Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Dragan Dab, ina;e Gandrak sa foruma.

Provereno dobar majstor, + diagnostika...

062/583-642

011/3168505

Overeno,danas bio ocistio usisnu klapnu,spricaljke ,okacili na kompjutor i pitali za zdravlje,zavirili pod kola da vidimo sta ima,sve to 50 okupatorskih.Auto se preporodio,ide glatko u nizim brojevima obrtaja,sporije rusi obrtaje pa je saltovanje glatkije.Sve u svemu osetno poboljsanje,vredi para.Atmosfera :cool opustena nema distanciranja majstor musterija.Mozes da gviris sta se radi.Samo jedna napomena,ne insistirajte na necemu za sta niste sigurni jer majstor uvek na kraju ispostuje musteriju tako da mozete sebi da napravite losiju alternativu.S obzirom na Draganovu korektnost mislim da bi ipak trebalo imati poverenja u njegov krajnji sud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vasvasa

taj Goran iza Teleoptika tj Trscanske ulice je ustvari Goran sa Altine

preselio je servis na Altinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam cuo za Gorana ali sam se poplasio sto mora da se zakazuje i cele te gungule koja vlada u prebukiranim servisima,tako mi DAB iskocio ko Kec na...Volim da gurnem nos u poso i usput saznam sta mi je na autu dobro a sta ne, da znam sta me ceka u buducnosti.Otprilike prica ko iz filma Majstorska radionica.imas dva potpuno ok servisa samo jedan radi na taximetar a drugi onako domaca atmosfera...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9991

cao

evo ja imam servis za preporuku.imam mareu 1.9 jtd ,2001 god i redovno je odrzavam u servisu marea trade u zemunu pri kraju prvomajske ulice sa desne strane. nakad treba da se zakaze nekad ne ali su kvalitetni i izlaze u susret maximalno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo tako ima vise extra majtora kao sto je LOne u Sime Solaje kod navipa covek radi sve a inace bivsi dugogodisnji reli sampion ali vec 10god. u penziji. Takodje ima u Prvomajskoj kod stare okretnice 15 isto likovi rade samo Italijane, a i na sredini prvomajske kad ides od garda sa desne strane...

Inace da se ne lazemo, najbolji majstor za fiate uopste je neki lik sa bulevara ne znam tacno kako se zove mozda znate vi sa one strane bare

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8348

Ovako do skoro sam sto se tice redovnih odrzavanja isao u servis auto ricambi u zemunu u ugrinovackoj, ali cim je naleteo malo veci problem polazali su se da ne umeju da ga rese i odem kod bogunovica, kao ovlasceni su mozda ce oni moci. Inace auto poceo da mi trosi mnogo u poslednje vreme mozda cak i oko 10L, a u pitanju je punto mk1 1.7 TD60 koji nea bi smeo da trosi preko 7-8 po gradu. U bogunovicu mi isto ne rese problem, promene mi samo sajlu rucne i kocioni cilindar i to zajdno sa ustanovljavanjem "da sa autom nije nista" mi naplate 15.000 dinara, a jos mi i nisu resili niti mi ista rekli vezano za problem potrosnje ulja, koja nije velika, na gornjoj granici fabricki propisane ali izgleda da baca negde na alnaser pa mi je dva puta stradao zbog toga, a napomenu sam im da i to srede. E sada treba da menjam mali hladnjak i mislio sam da zamenu obavim u AC Ninic, ali vidim da je neko u ovoj temi, doduse pre 3 godine napisao da su mu tri puta menjali i stalno stavljali novi i da je i dalje curelo pa sam se sad uplasio da idem kod njih. :) Razmisljam takodje da odem kod gorana, ali ne znam da li mogu da cekam jer mi gori lampica air-baga (sjebala se centrala jer je curio antifriz po njoj iz malog hladnjaka). Takodje i klima mi nesto slabo hladi, radi ona ali slabo (prosle godine sam stavio nov-polovan hladjan klime, jer se moj probusio prilikom lakseg udesa, u klima servisu sale na vidikovcu). E sada dajte pomagajte gde da resim svoje sledece probleme: potrosnja goriva, potrosnja ulja, promena malog hladnjaka i centrale air-baga (imam novu kod sebe), i gde da vidim zasto mi slabo hladi klima. Inace da napomenem da mi je auto kada sam ga kupio trosio oko 8L sto mislim da je takodje mnogo za njega jer sam od drugih cuo da im trosi oko 6-7L, onda sam promenio fabricke 14" felne i stavio 195/50/15, potrosnja je u pocetku malo skocila sa njima, bila je oko 8.5L ali sada je mozda i 10L. U bogunovicu su ga valjda kacili na komp, merili mu kompresiju, proveravali dihtung glave motora i sve je kao bilo uredu. GDE DA IDEM???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 3496

Upravo sam se vratio od Gorana i resio mi je problem sa klimom koji niko nije znao da resi. Hladila je odlicno do nekih 31C spoljne temperature, posle toga se samo pali i gasi kompresor, a manje-vise duva stalno vruce. Da poludis. Dok je spoljna temperatura 28-29C u kolima ne moze da se izdrzi koliko je zima od klime, ali odjednom STOP.

Nudili su da pune gasom, da skidaju kompresor, da proveravaju creva, da.... Imao sam zakazano kod Gorana zbog zamene plocica i rekoh mu za klimu. Pogledao je kako radi, isterao auto ispred garaze, oprao dobro hladnjak i dopunio nekih 150gr gasa. Sada hladi da ne mogu da izdrzim, ne sme da mi stoji na LO inace se smrznem. Toliko o tome da li je dobar majstor.

Zamena plocica, plocice + to sa klimom = 4.300 din. Ne menjam ga dok vozim Italijane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10325

POsto mi je ponuda Punta nesto bolja u Novom Sadu 'ajde savet ako odem tamo da kupujem, gde da ga vodim na "pregled" kod cika doktora ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas "Fiat Stojanov", veliki servis (nađi ga na netu ima web adresu) na izlazu prema auto-putu za BG. Nalazi se sa desne strane kad ideš iz NS. Nemožeš da promašiš. Taj ti je sigurno najveći, a dal' ima bolji ne bih znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 4867

Darth- sa Stila na Puntica? Sto da ne, samo, mislio sam da kupujes H, za koji zaboravih da Ti kazem- sa opremom koju smo mi imali, nisam siguran da li je Club ili NJoy, nema ni glupi pokazivac temperature motora.

Elem, da Te ja ne bih odgovarao od Stojanova, potrazi temu u Fiat podforumu, mislim da se zove: "Auto servis Stojanov- majstorska posla".

Edit: Evo, da se ne mucis:

http://www.cannonballforums.se/viewtopic.p...hlight=stojanov

http://www.cannonballforums.se/viewtopic.p...hlight=stojanov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka preporuka za Srdjana u Karadjordjevoj 26 - Novi Sad. 063/7781417. Ja danas preuzeo auto od njega, uradio je gomilu stvari za male pare pa cak je uradio i ono sto nisam trazio...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9057

Da li je neko spominjao servis Gala na Limanu u Novom Sadu, pošto vidim da Novi Sad kuburi sa Fiat servisima a čuo sam za njih da rade Fiate?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvo vam je iskustvo sa NINICEM drugar mi preporucuje njega ali nikad nisam bio a ovde na forumu slabo pise o tom servisu a kazu da je bas poznat

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10426

Moze neki kontakt za Krivog.

Jel ima kompjutersku dijagnostiku?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 4236

Sad sam zvao Gorana Altinu...

Kod njega mora da se razerviše dve nedelje unapred :bigeyes:

Možda jeste dobar, ali nema šanse da pristanem na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to i jeste pokazatelj da je dobar.

Zoves ponedeljkom izmedju 8 i 8:15, obicno moze da se zakaze za tu nedelju, ali ponekad stvarno ne moze. Mada, meni je upalilo da trazim bas Gorana na telefon i zamolim ga da me "uglavi" negde. U svakom slucaju, sacekao bih i 2 nedelje, posto iz dosadasnjeg iskustva, stvarno imam poverenja u njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sa auto puta posle zmaja skrenes desno,iskljucujes se na novosadski auto put posle 1 semafora sa leve strane ti krece altina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali Goran je kod skretanja za Galeniku, iza onog prodajnog salona Kie sa suprotne strane auto-puta

Inace, ALtina je kod treceg semafora levo posle skretanja sa zagrebackog na novosadski.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11385

...posto sam tek kupio fiat stila 1.9 jtd i sad bih molio da mi neko pomogne oko toga gde bih recimo mogao otici na kompjuterski pregled posto mi izbacuje poruku teafed has been attempted ... gde bih mogao takodje proveriti generalno stanje svog auta posto se blizi 120 000 km znam da tad ide veliki servis ... ali naravno nemojte samo da spominjete deltu jer trazi 4000 za pregled pfffff :) .... hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svog Punta proverio PRE kupovine u servisu Tim na Vidikovcu i to me je koštalo 1.500 dinara. Tamo i održavam svoj auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10426

Za novije modele nije problem, ali mi sa starijim smo malo u buli. Servisi koji su na dobrom glasu uglavnom imaju dosta posla pa nece da se zezaju sa starim vozilima gde imaju vise zezanja oko sitnica koje ne mogu puno da naplate.

I kolege, JEL MOZE NEKI KONTAKT TEL ZA SERVIS KRIVI ZEMUN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj pre svega odveo u Bosch-ov servis na konjarniku da mi se prikljuci na komp, izbrishu te neke greske i na mali servis, tamo su mi sve uradili sta je trebalo, jos su dodatno pregledali ceo motor, pogledali dal negde nesto ne stima kako treba, i objasnili mi sve sto me je zanimalo, totalno su korektni, mogu na pp da ti posaljem broj telefona i adresu ako te zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li neko čuo za Žiku Jtd-a? Hoću reći nick mu obećava. U AP sportu ga spominju po dobru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...