radi za Brembo! Voleo bih da me netko moze ubediti da su "ricambi orginali" kvalitetniji od od Bremba koji kosta kao oni na akciji!

Zamenu tockova sam iskoristio i stavio nove diskove i plocice. Mislio sam to postaviti na "uradi sam" delu foruma ali je zaista, bar sto se tice Grande Punta jednostavno. Ama bas svatko tko ima kljuceve 17 (za tockove) 19, 13 i torax (za diskove) moze to za pola sata skupa sa ciscenjem (ako je potrebno) po tocku SAM uraditi! :thumbsup:

Hvala FAS-u na akciji ali ja sam za manje para ugradio vrhunske delove!

Hvala i moderatorima sto nas obavestavaju o akcijama :thumbsup: Da nije bilo akcije odnosno rasprodaje delova po realnijim cenama ja bih jos vozio sa starim plocicama i diskovima!

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeee...postoji Brembo...a, postoji i Brembo...a, postoji i Brembo koji se nekada prodavao preko foruma za 30 eura disk...

Misliš da je sve to Brembo istog kvaliteta... :whistle: Retoričko pitanje. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem!

Ja kod nas nisam nasao nigdje trenutno sto ne znaci da nema. Nasao sam u Hrvatskoj prodaje ih velika firma specijalizovana samo za auto delove. Ne drze makar sta nego samo poznate proizvodjace. E sada taj Brembo sto oni prodaju zaista ne znam jel Brembo ili nesto levo ali mislim da ne bi trebalo sumnjati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bio pre 10 dana u AK Voždovac, tada pričali da se javim za desetak dana, biće na akciji zamena diskova. Sad zovem, nema na stanju, zvao sam i sve ostale ovlašćene u gradu, nigde u Beogradu nema original prednjih diskova za Stila. Toliko o akciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam nesto ovaj spisak cena... Par originalnih diskova za Alfu 159 (doduse bez popusta, znaci redovna cena) samo 465 EUR bez PDV :rofl: . Jeste da Alfa vazi kao skuplja za odrzavanje i relativno ekskluzivniji brand (i jos jednom relativno), ali moze li neko da mi pojasni kakvu jos mega-turbo-giga funkciju ti diskovi imaju na 159 s obzirom na cenu?

Ovi ovlasceni su posebna prica, mada sigurno i da ima musterija kojima je to sitnica. Pa za te pare bih diskove drzao na sedistu i glancao, a kocio nogama kao Kremenko :lol:.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su diskovi koji dodaju autu 25-30KS, oko 100Nm i smanjuju potrošnju u proseku za 1,5l. Ako preračunaš da diskovi obično traju 40-60 hiljada km vidiš kako se isplate... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Dovla, podaci prosto izviru iz tebe. Covek se uci dok je ziv, opet racunam da nije sramota pitati :ice: . Je li to neka Alfina patentirana tehnologija ili kako vec? Mis'im polovna 159 kosta kao 16 pari diskova, pa zato...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoje glupa pitanja, već samo glupi odgovori :book::rambo::D

To nije Alfina tehnologija, više bi se moglo nazvati "filozofija" u smislu - ako ne valja trap (za koji inače Alfu bije loš glas) bar da valjaju diskovi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...