Jump to content
FAS Goran
space2703

Tablica odnosa obrtaja - brzine za sve automobile

Recommended Posts

Konkurenti

 

Fiat Stilo MW 1.9 JTD 
1910 ccm 82x90,4 mm 18,5
85 kW (115 KS) pri 4000 o/min
250 Nm pri 2000 o/min 
prenosni odnosi....................................................................brzina 4000 o/min 
1. 3.577:1 ..............................................................................35.6 km/h 
2. 1.887:1 ..............................................................................67.6 km/h 
3. 1.192:1 .............................................................................107.0 km/h 
4. 0.848:1 .............................................................................150.4 km/h 
5. 0.686:1 .............................................................................186.4 km/h 
R 3.308:1 .............................................................................. 38.5 km/h 
Dif 3.632:1 
120 km/h V ...........................................................................2582 o/min 
130 km/h V ...........................................................................2797 o/min 
150 km/h V ...........................................................................3227 o/min 
0-100 km/h- 11.2 s 
max (fabrička)........................................................190 km/h pri 4088 o/min 
 
0-100 km/h 11,2 s
pneu 205/55 R 16 O=1.930 m 
H-1,580 m M- 1430 - 1480 kg Cd 0,31
potrošnja 7,5/4,4/5,6 l 100 km
 
Ford Focus Turnier MK1 1.8 TDCI 
1753 ccm 82,5x82 mm 18,5
85kW (115 KS)/ 3800 o/min
250 Nm / 1850 o/min
prenosni odnosi..................................................................brzina pri 4000 o/min
1. 3.66:1................................................................................36,10 km/h
2. 2,14:1................................................................................61,70 km/h
3. 1.45:1............................................................................... 91,10 km/h
4. 1,03:1...............................................................................128,20 km/h
5. 0.77:1...............................................................................171,50 km/h
 
Dif 3.41
 
120 km/h ...............................................................................2799 o/min
130 km/h ...............................................................................3032 o/min
150 km/h................................................................................3499 o/min
max 196 km/h..........................................................................4572 o/min
 
0-100 km/h 11 s
H 1.532 m M=1240 kg Cd 0,32
pneu 195/60 R15 O=1.876 m 
potrošnja 7,2/4,4/5,5 l 100 km
Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavde i gde god nađem prenosne odnose u menjaču.

 

Sajt gde ima dosta podataka za vozila vezano za menjače i prenosne odnose itd http://www.automobile-catalog.com/ .
Sve što treba skinuti recimo Continentalove tablice (pdf) http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/automobile/general/download-area/download/tech_ratgeber_en.pdf sa dimenzijama guma i obimom guma i tačno izračunati broj obrtaja motora zavisno od stepena u menjaču i brzine kretanja vozila (obimi su za nove gume). Odstupanja mogu biti u odnosu na realno (u praksi) stanje zbog istrošenosti pneumatika ili pneumatici drugih dimenzija i odstupanje tj laganje brzinomera. Brzinomer na mom Stilu pokazuje 150 km/h a GPS oko 145 km/h (a obrtaji se slažu sa mojim proračunima). Ne bi bilo loše da neko sa dijagnostikom proveri da li i obrtomer ima odstupanja. Na osnovu rezultata lako se iscrta dijagram menjača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a hvala,nasao sam tu onaj grafik sa obrtnim momentom i snagom po obrtajima,e sad me interesuje da li tu moze da se ocita gde je najidealnije menjanje brzina (konkretno za moj auto) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je malo opste - sve zavisi sta hoces da postignes saltanjem... Da li je u pitanju optimalna voznja ili minimalna potrosnja ili snaga u preticanju ili...

Ako iole poznajes i osecas auto, ovi grafikoncici samo treba da ti potvrde da si u pravu ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

od dosta ljudi sam cuo da je za sportinga najoptimalnije saltanje izmedju 3000-3500 obrtaja i tad je najmanja i potrosnja,interesuje me dal je to tacno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li je ovo odgovarajuca tema,ali nesto me zivo interesuje.da li je neko probavao kolika je maksimalna brzina na stilu 1.9 jtd 115konja?ako je probavao voleo bi da se javi ovde ;) posto vidim fabricki max brzina je 193km\h.a to sam lako neki dan presao kad sam ga malo pritisnuo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bili smo ja i drugar u autu i imao sam u gepeku oko 100kg tereta,(imam ga malo vise od godinu dana i nisam ga probavao do maksimale) i kada sam naisao na lep deo puta pritisnuo sam ga i dosao je do 215.osetim kako je to navukao  da bi sigurno jos mogao ali morao sam da popustim zbog auta ispred.inace u pitanju je stilo 3 vrata,1.9 jtd, 115 ph 2005 godiste

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je neko probavao kolika je maksimalna brzina na stilu 1.9 jtd 115konja

Nije :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ravan deo puta i GPS sve ostalo za lovce i ribolovce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,znam da svi satovi po malo lazu,a to pitanje sam postavio cisto da vidim utiske drugih koji imaju takvog stila.jer par drugara koji su ga vozili kazu da ide kao lud.;) jedino jedan (mislim) dobar i pomalo ljubomoran drugar koji ima stila karavana 85 ph,mi je rekao pa druze kao ide mozda malo bolje nego moj  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,znam da svi satovi po malo lazu,a to pitanje sam postavio cisto da vidim utiske drugih koji imaju takvog stila.jer par drugara koji su ga vozili kazu da ide kao lud. ;) jedino jedan (mislim) dobar i pomalo ljubomoran drugar koji ima stila karavana 85 ph,mi je rekao pa druze kao ide mozda malo bolje nego moj  :smoke:

 

Istina, karavani i pored težine najbolje idu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije li to dejicin brat?

nerazumem na koga mislis? :) ako se to odnosilo pitanje na mene? :D

ivan.ik ne znam,nisam vozio karavana ali mislim da je glupo i porediti karavana 85 ks,i kupe 115 ks u tome koji bolje ide :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,znam da svi satovi po malo lazu,a to pitanje sam postavio cisto da vidim utiske drugih koji imaju takvog stila.jer par drugara koji su ga vozili kazu da ide kao lud. ;) jedino jedan (mislim) dobar i pomalo ljubomoran drugar koji ima stila karavana 85 ph,mi je rekao pa druze kao ide mozda malo bolje nego moj  :smoke:

 

Ovo 85 ph mi više vuklo ka 85 kW nego ka 80 KS.

Nije bilo Stila sa 85 KS već sa 80.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

da,znam da svi satovi po malo lazu,a to pitanje sam postavio cisto da vidim utiske drugih koji imaju takvog stila.jer par drugara koji su ga vozili kazu da ide kao lud. ;) jedino jedan (mislim) dobar i pomalo ljubomoran drugar koji ima stila karavana 85 ph,mi je rekao pa druze kao ide mozda malo bolje nego moj  :smoke:

 

Ovo 85 ph mi više vuklo ka 85 kW nego ka 80 KS.

Nije bilo Stila sa 85 KS već sa 80.

 

u pravu si,moja greska.njegov je 80 ks. :D greskom sam kucao 85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ja tek sad vidim ovu temu  :geek:

Aj za Deltu baci tabelu...ne znam da li je ista kao i za Brava 2.0 što si pisao?

Evo ti vodilja da vidiš koliko si tačan! :D

 

speed1.jpg  speed2.jpg  speed3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Fiat Bravo 2.0 MJ

165 KS pri 4000 o/min

360 Nm pri 1750 o/min

 

prenosni odnosi                 brzina pri 4000 o/min

1. 3,917:1........................................33.4 km/h

2. 2,040:1........................................64.1 km/h

3. 1,321:1........................................98.9 km/h

4. 0,954:1......................................137.0 km/h

5. 0.755:1......................................173.2 km/h

6. 0.623:1......................................209.9 km/h

 

R 3.750:1........................................34.9 km/h

Dif 3.550:1

 

120 km/h V....................................2772 o/min

120 km/h VI...................................2287 o/min

130 km/h VI...................................2478 o/min

150 km/h VI...................................2859 o/min

 

max...............215 km/h..................4098 o/min

pneu........ 225/45 R17...............O=1.934 mm

masa 1360 kg

norma 6.9 / 4.3 / 5.3 l

 

 

 

Identični prenosi , samo je mala razlika / kod Jelte se pojavljuje dif 3,56. Mada lako može da bude greška ili nečije zaokruživanje.

Uporedi brzine sa GPS-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, vidiš da se otprilike poklapa sa stvarnim stanjem...

120 km/h V....................................2772 o/min

120 km/h VI...................................2287 o/min

130 km/h VI...................................2478 o/min

150 km/h VI...................................2859 o/min

170 km/h VI..............................3100 o/min

190 km/h VI..............................3400 o/min

210 km/h VI..............................3750 o/min

Ima tu prostora za još...bar po satu

Edit: odakle vadiš sve ovo?!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvor ja i ostali

Sajt gde ima dosta podataka za vozila vezano za menjače i prenosne odnose itd http://www.automobile-catalog.com/ .
Sve što treba skinuti recimo Continentalove tablice (pdf) http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/automobile/general/download-area/download/tech_ratgeber_en.pdf sa dimenzijama guma i obimom guma i tačno izračunati broj obrtaja motora zavisno od stepena u menjaču i brzine kretanja vozila (obimi su za nove gume). Odstupanja mogu biti u odnosu na realno (u praksi) stanje zbog istrošenosti pneumatika ili pneumatici drugih dimenzija i odstupanje tj laganje brzinomera. Brzinomer na mom Stilu pokazuje 150 km/h a GPS oko 145 km/h (a obrtaji se slažu sa mojim proračunima). Ne bi bilo loše da neko sa dijagnostikom proveri da li i obrtomer ima odstupanja. Na osnovu rezultata lako se iscrta dijagram menjača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ja tek sad vidim ovu temu  :geek:

Aj za Deltu baci tabelu...ne znam da li je ista kao i za Brava 2.0 što si pisao?

Evo ti vodilja da vidiš koliko si tačan! :D

 

speed1.jpg  speed2.jpg  speed3.jpg

 

Nisi vezan na 210..ccc :D

 

Koliko si je vozio max po satu, bas me interesuje ima li razlike u tih 15KS, s tim da ne znam koliko Delta ima kg, Astri fali koji kg do 1.5t.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7.4.2012. at 9:05 AM, ivan.ik said:

Evo jedan primer;

Fiat Stilo MW 1.9 JTD 115 ks

prenosni odnosi................................brzina 4000 o/min

1. 3.577:1 ...........................................35.6 km/h

2. 1.887:1 ...........................................67.6 km/h

3. 1.192:1 ..........................................107.0 km/h

4. 0.848:1 ..........................................150.4 km/h

5. 0.686:1 ..........................................186.4 km/h

R 3.308:1 .......................................... 38.5 km/h

Dif 3.632:1

120 km/h V ..........................................2582 o/min

130 km/h V ..........................................2797 o/min

150 km/h V ..........................................3227 o/min

0-100 km/h- 11.2 s

max (fabrička)...........................190 km/h pri 4088 o/min

pneu......................................205/55 R 16 O=1.930 m

 

 

 

 

Sa dijagnostike . 

Stilo dijag 1.jpg

Stilo dijag 2.jpg

Stilo dijag 3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...