Jump to content
FAS Goran
vladabgd

Filter za Lovato

Recommended Posts

Imam LOVATO uredjaj a komande u kabini su BRC.Inace uredjaj je automatski.Nikako ne pronalazim klasican filter za gas na ventilu jer bih ga zamenio kao sto se vec menja.Napominjem da na samom mesacu stoje dva BRC ventila i od toga je jedan stop ventil(uski) ispod kojeg bi trebao da stoji filter.Da li u opste ovakav uredjaj ima filter plina i ako ga ima gde se nalazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da imas jedan veliki filter pre dizni na tom istom crevu, kao valjak je precnika oko 5 cm a duzine oko 10 otprilike zavisi od modela.

Kad si vec spomenuo da imas Lovato, jel znas mozda koje su plinske dizne u pitanju, koji proizvodjac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nista slicno,a jedino sto mi se cini da moza biti filter je na samom ventilu tj j na rasprsivacu.Ventil je BRC i valjkastog je oblika i odprilke je tih dimenzija,ali on je napominjem na samo rasprsivacu...a dizne ne znam koje su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam razumeo da li je vakumski ili sekvent sistem. Kod drugara sam video da BRC, vakum sistem, ima metalnu mrežicu sa magnetom koja se ne menja nego se izduva kompresorom. Za razliku od recimo Lovato i Zavolia koji u satavu elektroventila za gas imaju papirni filter, koji je značajno veći od mrežice u BRCu.

Ako je sekvent, moras da imaš filter koji je pomenuo Ticma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sekvent koliko ja znam vec automatski sistem.Crevo iz mesaca direktno ide u monopoint sistem.Sve mi je to malo cudno,posto je sistem lovato ,a brc ventili.Negde sam procitao da se slican sistem cisti tako sto se servisira ceo rasprsivac.Zato sam i zapoceo temu jer mi je ne moguce da nema filter klasican sa casicom na ventilu.Moze biti i da je neko budzenje koje funkcionise stim sto se na svakih 10000 km radi servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee, to! Kod mog drugara je BRC elektroventil, nalazi se mali filterčić koji je metalna mrežica sa magnetom veličine dugmeta na košulji. Mrežica je u obliku cilindra na čijem dnu je magnet. Verovatno je i kod tebe tako. Ne menja se nego se čisti. Otvori elektoventil na pola i videćeš. Ja mislim da je to bolja varijanta od papirnog filtera. BRC elektroventil je manji od Lovato ili Zavoli. Njegov sistem je kompletno BRC ali za 250ks pošto je na Saabu. To je vakumski sistem sa elektronskim prekidačem! U krajnjem slučaju kupiš Lovato elektroventil, ali mislim da je to glupo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je to sto si napisao stim sto nisam bio siguran da se isti taj ventil odvija.Uzak je pa nisam bas zagledao ali cini mise da je ipak to to.Pozdrav i kad budem prbao javljam se,ako u medjuvremenu ne odem do servisa...Hvala na komentarima ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko predjenih km se menja taj filter, ja isto imam Lovato plinski uredjaj, ali do sada nisam menjao taj filter jer iskreno nisam osetio nikakvu promenu u vožnji, niti sam osetio da je veća potrošnja, a prešao sam na plin nekih 22.000 za 10 meseci :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter bi trebalo menjati na 15000-20000 km, bar tako su mi rekli u servisu koji mi je ugradio plin, ili ti izlazi iz garancije. Sa druge strane na sluzbenoj Nivi smo ga zamenili pre 60000 km, i jos tera, tako da nema nekog pravila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...