Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Moj predlog je yaris ali 1.4 dizel, potrošnja u gradu ne prelazi 5l, veoma pouzdan i zahvalan autić ili punto 1.3 mjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima razlog zašto je ovaj Tottijev Punto toliko skup.

Po meni se isplati platiti u startu više nego da te posle boli glava.

 

Ja bih uzeo Punta 1.2 i uživaš. Na dizel na bih išao zbog kilometraže, a gde ćeš jefiniji auto za održavanje od Punta.

Nije zbog toga što si na FLCS forumu, nego stvarno ima delova na pretek što se ne može reči za Yaris. A i vrlo je jednostavan auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Yarisa sam čuo samo reči hvale ali moraš uzeti u obzir da je to auto star 14 godina. Koliko god da je dobar, b ulaganja.
Prodavac nije okačio nijenu fotku enterijera?
 

Getz - ako ga je ovakvog slikao za prodaju, možeš zamisliti kako je vožen i održavan?

Od ovoga što si okačio i ja gasam za Punta.
Složio bih se sa Igorom i savetovao bih ti da pogledaš nekog Punta benzinca.

Za novac koji planiraš da odvojiš možeš da nađeš dobar primerak.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

el cinco, moj savet ti je da ga zaobiđeš.

Kao prvo, ko još postavlja oglas kada neće biti u zemlji dva meseca a pritom je auto sa njim?

Koja je poenta takve prodaje koja je suštinski nemoguća?

Pa nije auto laptop ili mobilni.

Nadam se da je lepo putovao par hiljada kilometara u Yarisu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

paaa, stilo koliko sam citao iskustva, dizeli valjaju, i to najbolje poslednja godista, idealno 2005+

e, sad, dizeli su 1.9, reg 30.000, velike i skupe gume...

 

polo ima jaku cenu, zato mislim da su korejanci/japanci best buy  moze da se nadje nesto 2005-08 za te pare vs Nemci 2003/04

moze da se nadje kupljeno kod nas, sa predjednih pravih ~150 'iljada

 

imam pozitivna iskustva sa hjundaijem, pojavio se jedan getz juce 1.5 crdi 170k presao 4 cilindras 88ks, tih motora jednostavno nema na ponudi, kao na primer hyundai matrix 1.5crdi 102ks 4-cilindras, ili drze jaku cenu, ili odu 3 dana cim se pojave...

 

Performance

Top speed:170 km/h

Acceleration 0-100 km/h:12,1 s

Urban consumption:5,5 l/100km

Urban consumption kms:1 op 18,2

Extra-urban consumption:3,9 l/100km

Extra-urban consumption kms:1 op 25,6

Average consumption:4,5 l/100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valja Stilo i od 2001(pusti priče stručnjaka koji u isti nisu ni seli), ali po meni to nije nikako auto koji tražiš.

 

Nikako nije gradski automobil, mučiće se po gradu i ima da troši 7+ litara gradske vožnje.

I ako ćemo realno ima da ti bude barem 30% skuplje održavanje nego za malog benzinca.

 

Što se kosookih tiče rekoh ti zašto bih ih ja izbegavao. Ne daj Bože da ti treba novi far, branik ili nešto slično. Koštalo bi te kao veliki servis za taj auto.

A za Punta je već druga priča. Ima delova i u supermarketima trenutno.

 

Uz malo mašte može svašta na njemu da se uradi i generalno je jako poznat automobil našim majstorima što ti garantuje jeftino održavanje.

 

Ne vidim ni poentu uzimanja dizela za tako male kilometraže. Stavi na papir i videćeš da je isplativiji benzinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@NED: ne bih 206, cujem da im crkavaju sijalice svakih mesec-dva, mislim da Francuzi stariji od 5-6 god nisu za nase oranice...

 

uz duzno postovanje prema forumu, rekao bih da je ipak ovako nesto:

 

cxcb480211.jpg


 

ipak vrednije od 1.3 mjt 2,990e fixno + reg odmah + nove gume za mesec dana..., koliko god on bio u 'dynamic' opremi...

 

colt 2006, mnogo je verovatnije da je ovih 90k na coltu pravih od ovih 145k na puntu, motor je isto 'na lanac', automatska klima, jedino stoji to ne daj Boze da zatreba far ili branik... :(

 

6.5 litara benz x 132 din = 858 din   vs  5 lit x 148 maxmotion dizel = 740 din

 

Performance                                   vs          Performance

Top speed: 165 km/h                                   Top speed: 164 km/h

Acceleration 0-100 km/h: 12,9 s                   Acceleration 0-100 km/h: 13,4 s                    

Urban consumption: 7,0 l/100km                  Urban consumption: 5,6 l/100km

Extra-urban consumption: 4,6 l/100km         Extra-urban consumption: 3,9 l/100km

Average consumption: 5,5 l/100km               Average consumption: 4,5 l/100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

El Cinico bez ljutnje ali svi argumenti su ti :wallbash:

 

Neko te je opasno naplašio oko kola. Na 206 ne crkavaju sijalice na mesec dana niti je to presudni razlog za kupovinu kola valja?!, dizel neće trošiti 5l u gradu pa makar bio i 1.2 i Colt od 90 000 je realniji od Punta od 145 000 ne vidim ni kako ni zašto.

 

Iskreno mislim da ćeš zbog tih svojih uverenja kupiti teškog leša. Ja jesam tvrdoglav, ali ako mi nešto argumenotvano objasni ja poslušam, to savetujem i tebi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...