Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

zdravo svima, ako moze mala pomoc (svaka rec bi mi doro dosla). Gledam ovaj model vec neko vreme, malo je redak motor taj 1.5 pa ako neko ima nekih iskustava sa njim? hvala unapred, evo i linka auta koji posmatram

t101.jpg t102.jpg

t103.jpg t104.jpg

t100.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1307635/fiat_uno/#3

(inace imam uno iz '86. 1.1, a do skoro sam vozio tipa 1.4, tako da nisam nov u "italijanskom svetu")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da je redak motor u Fiat grupaciji iz tog vremena, ako je to neka od inkarnacija onog 1.5 iz Ritma. Imali smo taj motor u kecu negde sredinom 80tih. Ja jesam tad bio dete, ali vrlo dobro pamtim keca koji je ubrzavao bože me sačuvaj. Takođe sam vozio jugića pre par godina sa 1.5 motorom, ne mogu da se setim iz kog automobila je izvađen originalno... To je stravično kako kida onu karoseriju.

Ako je taj unić u dobrom stanju, a po slikama izgleda da jeste, ima da ide ko nevereme. :) AKo je karburator, a pretpostavljam da jeste, ima i da troši baš pošteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm, jos ga nisam obisao ali planiram, kaze covek da motor radi kao sat, da nikad nista nije dirano, nije karburator vec mono-injection, da mu po otvorenom (80-90 km/h) trosi 6 l... njegove reci... ko ce da veruje?!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije redak motor,ima ga u dosta Una sa Sx paketom opreme i 75ks,ovaj po slikama je ekstra i i ima dobar paket opreme.Pitaj Dalibora na forumu on ima una sa tim motorom samo je karburator ubrizgavanje,i ide kao lud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja ovakav uno, 1.5 samo automatik. dok je isao, dobar je bio, al mi se sjebao mjenjac, postavio sam i temu oko toga al niko da mi pomogne. ako te zanima kako ide, pa recimo da sam ga najvise vozio 150km/h. a nista mu nije mogao golf 3 1.8 ni u startu ni u narednih 1km, koji je takodje moj. auto je super, al trosi kolko mu dajes gas. meni je iskreno po gradu trosio 15 l/km al ga nisam stedio. normalnom voznjom je trosio oko 7-8 na otvorenom, a imam elektronski karburator. a nema mnogo ulaganja. super je auto ovaj sto gledas.

a evo ako neko moze da mi pomogne ako zna nesto o ovome

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=49132

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi da manuelni trosi malo manje od automatika, a moje misljenje sto se tice tvog problema, posto inace ne volim automatski menjac iz vise razloga, posto ti se vec desio takav peh a nemas resenja, najbolje da ubacis manuelni menjac, to bi trebalo da zna da uradi svaki majstor, ako kod tog sklopa ne dodje do nekih komplikacija, a moguce da se pase i od nekog zastavinog vozila... ja bih razmislio o tome i bar se raspitao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih se slozio da se ubaci manuelni,ako ne mnozes da resis taj.nego da ne ode tema u drugom smeru,bolje da pisemo tamo gde je postavio temu o problemu! :rolleyes:

Uno 1.5 onaj sto je u oglasu je sa sx paketom opreme,to je dobar paket.

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obisao sam auto, stvarno je dobar, sve je sasvim ok osim desnog praga koji je poceo da korodira i desna vrata na donjem delu... motor je fenomenalan, vuce kao blesav, sve apsolutno radi, ima nekih sitnica u unutrasnjosti da se mozda dotegnu, neka plastika... ali nece ispod 1300 eura, da li je mnogo?? treba mi brzi odgovori. nov auspuh, nova bos brava stavljeni. siber, servo, 1.5 motor, sx paket, dobre gume, 150 000 pravih (navodno), nema plin.

help??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako ti si tipa prodao za 200 eura vise ,a 2 godine je stariji,s tim sto je opet vece klasa auta. Sa kojom je pocetnom cenom taj lik krenuo!?

Probaj jos 100 eura dola,ako ne,jbga,moj ortak prodaje punta 98 god za 1500eura,jako dobrog,pA kada uporedis to i ovo,hm...jes da ima da se uloyi na punta jedno 100,150eura,ali toliko ima na Una!

Odluci opet sam,probaj sa niyom cenom,a ako je dobar za dobro vredi dati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm, pa navodno je preko telefona rekao da ce da spusti nesto a onda u medjuvremenu ugradio nov zadnji lonac i novu bosh bravu pa sad kao zbog toga nece da spusti, iako je rekao preko telefona da ce i pored toga da spusti, ali odlucicu, za dan-dva treba da se ponovo vidimo pa da ga prostudiram detaljnije... kad bolje pogledam, jugici istih godina su po 1000 eura tako da... uno je ipak uno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste,pogledaj mu dobro koseve i prenje i yadnje,pod sajtne,podigni tapacirung kod zadnjeg tocka pogledaj sppj kosa i poda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

uno je kupljen, otvorena je zasebna tema, tako da ova moze pod "lock" a moze slobodno i "delete" ako moderatori procene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo nisam se odavno javljao, ali molio bi vas za savjet. Ispao mi je veoma povoljno Fiat Uno 45 S iz 1989 godine, bijele boje. Covjek je vlasnik auta od 1997 godine i auto je mehanicki u dobrom stanju. Medjutim sto se tice limarije ona i nije bas najbolja, tj. nije nikakva i zahtjeva hitnu popravku, a i registracija je istekla. Sada to auto bi ja dobio za maksimalno 150 eura, ali ne znam da li se isplati to popravljati i da li se za njega nakon toga moze dobiti neka pristojnija suma. Unaprijed hvala na odgovorima. Pozdrav!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kilo bi izvukao bar 100 e. Dovoljno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tako starim autom ne mozes nikad da nadjes racunicu da ti se isplati. Oteraj ga kod nekog majstora da ti kaze najbitnije, a to je da liima osnova da se ulaze. Sve ostalo ide u hodu jedno po jedno. Nista ti ne znaci ni da ga dobijes na poklon ako je truo po gredama i motor los..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da hoce, kad bi jos sve stavio na papir video bi da bi za krajnju sumu mogao da kupi punto1, ali ako covek nema gotov kesh mora od neceg poceti pa polako naravno ako ima osnove za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj,aj ne plasite coveka,ih kakvi ste :p

Vidi ,ovko,uno ima solidnu cenu naspram godina i to je recimo dobar ,auto,mana mu je limarija,ali sve se da uraditi,a ako se kvalitetno radi to i sluzi i traje,to je prvo.

sad ne znam odakle si i ne znam da li to Uno 1 ili Uno 2 ?

Ne bi bilo lose da uzmes dobrog stranca za recimo 300e mozes da uzmes jako dobrog,jos ako najdes u boji iiii masalllaaa,tim potezom si uradio pola posla,ne pola 80% sa njega mozes sve,da ga seces,prepakujes itd....

Nadam se da sam ti malo pomogao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to auto ne bi pravio da ga ja vozim, nego cisto radi dosade i zanimacije da se oko neceg bavim i da usput kasnije za taj rad zaradim i koju paricu, pa vas zato pitam koliko mi je pametno upustati se u takvu investiciju ako nista od njega necu moci izvuci. Neko je spomenuo da kupim punta 1, imam vec punta 1 kojeg sam predstavio u odjeljku automobili clanova. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budes placao majstore za svaki zahvat mehanicki ili limarijski....gubis se 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na autima te vrednosti namenjenim za dalju prodaju+neku zaradu osim neke sitne-jeftine mehaničke popravke ne isplati se raditi oko limarije. Jedino ako ne radiš u nekoj limarskoj radionici pa možeš da besplatno dođeš do materijala i da zanemariš cenu svog rada. Sve ostalo zaobiđeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...