Jump to content
FAS Goran
zaki

Mini Cooper 1.6 2002. god

Recommended Posts

ali nasi to voze kao da je jednokratan auto,cast izuzecima.

Upravo tako, apsolutno se slazem. Ja bih pre uzeo neki iz uvoza sa tom kilometrazom nego da je kod nas presao toliko. A i nije samo to sto su presli toliko, nego sto sam ih x puta video kako divljaju u tim kolima, i to onako bas bezobrazno divljali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili jos jedna kalkulacija. Ako auto trosi 7l dizela, na hiljadu km je to to 70l, na 10 hiljada 700l, na 50 hiljada 3500l * 1.3 = 4550e. Na auspuh se protera jedan dobar polovnjak za 50 hiljada predjenih. Po meni sa predjenim kilometrima treba porediti trosak odrzavanja.

Sto se tice MINI-ja novog. Ja i dalje stojim iza toga da je dobar auto, jedino sto je za delove izgleda igranka posto smo mi nebitno trziste - realno. Sve i da ga kupis osecam da je naknadna prodaja nemoguca, odnosno nudice ti u zamenu bespilotne letelice i delove ruske podmornice...Dati 5k EUR za 10 godina star MINI koji je nov kostao mozda 20k EUR - mnogo je to para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, važno je razgraničiti službeni i privatni auto. Nije isto preći 150000km za 3 godine službenim i privatnim automobilom. Nemojte se zavaravati da se u inostranstvu službeni automobili više čuvaju nego naši. Takođe se nemojte zavaravati da su automobili u inostranstvu u boljem stanju zbog puteva. To je bilo ranije ;) Automobili iz inostranstva su kvalitetniji samo zbog održavanja jer su kod njih zakoni stroži od naših kada je ispravnost vozila u pitanju. S druge strane, ako govorimo o vozilima do 3 godine starosti, takva vozila su i kod nas adekvatno održavana zbog garancije tako da ni po tome stranci nisu u nekoj specijalnoj prednosti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da posle ne bi imao nekih vecih problema oko prodaje... cak mislim da bi mogao dobro da prodjes, jer ima dizajn koji po mom misljenju ce biti moderan i za 10 godina iako je 2002 god, a pogotvu sto ce tada imati pristupacniju cenu za omladinu koja zeli mali i smekerski auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si da ce i za nekoliko godina imati dobru vrednost jer je auto koji je kultni na neki nacin i ima ciljnu grupu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo što ta ciljna grupa ima kintu i ne želi da 2015. godine kupuje Mini iz 2002. godine, jer tada već ima mnogo, mnogo, mnooogo noviju verziju Minija. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije bas tako. Auto bi tad trebalo da vredi izmedju 3000 i 4000 evra po mojoj proceni (na to sam mislio kad sam rekao da bi trebalo dobro da drzi cenu) i ne mozes da kazes da je to ciljna grupa koja je puna kesa. Naravno da oni uopste nece razmisljati o automobilu starom 13, 14 godina, ali ce biti zainteresovanih klinaca koji ce nagovarati roditelje da im kupe takav auto, zato sto je smekerica. To ti je kao sto je sada recimo clio sport ili yaris ts koji su tu oko 2000 godiste, klinci se loze zato sto su mala, brza i smekerska kola (mislim clio nije bas smekerski, ali je brz). Uglavnom hocu da kazem, da ce to u buducnosti vecinom kupovati klinci koji hoce da voze unikatan auto, iako za te pare mogu da kupe mladji i mozda pouzdaniji auto, oni ce se pre odluciti za ovakvu neku varijantu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad je to Yaris šmekerski?

Nemojte molom vas Minija trpati u tu grupu automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mini mi se bas svidja, kakvo je Vase misljenje o njemu oko 2002. godine i ovaj motor, molim iskustva ili misljenje, cene u oglasima oko 5500e...

Mozda gresim,ali zar se nisi ti zalio da je skupa registracija za stila 1.9.jtd.Skoro 30000 rsd i da si imao neke ideje da kupis neko malolitrazno vozlio,bas zbog skupe registracije,tipa punto 1.2?

Kazem mozda gresim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije yaris smekerski koliko i mini, naravno. Mislio sam prvenstveno na ts model. Ali opet spada u pozeljnije automobile medju omladinom, kao i mnogi drugi mali brzi automobili tzv. hot hatch-ovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Yarisom se ljudi na ulici okreću odprilike koliko i za Daewo Matisom.

Ne verujem da onaj ko merka Minija uopšte pomišlja o Yarisu. Takođe ne verujem da ga gleda neko kome su performanse u prvom planu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mini mi se bas svidja, kakvo je Vase misljenje o njemu oko 2002. godine i ovaj motor, molim iskustva ili misljenje, cene u oglasima oko 5500e...

Mozda gresim,ali zar se nisi ti zalio da je skupa registracija za stila 1.9.jtd.Skoro 30000 rsd i da si imao neke ideje da kupis neko malolitrazno vozlio,bas zbog skupe registracije,tipa punto 1.2?

Kazem mozda gresim....

Ne razumem, hoces da kazes da je 1600 veca kubikaza od 1900??? Da, hocu manju kubikazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde opet cu da ponovim - pricam iskljucivo o TS verziji.

evo na sta sam mislio

Toyota_Yaris_2003_800x600_wallpaper_06.jpg Toyota_Yaris_TS_2007_800x600_wallpaper_09.jpg

Edited by Roske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije bas tako. Auto bi tad trebalo da vredi izmedju 3000 i 4000 evra po mojoj proceni (na to sam mislio kad sam rekao da bi trebalo dobro da drzi cenu) i ne mozes da kazes da je to ciljna grupa koja je puna kesa. Naravno da oni uopste nece razmisljati o automobilu starom 13, 14 godina, ali ce biti zainteresovanih klinaca koji ce nagovarati roditelje da im kupe takav auto, zato sto je smekerica.

Ti zainteresovani klinci koji nagovaraju roditelje da im kupe auto star 13, 14 godina, nisu ciljna grupa ovog automobila jer nisu iz dobrostojećih porodica. Njima se kupuje auto, ali kao jedini auto u porodici, koji treba da poveze nekada i više od dve osobe, da posluži i za prtljag, da nekada se njim roditelji odu na slavu kod prijatelja...

Ono, karikiram malo :whistle: , ali u tim situacijama se i roditelji pitaju kakav će auto biti, pa je slaba vajda od želje klinaca kojima to treba da bude prvi auto. Za jedini automobil u familiji, automobil treba da bude više praktičan nego što je Mini.

Tu opet dolazimo do ciljne grupe, a to su takođe mladi vozači kojima će takođe ovo biti prvi auto i koji takođe nagovaraju roditelje da im kupe baš Mini, ali...u njihovoj porodici otac već ima svoj auto, možda i majka...u svakom slučaju imaju već bar jedan auto koji služi za porodične potrebe.

Ovo bi im bio drugi auto u porodici koji bi vozili samo sin, ili ćerka, pa samim tim i nije toliko važno ima li mesta pozadi, ima li upotrebljivog gepeka, jer zašto bi to bilo važno...ionako postoji neki Pasat, ili Accord, ili šta već što služi kao porodični automobil. Iz ovoga se vidi da su te porodice dobrostojeće po pitanju novca, a kada je već tako...onda bi gledali Mini star par godina, ili nov...a, ne onaj star 13, 15 godina, ukoliko se već želi Mini...

Naravno, ne mora da znači da je ovo moje mišljenje ispravno, već predstavlja samo moj rezon. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mini mi se bas svidja, kakvo je Vase misljenje o njemu oko 2002. godine i ovaj motor, molim iskustva ili misljenje, cene u oglasima oko 5500e...

Mozda gresim,ali zar se nisi ti zalio da je skupa registracija za stila 1.9.jtd.Skoro 30000 rsd i da si imao neke ideje da kupis neko malolitrazno vozlio,bas zbog skupe registracije,tipa punto 1.2?

Kazem mozda gresim....

Ne razumem, hoces da kazes da je 1600 veca kubikaza od 1900??? Da, hocu manju kubikazu.

Ne,nego jednostavno taj mini je dosta skuplji za odrzavanje i na neki nacin je "egzotika".Ne treba ti "to planinarenje" ako ti je 25- 30.000 mnogo za registraciju i ako ti je napeto oko odrzavanja stila.Ako nije,onda opet dobro razmisli.Uz takav auto ide i kasko.Nisam suguran da mala privreda im tu udela.Nisu presudne samo cene potrosnih delova.Posto je far,soferka,retrovizor.Polovan,novi?

A sto se tice yarisa,ja se uvek okrenem za njim.Meni je skroz simpatican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni Yaris u bilo kojoj verziji, varijanti, boji, opremi ne moze da se poredi sa MINI-jem. Ipak je MINI brend. Kao sto je Fiat 500 brend. Ja nisam nikoga cuo da Fiat 500 ne valja, nego svi kazu da je skup. E sada sto kod nas niko nece da kaze "dobar je auto, ali ja ne mogu da ga priustim" to je druga stvar. Osim toga stari Mini ima ozbiljnu reli reputaciju, kao i Celica, ali ta Celica sa kraja osamdesetih je isto brend sto Yaris nije bio, nije sada, a nece ni biti - bar ne na taj nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko nekih novih iskustava o Miniju, cene odrzavanja itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto lepo ne odes u neki servis i lepo ne kazes dobar dan taka i taka stvar,ja bi da kupim al se plasim,oni te pitaju cega se plasis ti im kazes odrzavanja,a onda ti oni lepo otvore oci i kazu ti osnovne cene,tipa veliki servis,mali servis,plocice,diskovi,ramena sta te vec zanima pitas i onda doneses odluku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...