Jump to content
FAS Goran
klaywert

Gume nove vs. polovne vs. protektirane

Recommended Posts

Valjda dobar protekt traje duže? Da je tvoja računica ispravna, niko to ne bi radio. Verovatno ipak ima neko ko to radi kako valja.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

to su g.... da protekt traje 6-7meseci, imam prijatelja koji ima firmu, poseduje 4-5 automobila na svakom automobilu su protekti... prelazi dosta sa njima, sad da ne lupam.. i nikad nije imao problema sa njima.. zato sam na preporuku i uzeo protekte.. ne bih zbog 4-5000 stavljao glavu u torbu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gluposti su da čovek kupi bačenu (nepoznatu) gumu , pa još istrošenu do kraja. A to što je nalepljeno i kako posebna priča. Lično nikad ne bi kupio protekt.

Ono što prišem to je lično iskustvo i iza toga stojim. Zato uvek planiram da stavim protekte pred zimu jer pogonskih novih guma retko kada i ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem sa postom iznad,ali u nasoj drzavi nije sve tako sjajno,pa sa tim su nam i male mogucnosti da kupujemo nove gume...ali,bolje je kupiti solidnu polovnu gumu nego protektiranu...toliko!!!Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako skrpiš pare i kupiš jedno pa drugo itd. Država kao država uvek će biti tu. Puno manje koštaju gume nego da nedaj Bože razbiješ prednji kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cale je jednom pre dosta godina na stojadina stavio protektirane gume, nemam pojma gde ih je uzeo i ko ih je radio, ali znam da su trajale bar tri godine (leto, zima) i da nisu bile šit..doduše, stojko je retko kad prelazio 80km/h, a kočnice su zna se kakve :laughing:

Danas ja, kad imam winteru za malo preko 5000, nikad ne bih dao 4500 za protektiranu gumu na koju imam garanciju mesec dana. Ko ima celu flotu vozila, okej, na velike kolikčine ušteda nije mala, ali za 4 gume..njet.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako, ne znam kakvu računicu izvode ovi prodavci protektiranih guma, ali nije baš najbolja. Za 2000din praviti evenutalni problem stvarno se ne isplati, a sigurno će više trajati nova guma od protektirane. Ja ću ovu zimu proći bez zimskih, pa na jesen 2013e, ako sve bude ok, mogle bi Stilu da legnu 4 15-ice sa zimskim gumama, mislim da bi to bilo najjeftinije i najpametnije rešenje da mi sol i rizla ne bi pojeli felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena protektirane cume 185/60 R 15 je 40 eura X 4 komada = 160 eura X 110,00 = 17.600,00 + prevoz do Nisa 1.200,00 + demontaza i montaza 600,00 = 19.400,00 TOTAL

Kupio nove Winter (4 komada) za 21.600,00 i dobio besplatnu montazu + garancija 3 godine.

Protek ispada jeftiniji za 2.200,00 ili ti 550,00 po gumi.

Inace razmisljao sam i ja o protektu ali kada sam vido cene odmah sam odustao.

Neisplativo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo je novo!

I najgora nova guma je sigurnija od protektirane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

protekt guma 195/65 15 sada je 3500din... te price rekla-kazala protekt guma pukla, odlepila se, ja cu da poginem ako stavim, necu ovo, necu ono... stare gume..... pola bacite u vodu odmah... I nisu sve firme iste sto protektuju gume, ima dosta onih koji to rade po nekim supama i lose rade... Pola vas sto je komentarisalo je samo culo da je neko rekao da protekt ne valja, i drzi se te price... na svoju odgovornost sam kupio gume prosle god i nisam se ni malo pokajao (za zimski set su odlicne)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna od najvecih protektirnica guma u nasoj zemlji mi je na 5km od kuce, i puno puta sam svracao tamo, isao cak i u proizvodnju, a i dan danas svracam zbog vulkanizerskih usluga i slicno. Imaju svoja vozila, kako privatne automobile tak i firmine kombije i kamione. Najaca fora je sto ni na jednom vozilu nije protektirana guma, a kamioni su zadnji put kad smo radili zajedno bili "obuveni" novim tigricama :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da prokomentarisem dva posta iznad...

Ovako...5godina sam se bavio gumama i odlicno znam da protekt gume ne bi stavio ni na prikolicu a pogotovo ne na auto u kom vozim dete...I tacno je da puca...da otpada sara po putu, tacno je da ne valja k...u!!! Ali opet svako ima pravo da na svoj auto stavlja sta hoce...Ali ne treba da prica i daje savete ljudima koji se ne razumeju i informisu se putem ovog i slicnim forumima...Stoga...ako vozite decu, dobre prijatelje, volite i postujete samog sebe...ne stavljajte protekt gume...cini mi se da sam vec negde gore napisao...bolje solidna polovna guma nego nova a protektirana...Pozzzz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovicu po stoti put! "jedini kontakt izmedju jureceg automobila i puta su gume!"

Gledao sam nekoliko puta protektirane gume i izgledaju izvrsno! Izgledaju kao potpuno nove gume!

Ali samo izgledaju! a proces proizvodnje je vec opisan.

S obzirom da te protektirane gume nisu ni malo jeftine smatram da ne zasluzuju niti da se razmislja o njima! Usteda (ako je uopste ima) je mizerna.

Mislim da ne postoji niti jedan drugi razlog za protektirane gume osim nize cene koja zapravo i nije mnogo niza!

Bez obzira na kvalitet izrade ipak je u pitanju neka stara i isluzena osnova.

Da li je bolje imati za zenu neku od 20-30 godina obucena po poslednjoj Kineskoj modi ili neku od 50-60 godina u svili i kadifi ?

Pobogu ljudi pa zasto ne stavljate protektirane zupcaste remene? Ako je bude, steta ce biti daleko manja nego da pukne guma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da se sa ovakvih otvorenih prodajnih objekata otkupljuju sirovine

image.jpg image.jpg 1aa.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa ovih otvorenih prodajnih objekata se ne otkupljuju sirovine nego "dobre zimske gume, nigde krive, malo prešle, tek uvezene" :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

protekt guma 195/65 15 sada je 3500din... te price rekla-kazala protekt guma pukla, odlepila se, ja cu da poginem ako stavim, necu ovo, necu ono... stare gume..... pola bacite u vodu odmah... I nisu sve firme iste sto protektuju gume, ima dosta onih koji to rade po nekim supama i lose rade... Pola vas sto je komentarisalo je samo culo da je neko rekao da protekt ne valja, i drzi se te price... na svoju odgovornost sam kupio gume prosle god i nisam se ni malo pokajao (za zimski set su odlicne)...

uzlud druze pokusavas da objasnis... za dve do tri godine protekte ce voziti 50 % ovih sto ih sada kude. I bice jako zadovoljni i pricace ja sam i ranije govorio da je protekt dobar . To ti je kao kad izadjes na neki forum i postavis pitanje valja li kupiti Bravo 1.4 i 99% ce ti reci ma bezi od toga daleko, iako vecina ne zna cak ni kako izgleda, a moja porodica vozi jedan takav vec 16 godina i prezadovoljni smo. t:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo se vozio i vozice se i bez tebe i tvojih saveta...ali protekt guma nikada nece biti guma koja je bezbedna za voznju...Nikad!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ali nikad...nisu nove standardne gume toliko skupe, a protekti toliko jeftini da bih ih morao stavljati...a sve i da jesu...nije sve u tome za koliko ces novca nesto kupiti

Za 14 hiljada 2 gume premium kvaliteta za moje vozilo i odlicne 2 save od prosle godine, i ja sam sa zimskim gumama miran verovatno dok god imam ova kola...i ne razmisljam od cega su, hoce li klizati, hoce li nesto otpasti sa njih, od kog su materijala, da li su one kada bude minus guma, silikon ili plastika...neke stvari nemaju cenu...bar tako bi trebalo biti...posle bude kasno

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo se vozio i vozice se i bez tebe i tvojih saveta...ali protekt guma nikada nece biti guma koja je bezbedna za voznju...Nikad!!!!!!!!

Ne secam se da sam dao neki savet u ovoj temi, prenosim svoja iskustva koja nisu ni malo losa.

Ako zelis da vozis nove gume, vozi ih, podrzavam. Ako zelis da udaris glavom o zid i tu cu te podrzati ali mislim da za drcnu komunikaciju ovde nema mesta jer forum je mesto gde svako ima pravo da iskaze svoje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...