Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sashicus

Fiat Uno 1.5 sx

Recommended Posts

Jednu veknu hleba i malo pastete i salame na dan :rofl: A yugic koliko trosi ne znam, posto sam merio samo 3 puta precizno merio i to vecinom van grada ;)

Mereno 27. Februara ove godine, 233km od toga oko 50km po gradu, ostalo na otvorenom putu, potrosnja 9.22l/100km. Dosta na visokim obrtajima, pogotovo onaj deo po gradu posto ja imam naviku da po snegu stisnem pun gas i saltam samo na gore brzine dok neprstane da slajfuje.

Pre toga mereno 3. Novembra prosle godine, SU-BP-SU, prosecna brzina 60km/h, max 105km/h, potrosnja 6.74l/100km (jedini put kad sam se malo potrudio oko potrosnje)

Tokom juna prethodne godine, 25km przenja po gradu plus 10km lakse vozenje u gradu i 242km otvorenog puta, nesto cackao oko motora (podizao pritisak goriva), u 2 navrata sam vozio par km brzinom preko 130km/h potrosnja, okruglo 8l/100km...

I ovo je sa 13/53 diferencijalom.

Mereno sistemom tako da sam punio do vrha, brzina i kilometraza je merena sa GPS.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljubimac je dobio jednu novinu, za sada jos uvek u fazi testiranja:

IMG_4796.jpg

detaljan opis u odgovarajucoj temi (link u prethodnom postu)

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh, pre neki dan (vece), vozim se ja, kad ispred mene, moj bivsi auto.... bas me dirnula emocija:

Image1378.jpg

a jos kad se setim kako je lepu registraciju imao... (P.S. su mi inicijali)...

a onda na red dodje registracija za moga unisu... ako vidite nekog shabana na ulici, ima sanse da sam to ja :(

Image1381.jpg

hebalo ih Š, a zamolio sam da ne bude sa kukicama i kvržicama, ali đžaba...

inace, komplet: odjava, prenos vlasnistva, registracija, nove tablice, nova sabracajna, tehnicki itd me je olaksalo za 21.100 republickih srpskih dinara, hebo im ja majku i redove i cekanja i komplet nasu administraciju u paketu sa salterskim sluzbenicama. grrrr, da ne padne na pamet coveku da kupi nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...inace, komplet: odjava, prenos vlasnistva, registracija, nove tablice, nova sabracajna, tehnicki itd me je olaksalo za 21.100 republickih srpskih dinara, hebo im ja majku i redove i cekanja i komplet nasu administraciju u paketu sa salterskim sluzbenicama. grrrr, da ne padne na pamet coveku da kupi nesto.

kako bre ja sedeo kuci doso covek po papire odradio sve jos mi i jelkicu za auto dao za 20000 republickih... nesto si se ti tu prevario ne moz da bude 21.100 pa da j... oca

i jos si iso peske sve sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sad bas gledam kalkulatore registracija i tu su negde... uklapaju se u moju cenu.

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronocontact&task=send&chronoformname=Info_za_registraciju

http://www.registracijavozila.rs/registracija-vozila-kalkulator/

evo sta sam sve ja platio:

500,00 - tehnicki

2950,00 - odjava u opstini (bio je na PK table)

540, 00 - neka taksa (PK)

640,00 - neka taksa za sup (PK)

15900,00 - registracija + nove ŠB tablice + saobracajna

550,00 - provizija za sve uplatnice (od 1. juna 50 din provizija po uplatnici u AIK banci, olosi)

_________

21080,00 + put do PK i nazad :)

ali zato sledeca klot registracija ne bi trebala da premasi 12500,00...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je moj auto izasao 16000 sve sa novim tablicama ,vi gledajte sta cete,a sledeca oko 11000 :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao baneeee, opet se diras a, e pa evo ti:

uradi ti ovo sa tvojim :p:P

(salim se)

ostao sam duzan ovaj snimak da se vide obrtaji, opet nisam najsjajnije usnimio, ali rezultat je po mojim merenjim isti, 12.5s

Share this post


Link to post
Share on other sites

kanta,eno video sam muvu kako te obilazi i jos ti mase i plazi se :p cak je i ona brza od tebe,salim se.

brate u kojoj si brzini na 100 3 ili 4 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate tvoja masina izuva,ide kao zmaj,bolje sto nema tako nesto,mirisao bih cvece odozdo....stvarno ekstra,nema sta,steta sto malo mu ne udaris po stajlingu,nego ga drzis tako fabricki,tipa stakla i felnice ,nista vise ,mozda mali izduv ,neka imitacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide, ide... sto se tice stajlinga, malo sam stopirao za sada, imam puno drugih obaveza, pa ne stizem ni detaljno da operem auto, kamo li nesto vise, ali videcemo...folijie nisu neka investicija, ali kako sada stoje svari sa zatamljivanjem, sta sme, sta ne sme? citam razne komentare pa ne mogu da ulovim sredinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mali apdejt, ko nije pratio onu temu o HHO mogu da se pohvalim da sam smanjio potrosnju za cela 2l, sto je optimum za TNG (15 do 20%), jos sam u fazi testiranja, ali bitna cinjenica da mi vise ne pije 12 i 12.5l na 100 nego 10.5, 10.3 pa bice cini mi se i 10. :)

znate da nemam atest za plin, i da mi je boca ispod karoserije itd, napravio sam jednu masku, kojom prekrivam rasprsivac, creva, ventil...

mislim da ne izgleda lose, a uz to podmladjuje auto :) :)

Image1435.jpg Image1436.jpg

Image1437.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

definitivno najbolji improizator na forumu,kada se setim samo onog rezervoara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kulturno, nema šta! Verovao sam od početka u projekat, naravno drago mi je da je uspelo i isplatilo se... Kako se auto ponaša u vožnji? Ide bolje, lošije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari, hvala Vam sto ste verovali, a Vama sto niste, jos nije kasno da se pridruzite nama optimistima :cheers:

A to da li se isplatilo, mislim da jos nije, jer dok sam prokljuvio i provalio sve detalje, utucao sam puno para za neke nepotrebne skupe etvari, ali sve u svemu sam zadovoljan.

sto se tice snage i ustede, hho sistem je najjednostavnije opisati:

HHO gas = Bolje sagorevanje

Bolje sagorevanje = Veca snaga

Veca snaga = Laksa noga na gasu

Laksa noga na gasu = Usteda goriva

U tome je glavna poenta. :rolleyes:

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš nije ti loša ideja to sa skrivanjem raspršivača i creva. :unworthy: Porazmisliću dosta o tome pošto sam već u ranim koracima bocu za plin potpuno utopio u gepek i neće se videti da postoji, tako bi moglo i to ostalo da se sakrije potpuno da se ne vidi... Malo veći je problem gde to spakovati u GT-a...

Sve pohvale za HHO, nisam ni sumnjao da ces uspeti u tome, pogotovu što sam HHO sistem video u radu na 2 automobila. Pun pogodak :2guns:

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

sale ,brate treba da castis,za koji dan je tacno godinu dana od kako si kupio una,sada sam bas citao temu kada si pitao za savet da li da kupis ili ne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, da, bane, hvala na obavestenju, znao sam da se blizi taj datum, evo sad sam proverio to ce biti 30.7. do tada ce biti tacno 163.000 km, sto je tacno 11.000 km za godinu dana. a tek juce sam zavrsio sve zacrtane planove koje sam imao za njega. znas da mi je troskao ulje i dimio crnim oblacima :) :), gumice ventila sam vec bio kupio ali tek juce zamenio.

dakle zamenjeno:

- gimice ventila (na krajnjim klipovima su bile poprilicno stvrdnute, bio je nekad gadno pregrejan), vodjice su dobre, nema drugih znakova ishabanosti.

- dihtung bregaste, dihtung poklopca, dihtung (onaj kod termostata), semering x1 (kod razvodne kape, malo je slinio)

- manzetne na homokinetickim, bile su napukle...

Zanimljiva stvar je da je auto izgleda stvarno presao samo toliko, jer se vidi po nekim sklopovima fabricka ugradnja, originalni svi stari dihtunzi, neosteceni srafovi, neki su bili gadno zapekli...

Zabrinuo me jedan sraf na zamajcu (spoj motora i menjaca) koji je bio poprilicno razlabavljen, dotegnut je a i ostali su provereni i malo dotegnuti (6 komada ih ima, ko se razume u motoriku znace o cemu pisem, ja sam po malo laik), ali posle ove intervencije odmah sam osetio da lamela nekako bolje naleze, bolje ubrzava, sad je bas ostar na gasu.

Ostao mi je jos dihtung kartera (sto i ne mora ali ne volim da ga gledam musavog)

Sve u svemu, eto za godisnjicu bice konacno potpuno "podmiren", i u nastavku eksploatacije nadam se samo redovnim servisima. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...