Jump to content
FAS Goran
mrkyone

Gde se nalazi VIN broj (broj šasije) i/ili broj motora?

Recommended Posts

Meni je broj motora odmah iza cepa za sipanje ulja i moze da se vidi relativno lako.

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže, ako misliš na broj kod grejača, to je broj na glavi, a broj se nalazi na bloku koji se ne vidi tamo gde ti je čep za sipanje ulja. Imaš u gornjem postu link gde se nalaze broj motora i šasije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle duzeg neuspešnog traženja broja motora uspeo sam da pronadjem broj motora uz pomoc http://whereislocationofmotorcode-en.vinnumber.info/database.html?catid=17 , gde imate slike pozicija broja motora i šasija na mnogim vozilima. Ne  znam da li broj motora na Grandeu može da se vidi bez kanala, tojest odozgo.Ja sam moj broj očitao iz kanala. Ako nekom zatreba mislim da će mu ovo pomoći da lakše pronadje broj motora.

Pa rekao sam ti gde je. Vidi se i od gore ali ne lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi, ali sam ja shvatio da je s bočne strane (do menjača i akumulatora) i tu bezuspešno tražio. Brojevi se naziru odozgo, ja nisam mogao bez ogledala da ih očitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja greska! Krivo sam se izrazio, nakon sto sam procitao i ja bi tu trazio.

Srecna nova godina!!!! :fun:  :fun:  :fun:  :santa:  :santa:  :santa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu je druže, važno da sam pronašao i da ako nekome zatreba, uz pomoć ove teme lakše može pronaći. Srećna nova i tebi, članovima Foruma, i svim dobrim ljudima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko gde je broj motora na Multipli 19 jtd 2002g

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahaaa kao kod Punta, ispod one plastične pločice. Hvala :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel ima neko neku sliku da vidim gde se nalazi plocica broja motora na bravi 1,8 ? Nije mi auto tu a treba mi ko leba.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 1,6 je na bloku ispod termostata,pretpostavljam da je i kod 1,8 na istom mestu,to je na mestu gde se motor i menjac spajaju pa iznad toga je termostat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi gde se nlazi br.motora na autima Fiat Panda van?

 

Čuvene "ITALIA TELECOM" varijanta Pande

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da bude dole na dnu bloka iznad filtera za ulje,na onoj cetvrtastoj povrsini,mozda se ne vide zbog izduvne grane i mozda su se zamastili,kad otvoris haubu sa donje leve strane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz drugari juce uzeo zeni cinquecetno i sad me zanima jel neko zna gde se nalazi broj motora 97god 900cm tako bar pise u saobracajnoj,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima kao prvo.

Imam Fiat Bravo 1.8 16v.

Imam problem (ja sam van zemlje) vozili auto na teh.inače kupljen relativno skoro,i tamo im rekli da se vide samo 5 broja na motoru.

Dečko od koga sam kupio mi je rekao da su se odlično videli kada je on reg.(tako mu je rekao lik na teh.prošle godine).

E sad pitanje.

Gde se nalazi broj na njemu mozda nisu znali da nadju(mada sumnjam u to).

Navodno u agenciji rekli da nema vise pus broja i da se to vise ne radi.

Ako neko moze da da neki savet ili neki odgovor bio bih zahvalan.

Hvala.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je auto već bio registrovan u Srbiji,a na tehničkom ne mogu da pročitaju broj,dužni su da ti daju papir sa kojim ideš u MUP.Kada predaš tamo zahtev ili šta već treba,onda iz MUP-a se vrši veštačenje.Ako oni utvrde da se br.vidi i da na tehničkom nisu dobro uočili,onda iz MUP-a dobijaš potvrdu na kojoj je br. I sa njom se vraćaš na tehničkom gde ti upisuju br i normalno završavaš proceduru.Ako je br. stvarno oštećen prilikom veštačenja,onda te iz MUP-a šalju u ovlašćeni servis koji je akreditovan za upisivanje novog broja i opet se sa tim vraćaš na tehničkom.Valjda sam sve dobro napisao.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste reg.jos uvek.

Papir to je ovaj ili neki drugi

 

received_483556589233043.thumb.jpeg.a5a24faf58a4c35d5c4047fe10f02ddc.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam tačno kako izgleda papir,pretpostavljam da je taj.Idi sa tim u MUP i vidi dali treba još nešto,ali mislim da mora lično vlasnik vozila to da uradi

 


 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...