Jump to content
FAS Goran
phantom

Lancia Y mk.1 - dobar izbor ili ipak ne?

Recommended Posts

E, pa ima i 1189 i 1190!

Ne bih baš mogao da se zakunem, ali sam skoro siguran da su u pitanju greške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ima 1189 i 1190 ali logika je sledeca,

- slucaj za 1189, hteo da napise 1198 ali je permutovao mesta ciframa 8 i 9

- slucaj sa 1190, prosto zaokruzio na 1190

Da je u saobracajnoj 1242 kubika, nema sanse da napravi ovakvu gresku.

Dakle pitanje i dalje stoji, da li postoji podverzija 1.2 8V motora od 1198 kubika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O.K. hvala Neso :yes !!

Po svemu sto sam do sada procitao meni vise odgovara 8V motor jer se motor bolje "vrti" po gradu...102Nm na 2500rpm-a.

Sad samo da nadjem dobru "vencanicu" i zenim je :lol: ....nemam nameru da je kasnije prodajem, bice vozena dok se ne raspadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je da pre daje maksimalni obrtni moment, ali je to manje obrtnog momenta nego što daje 16v...samo što 16v mora da se više zavrti, a tada neće manje da troši. Opet...lakše će podnostiti malo duža putovanja i moći će da ide dovoljno ok i sa uključenom klimom. :thumbup:

8v je malo jeftiniji za održavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta godišta pokrivaju dve generacije modela Y.

Otvoriš haubu i lako vidiš ima li ABS:

Ts20wbn0.jpg

...zaokruženo crvenim.

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi pomoc oko kupovine ..znam da je ovaj motor problematican ali bi ipak uzeo ovaj autic, ali bas ovaj posto mi je trenutno on dostupan a cini mi se da mu cena nije jaka...auto je lepo ocuvan(volan, menjac...enterijer)...dajte neki savet, pomoc sta da radim pise da je presao 220000 vlasnik kaze da mu je podizana kilometraza zbog uvoza...mozda i jeste ne izgleda izakano...svaki savet dobrodosao!

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti odgovara kupuj, nije to toliko los motor koliko se prica ;)

jes da je bolji 1.6 i mnogi ostai Fiatovi,ali nije taj 1.4 12v bas za bacit..

Vozio sam 2 godine Fiat Bravo 1.4 12v 80hp, sluzio me je izvrsno, nikad nista motoru,vozio sam ga opusteno ,a nije ni lose isao,nije za poredit sa onim 1.6 ali daleko od toga da je spor i da ne ide :) moj je redovno do 180 km/h izlazio

Savjet ako ga uzmes,bi bio vezan za motor,jer ti motori imaju problema sa podmazivanjem bregaste,na svaku 2 zamjenu ulja (ako ga uzmes onda odma), treba skinuti poklopac dekla i procistiti one brizgaljke sto podmazuju bregastu,i nema zime taj problem je rijesen,i ukoliko ti bude zdrava bregasta nema sto da brines,samo sipas Seleniu i vozis bez razmisljanja

ja sad ne znam,ja kad sam kupio Brava s tim 1.4 12v motorom,svi su pricali kako ce da se kvari itd..

sigurno sam imao srece pa sam natrefio na bas dobar motor i nisam ga stedio sto se izmjene ulja i ciscenja brizgaljki tice :rolleyes:

Nemoj da te brine motor toliko,naravno provjeri u kakvom je stanju,ako je u dobrom kupuj,jer dzabe i da uzmes neki drugi motor u nekom autu koji je "Na dobrom glasu" , i ne radis servise,ne cuvas ga, velika je mogucnost da ces i s njim imat problema :)

za svaki motor vaze slicna pravila,ne natezi ladnog,zagrij ga polako ujutro,ne gasi posle ostrije voznje odma i tako :) eto jos na ovog 1.4 12v dodaj "ciscenje brizgaljki bregaste" i imas motor boli glava .....

a taj motor ukoliko je u dobrom stanju,ako su ventili ok,ubrizgavanje,sonda,izduvna grana ako nije ispucala (jer puknuta grana zna da poveca potrosnju), nebi trebao ni da trosi puno :)

sto znam meni je trosio oko 8 po gradu,mozda nekad i 7 ako se lagano vozi, a zesce voznje ko svaki benzinac 10, 9 kako kad, a na otvorenom putu za ne povjerovat, kao Zippo :thumbsup:

Edited by Zoranic MNE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi pomoc oko kupovine ..znam da je ovaj motor problematican ali bi ipak uzeo ovaj autic, ali bas ovaj posto mi je trenutno on dostupan a cini mi se da mu cena nije jaka...auto je lepo ocuvan(volan, menjac...enterijer)...dajte neki savet, pomoc sta da radim pise da je presao 220000 vlasnik kaze da mu je podizana kilometraza zbog uvoza...mozda i jeste ne izgleda izakano...svaki savet dobrodosao!

kolika je cena automobila ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je 1350e, cini mi se da nije mnogo...jeste da je 1996g ali za te pare ne znam sta bih drugo uzeo...auto ima ful opremu(podizaci, el. retrovizori, klima,servo...)....sta mislite o kilometrazi ako je stvarno 220000, a motor takav kakav jeste DA LI UZETI?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može niko posebno mnogo da ti kaže jer niko nije ni video auto. Čak ni preko slika, iako i to nije merodavno, ali makar i preko slika.

Generalno, 1.4 12v nije motor koji treba da ti bude prvi izbor.

To ne znači da će sigurno praviti probleme, imaš u predstavljanju automobila članova foruma ljude sa tim motorom ispod haube koji nemaju posebnih problema. Ali da ima više problema od ostalih motora, ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1350 eura je cifra za 250 manja od 1600 eura koliko mi je trazio jedan lik za Y 1,2 8v sa klimom i 2002 godista na ime kupca.

Nisam hteo da je uzmem zato sto je kvrcnuto krilo i ocesana vrata.Hocu auto TIP TOP.

Nemoj da te mrzi da sacekas jer ces naleteti na mladji sa malom razlikom u ceni.

Ja je cekam 2 meseca i kad naleti prava moja je tj.zenina! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti isto preporucujem da malo sacekas i uzmes neki mladji sa pouzdanim motorom. Naravno, moze da se ispostavi da je ovaj sto ti gledas extra auto i da te sluzi godinama bez nekih vecih problema, ali ako ispadne drugacije... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma uzmes ovako nesto, bas dzaba pa kasnije sredis kad se nakupis "vremena"

naravno pre kupovine bar mehaniku proveris temeljno

ovaj motor je dokazano pouzdan u ovom modelu

y1550.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1696607/lancia_ypsilon_12_klima_elefantino/

ovaj je na oglasu vec 2 meseca i cena mu je pocela da pada od 2000 eura.

da je neki prodat bi bio jos u prvom vagonu! :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, moguce, naveo sam samo kao primer

u startu za male pare ne moze savrseno, mora nesto da mu fali

po meni bolje da je ovako malo iscukan a ispravan mehanicki,

sredice se limarija lakse nego motor

ima ovih izgrebanih a mladih stalno da se nude, strpljenje samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se!

samo strpljenja i naletece dobar komad.Ne treba zuriti.

Bice automobili jos jevtiniji za 2 meseca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia Ypsilon

2002

neudaran, nefarban, bez ulaganja, vlasnik 6 god

1.800 €

065/396-5051

slika_10.jpg

http://www.halooglasi.com/vozila/automobili/lancia-ypsilon-2002-neudaran-nefarban/62366111/oglasi.aspx

2002

1.400 €

plaćeni carina i PDV

063/567-608

slika11.jpg

http://www.halooglasi.com/vozila/automobili/lancia-ypsilon-1-2ls-benzin/62475601/oglasi.aspx

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas isao u NS da pazarim autic Lancia Y 2002 1,2 8V sa klimom 1400 Eura na ime. Ostala samo registracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...