Jump to content
FAS Goran
Stex3105

Da li će mi pisati kaznu? / Odlazak na Sud

Recommended Posts

Danas sam bio u Arandjelovcu i posto ne poznajem grad skrenuo sam slucajno u jednosmernu ulicu i na baksuza odmah se tu pojavili panduri i zaustavili me..Trazili su odmah dokumente da vide..I kada sam im dao odmah sam video da ce pisati kaznu..I onda sam krenuo da ih molim da mi ne pisu jer nisam video da je jednosmerna i tako to a za to vreme dok sam ih molio jedan pandur je pisao moje podatke i podatke od kola u svesku neku,i kada je zavrsio sa pisanjem rekao mi "slusaj ovako cemo..sada ti oprastamo ali sledeci put necemo" i vratili su mi dokumenta i to je to razisli smo se..Da li je moguce da mi stigne neka kazna jer je on upisao u svesku moje podatke?Ja nisam potpisao nista i nije mi dao nikakav papir...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i sam si napisao "lusaj ovako cemo..sada ti oprastamo ali sledeci put necemo"... Nisu ti pisali kaznu,samo su te zapisali i to je to! Nece ti nishta stici,ne brigaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imao sam jedan slucaj dok sam bio skuterom isto tako mi upisali podatke i rekli kao necemo ti pisati kaznu a posle toga je stigla..

Valjda nece da ispadnu takvi pa da me zeznu da mi napisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiže kazna. Upisao je podatke, danas, sutra...ili prekosutra će napisati i zapisnik na osnovu tih podataka i kazna stiže. Mislim da je milion ljudi imalu tu varijantu sa upisivanjem podataka u svesku.

Inače, oni to ne smeju da rade, nego su odmah dužni da pišu Zapisnik, ali eto...lakše im je, ljudi se manje raspravljaju na licu mesta jer pomisle da stvarno neće stići ništa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam i ja tu foru ali sam uleteo sa kintom,kao vidim da si dobar decko eto u redu je i posle sam mu dao da ga castim i zdravo.to oni pisu blanko pa ako im das oni to bace a ako ne das pisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mojih iskustava sa kaznama sto se jednosmernih tice ...2 puta sam uspeo da se kao dogovorim i da mi pisu umesto toga pojas za 1000 dinara a treci put su mi pisali za jednosmernu...napominjem da je sve to bilo jako davno po starom zakonu i u beogradu gde inace zivim...nikad mi nista nije stiglo u vezi toga bukvalno kao da se nije ni deslo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen :) Znaci kakva slucajnost da je pandur koji me zaustavio rodjeni brat od mog ortaka..I kada sam saznao pozvao ortaka i reko mu da ga pita e mi pisao i on rekao da mi nista nije pisao..Znaci sve je super :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar i kod mene. Zaustavljaju me u Bulevaru, kod one pumpe u M.M.Lugu.

Dobar dan! Dobar dan!

Rade li svetla na kolima? Rade! rekoh ubedjeno jer sam dan pre toga menjao sijalice i sve proverio.

Pa sto ih niste upalili? E do mojega. Govorim im kako ih uvek palim, sto je i istina i kako ih palim i u selu cak i sve tako redom i kako nemam pojma kako se to desilo da ja, ej, ja ne upalim svetla.

Vasa dokumenta molim. Izvolite.

Pa vama je istekla vozacka! Ma dajte molim vas! Kada?

Pre mesec dana. Ja poceo da se smejem. Posalje me kod onog novog dzipa sto su kupili i kolege koji pise.

Vidim ja neke kamere tamo po kolima, ne smem da nudim lovu, snimice me i optuziti za davanje mita.

Kazem ja njemu: Hajde molim vas, recite vi meni kada ste poslednji put pogledali vasu vozacku? On kaze ne seca se.

Pa to vam i govorim, ko gleda vozacku osim ako nije klinac i tek polozio pa mu dobar trip.

Rekoh molim vas nemojte pisati tu dozvolu, idem odmah da je produzim. On kaze dobro, videcemo.

Isto je zapisao samo u svesku.

Evo proslo dva meseca, a ja samo strepim kada cu zateci plavu kovertu u sanducetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiže kazna. Upisao je podatke, danas, sutra...ili prekosutra će napisati i zapisnik na osnovu tih podataka i kazna stiže. Mislim da je milion ljudi imalu tu varijantu sa upisivanjem podataka u svesku.

Inače, oni to ne smeju da rade, nego su odmah dužni da pišu Zapisnik, ali eto...lakše im je, ljudi se manje raspravljaju na licu mesta jer pomisle da stvarno neće stići ništa...

Tako je i meni bilo,jedino ako ne izgube svesku :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zapisivanje u svesku znači: pisaćemo ti kaznu ako ne popunimo kvotu, tj. ako za taj dan/nedelju ne uhvatimo dovoljno, onda ide rezerva iz sveske. To naravno nije po pravilniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da meni nece biti tako ipak kad je potvrdio da nece da pise valjda nece da ispadne toliki ker pa da napise :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam isto imao nesrecu da me napisu u svesku jer sam usao u jednosmernu, i kazna mi je stigla posle 6 meseci u kojoj je pisalo da je policajac napravio zapisnik na licu mesta koji sam ja potpisao. Napisao sam im takvu zalbu u kojoj sam im se nacestitao mile Nove godine i pretio tuzbom za falsifikovanje potpisa, i posle nekog vremena mi je stiglo resenje o zastarevanju prekrsaja.... Sa bagrom samo treba ostro ako postoji bar i mala zakonska zackoljica koja je na Vasoj strani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su tako pisali u svesku, stigao poziv na sud posle 11 meseci, otisao na sud, ubedjivao se sa sudijom, trazio da se suocim sa pandurom jer ja nisam prosao na crveno nego na zuto (i nema sanse da me ubedi da je to isto), a na zuto sam prosao jer nije bilo teoretske sanse da se zaustavim pre raskrsnice, izasao iz suda kad sam video doticnog pandura (vrlo dobro pamtim lica pandura koji me zaustavljaju) kako se dere u mobilni, nema sanse da dodjem na sud (mozda slucajnost, a mozda i nije), proslo par meseci i dobio odgovor da sam dobio opomenu jer mi je to prvi prekrsaj i da nije bilo osnova da pandur dolazi na sud da se suocava sa mnom... Istina, sve je ovo bilo pre 4 godine, odnosno pre 5 se desio prekrsaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni stigla koverta. Napisao mi oba prekrsaja. Bas je kerina, lepo sam ga zamolio da ne pise dozvolu i rekao je da ce mozda da pisati samo svetla. Bas je najgori.

Istekla dozvola 6-20 somica, svetla 3 somica + sudski troskovi + 2 poencica, nahebao sam. Vulva jedna pandurska.

Videcemo 23. sta ce sudija da kaze. Molicu ga da mi oprosti dozvolu i ne skida poencice.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sudiji ostaje jedino da bude milosrdan pa da se odluči za najmanju novčanu kaznu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e hebiga bas je ispao .........da ne lajem!

zamisli da si i kintu ponudio, sad bi ti nosili pomorange :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi na zastarevanje slučaja... pošalji im dopis 22. da ne možeš da dođeš 23eg iz nekog razloga... npr bolestan si...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili si na sluzbenom putu , napravis neki putni nalog . Na sta god da se vadis moras imati dokaz ma kako banalan bio . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok more, otici cu i resiti to. Ne mogu da se smaram sa dopisima i plavim kovertama. Lepo cu se obrijati, skinuti mindjusu (oni mrze mindjuse), nabaciti svoj cuveni osmeh na lice i da vidimo sta ce biti.

Inace, to mi je bas glupo da kaznjavaju radi isteka vozacke manjeg od 6 meseci. Po meni, to bi trebalo da podleze samo opomeni.

"Gospodine, vozacka vam je istekla manje od 6 meseci, molimo vas da je produzite."

"Hvala, hocu, odmah sutra."

I to je to. Ali ne, ne mogu oni nista da istolerisu, moraju oni da kaznjavaju, mrsav budzet jbg, industrija ne radi, privreda na samrti, udri po narodu.

Ako mene pitas to i nije prekrsaj. Ja vozim 20 godina i sada me kaznjavaju jer nisam primetio da mi je papir istekao mesec dana.

I ja sam isto imao nesrecu da me napisu u svesku jer sam usao u jednosmernu, i kazna mi je stigla posle 6 meseci u kojoj je pisalo da je policajac napravio zapisnik na licu mesta koji sam ja potpisao. Napisao sam im takvu zalbu u kojoj sam im se nacestitao mile Nove godine i pretio tuzbom za falsifikovanje potpisa, i posle nekog vremena mi je stiglo resenje o zastarevanju prekrsaja.... Sa bagrom samo treba ostro ako postoji bar i mala zakonska zackoljica koja je na Vasoj strani...

Dusane, zamolio bih te kopiju te zalbe, jer ni ja nisam nista potpisao.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslušaj Dovlu, ako se pojaviš neće ti oprostiti kakav god osmeh imao može samo najblaža predviđena kazna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako odeš tamo i kažeš "jeste, ali..." već si presudio sebi. Džaba ti svo brijanje i skidanje minđuša ;) Čim kažeš da se nešto desilo to je to... posle toga jedino možeš sebi da smanjiš kaznu. A možeš i da je povećaš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plasim se da sa tim odlaganjima mogu samo da povecam sudske troskove. Koliko puta moze tako da se odlaze? Posle koliko zastareva slucaj? Posle koliko vremena ti opet posalju poziv kod sudije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...