Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sashicus

Fiat Uno 1.5 sx

Recommended Posts

Opa djurdjo,to se ceni,uf,sad si mi konkurencija :p moramo i tebi prijatelju naci neke lepe felne,ja se sada kajem sto prodade one moj,za smesne,par,aj kao ne trebaju mi i dade nekom ludaku koji ih unakazio,poskidao cepove,ma haos uh nije mi dobro,ali tebe tada nisam znao.

Nego bre,jel ti bese imas plin,ja ne mogu da se setim,koliko trosi taj 1.5ie?

Moj ortak ima 1.5,ali karburator.] i srce dosta plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bice i felnice, samo polako, da se malo zasitim sa ovim celicnim... a plin? imam, i to kakav?! seti se malo mojih radova ili izlistaj temu unazad nekoliko strana :p

srce i kod mene poprilicno, sad po ovoj zimi oko 13 l, uz povremeno razvlacenje. jbg, ne umem stedljivo da ga vozim a letos sam uspeo na 11 da spustim. (benzin 10 okruglo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da jbte onaj fenomen,patent sto bi ja rekao,uuuu izvini ,evo postovanje jos jednom za radove.

:respect: :respect: :respect:

Uh kako bi ja ono hteo da imam!

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

a pre 2 dana sam ga prao :)

konacno, premijerno vidite mog ljubimca posle silnih zahvata i radova, kasnim sa planovima nekih 15 dana, planirao sam do n.g. da bude gotovo ali...nikad nije kasno, ostalo je jos nekoliko sitnih detalja da sredim ali u principu to je to, pogledajte:

IMG_4592.jpg IMG_4593.jpg IMG_4594.jpg

IMG_4595.jpg IMG_4598.jpg IMG_4599.jpg

IMG_4600.jpg

i unutrasnjost je takodje prljava :)

IMG_4597.jpg

motorni prostor prasnjav :)

IMG_4601.jpg

prtljaznik uredjen (levo pp aparat, trokut, desno prva pomoc, unutar tocka: ostala obavezna oprema i jos pregrst alata)

najvise mrzim kad se po gepeku kotrljaju stvari.

IMG_4596.jpg

modifikovan stari sat:

IMG_4591.jpg

nov mp3-usb plejer, odlican je zadovoljan sam ;)

IMG_4590.jpg

i poslednja kreacija (uklopljena ispod suvozacevog sedista, odlicno gruva)

IMG_4605.jpg

za one koji nisu upuceni u temu, uradjeno je jos sto-sta ali da ne ponavljam sada.

prihvatam sugestije, kritike takodje, sto se estetike tice mislim da mu je to to (za sada), pasce jos poliranje. naravno i "cisto" fotografisanje, samo da se prolepsa vreme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako,zavidim ti na par stvari koje ti imas ,a ja ne :Deljivu zadnju klupu,onaj sat u centralnoj konzoli,na motoru od toliko kubika,dupolo jaci nego moj :p !

Moram ti priznati da je Uno bas dobar,sve na svom mestu,sve lepo u liniji i dobro ga ti odradi. :thumbup:

Definitivno mu fale neke lepe felne :). :rolleyes:

Na dobrom si mestu slikao,ono tamo neka industrijska zona,sta je ona zgrada? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti si entuzijasta, sve sto nemas mozes da kupis (ako nudis finu cenu, mozemo se i dogovoriti :harhar: )

place za felnicama, ali i vecim gumama.

slikao sam na jednom neiskoriscenom parkingu, a u pozadini (tek sam kasnije u stvari i video da fotke i nisu tako lose) se vidi gradksa bolnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe za vecim felnama veruj mi,samo je sustina da se nadju lepe i onda velicina nije bitna!

Ja sam video jednog lika iz sapca sa Unom koji je imao 13ce felne sa gumam 155/70/13 i izgledao je mnogo lepo isti je model kao tvoj samo nije 1.5 bio,vec 1.4,ali kazem ti samo kada se upakuju lepe felne,on izgleda ekstra.

Idealna guma za 13ce felne je 165/70/13,mozda i 65,ali nikako 175/70/13,izgleda kao balonjara.

Nego reci mi ti si obican plin stavio bez lamda kontrole i to onaj obican za karburatore,sat si preradio na usisnom kolektoru(da kazem karburatoru)?Jel ti sija crvena lampica ona cek endzin?

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas tada kad je cale montirao oko motornog prostora nisam bio tu, pa ne znam tacno sta je radio, ali znam, da je plinski uredjaj lovato, obican kao za karburator varijantu, samo je dokupljena ploca u koju se "utacinju" 2 creva iz rasprsivaca. plasticna je i koliko znam nije nista budzeno. sve radi glatko, mirno (cak bolje nego na benzin, na benzin ume da mi poveca obrtaje), ne pali se nikakva lapmica u kabini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oket,meni traze 250eura da mi urade u servisu + atest,razmisljam sta da radim,sada sam svu ustedjevinu pukao na farbanje,materijal,ruke,delove itd,jos sam kupio 8 guma! :rolleyes:

recices ludak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa generalno, to je ta cena, ja sam se raspitivao i ovde u nisu, 180, 200 su cene za karb. a za 50-70 vise za mono-point inj.

a sad sam se cuo sa caletom, pa da potvrdim, inace mehanicar je tako da nisu price u prazno. ovakav motor ne zahteva taj "novi" sistem jer su motori identicni a razlika je samo u karburatoru/mono/multipoint itd... a secam se na tipu mi je bio ugradjen isto lovato uredjaj, cak je na tom motoru isto bila 1 dizna i isto kao i ovde ugradjena ploca

c210.jpg

evo fotke cisto da ogranicim o cemu se radi, samo sto ova moja ima jedan otvor na sredini i montira se kad se razdvoji karb. i prakticno dodje u donjem delu dizne, tacnije na priblizno istoj visini odakle i dizna baca benzin.

ako majstori nece da ugradjuju takav uredjaj u takav auto, navrati do moje garaze, garant ugradjujemo :) :) jedino sto ti ne mozemo dati papire za atest :(

mali update: necu reci da si ludak, jer ulaganje u gume nikako nije bacanje para... ali u far od 12 000 din :wallbash:

salim se, cenim i postujem :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahhah,far sam dobio na poklon,nisi dobro procitao,samo sto toliko kosta! Ahahahahh!

Da ,da,sad vidim,znam da moze najobicniji plin na monopoint,ovakav kao sto je kod tebe i mene i kao sto je bio na tipu.Ma definitivno cu da ga ugradim samo da opet napravim kintu,tj na brzinu,pa onda pljas odmah u auto i pravac servis plina i tamo kazem radite ,hehehe.

Sto se tice tepmerature vode(rasladne tecnosti),jer se nij menjala isto imas dobro grejanje,isto postize radnu temperaturu itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaa poklon :thumbsup: :thumbsup:

temeratura normalno, greje kabinu odlicno, sad po zimi treba mu malo vise vremena da ugreje, sto je i normalno, ali imam iskrojeno parce lesonita (farban u crno) pa ga po potrebi samo umetnem ispre hladnjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije tajna, naravno, sondu sam instalirao skroz napred, kod tocka, koliko je mogo kabl da dohvati, tacnije izmedju blatobrana i branika, ta mu je valjda neutralna zona, da ga ne hladi vetar i da ga ne greje motor.

a osvetljenje je prava slatka muka, tu sam izgubio 2 dana. razdvojio sam plocicu na 2 dela, ima jedna slika o tome cini mi se, onaj deo gde su tasteri sam izdvojio i produzio kablovima iz 2 razloga, prvi jer fizicki nije moglo da stane i drugi da mi bude zgodno za podesavanje (tasteri su dole kod radija sad, mada se ispostavilo da nema potrebe za mrckanjem), da ne bih morao da skidam svaki put kad mi treba da kliknem neki taster.

ovakva vrsta displeja nije napravljena da bi se osvetlila, pa sam morao kad sam sve rasturio da oblozim svuda okolo reflektujucom alu folijom, a diodice sam postavio da usmeravaju snop paralelno sa plocom (skoro isto kao osvetljenje instrument table), tako da sam postigo ne najbolji efekat, ali od ovakvog uredjaja i ne moze bolje, bitna stvar je da se vidi nocu i da sluzi svrsi. malo me nervira sto na nizim temperaturama nije najprecizniji, nekako uvek pokaze za 2 stepena vise. postavicu slicicu kako izgleda nocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Image1228.jpg

Image1227.jpg

otprilike ovako izgleda nocu, s tim sto sam kasnije malo podesio polozaj dioda tako da sada sve 4 rasipaju svetlost ravnomerno. a, da, iskoristio sam staro napajanje gde je bila sijalica za stari sat.

e sad, ovako izgleda namontiran woofer ispod suvozacevog sedista, dodao sam mu ovu resetku kao zastitu od nemirnih putnika :) ne znam da li sam pomenuo ali dimenzije su 40 x 15 x 15 cm, zvucnik 13cm, s tim sto je na 8 ohma (nisam uspeo da nadjem na 4), ali moze da se premota na 4 pa da malo bolje upotpuni bas, inace i ovako svira zadovoljavajuce.

Image1258.jpg

a sada, (nemojte da se smejete) :p svi koriste neke fensi cd plejere sa skidajucim maskama i td... ova moja kopija sonija nema mogucnost skidanja maske, pa sam ja napravio jednu kontru: montirajuca maska:

Image1256.jpg

E tako, od ulaganja u auto ostade mi zamena spanera i zupcastog kaisa. mada sam to trebao prvo da uradim, ali kao...nisam ga puno vozio :) pozdravljam Vas sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj ovo stavis da zamaskiras plocicu? Dobra zamisao, ovo nikome ne treba. Vufer napravi jos jedan, pa i ispod t6vog sedista. Ono dobro sija.

Nego sto ti ne sija centralna konzola, pogledaj na mojoj temi kako sija?

image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma svetli, tada sam bio razbucao sijalice da vidim odakle cu da uzmem struju za sat i zamenio usput 1 sijalicu, s tim sto meni gore svetle zeleno, ona 4 tastera gde se pale maglenke... a stara maska sluzi, bas tako, da maskira novu ;) za drugi woofer videcu, nemam vise izlaza na plejeru, jedino da mu ubacim pojacalo pa da prafim festu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan solidan vufer se prodaje na forumu,mozda moze jos jeftinije.Sijalo je i kod mene,ali sam ja nesto drk...,pa sad sija crveno.Ja sam dodao dve sijalice u konzolu,a sada gledam da ubacim i u prekidace,tacnije one trouglice,pa da svetli bas bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_4476.jpg

moram ovako javno da pohvalim clana bane23. Sve ovo mi je poslao potpuno gratis, sve original, sve za fiat uno :unworthy:

-zadnji paknovi (odmah su nasli mesto na belom unu)

-sajla za rucnu kocnicu (za sada je u rezervi)

-antena za crvenog una (treba da se namontira)

jos jednom: hvala ti BANEEEEE :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nateraces me da dodjem i dati jos zamenim antenu! <_< cccc,ja zamenio iz prve ,a ti ne mozes.... ccccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...