Jump to content
FAS Goran
Jevtara

Fiat Bravo / Marea - osigurači

Recommended Posts

Prilikom zamene sijalica u kabini izgoreo je osigurac.Gde se nalazi isti posto sam prerovio pola kola da ga zamenim ali bez uspeha?Zamenio zam obicne sijalice sa led sijalicame od 6 kom jos samo njega da zamenim pa da vidim rezultate he he :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su ti iskljucili struju ako nisi platio.Ne mora da bude osigurac... whistle.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ovako,kod mog bravca izbija mi osigurac... znaci kad izbije ne rade mi zmigavci,i cela kontrolna tabla,samo sija... Nesto sam cackao oko cd plera,ali nisam seko zice i tome slicno... Zamenim osigurac,i upalim auto i sve lepo radi... Kad krenem,ono opet izbije... Sad ne znam sta raditi,ili da vozim kod majstora... :wallbash:

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam vozio auto kod elektricara,i u pitanju su bile sijalice od stop lampe... Prvo smo mislili da je stop prekidac,ali ipak nije... Jer kad se stisne kocnica izbije osigurac... Pa sam mu ja rekao da sam menjao sijalice,i sve je bilo ok,mesec dana... Sijalice neke pijacarske,tj iz onog kompleta rezernih sijalica,i sad mi zamenio,za stop i poziciju... Stavio je Hella sijalice,i sad je sve ok :D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko ima raspored osiguraca za Brava 1.2 16v, naso sam nekoliko rasporeda osiguraca ali nisu kao kod mog brava, kod njega su osiguraci u 3 reda raposredjeni mislim da je 3x6(mozda i 7 osiguraca) i iznad tih osiguraca ima 2 grupe kojemaltene vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad skines onu plastiku imas na njoj nacrtano koji je za sta, ili vidi u autodati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi je trebalo da izkljucim radio trazio sam ga na poklopcu ali nigde nisam naso oznaku za radio jedino kao to nije rec servize ili tako nesto pa sam iso pesaka vadio osigurac po osigurac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ni ne znam da li za plejer ima osigurac na tabli, posto svaki plejer ima svoj osigurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko gde se nalazi osigurac benzinske pumpe i njen relej za bravo 1.8 GT?

Cujem relej sa suvozaceve strane oko kasete,otvarao sam kasetu ali mi se cini da nije nijedan vec imam osecaj da je negde pod haubom

Pumpa je iznenada prestala da radi pa sam proverio na dzeku sa plovka gde nedolazi struja ka pumpi a relej radi.

Edited by Dzonifajt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ni ne znam da li za plejer ima osigurac na tabli, posto svaki plejer ima svoj osigurac.

Ima kod mene osigurac za radio instrument tablu itd. kad njega izvadim nema struje u radiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osigurac za muziku postoji u cini mi se svakom Bravo-a  ili bar 6-7komada sto sam ja gledao...

 

sto je ODLICNA stavar a jos bolja ako imate i na  Cd-u  DVD-u  i preko fabricke instalacije treba povezati i Novi CD-DVD.

 

samo isti trebate zameniti za 1A ako je moguce ispod vaseg osiguraca u CD-u  znaci ako imate 20A osigurac na CD-u na fabricki stavite 19A na instalaciju  i dobijate da kazemo PRED OSIGURAC

a dobro je sto ne morate da vadite CD-DVD da promenite osigurac nego otvorite kutiju sa leve strane i zamenite kao i svaki drugi osigurac

 

primer ja na DVD-u imam 4 x 65w  25A osigurac a na originalnu instalaciju sam stavio "ostavio" stari od 20A  jer od 24A  nema da se kupi (bar ja nisam nasao)

 

i ako odvrnem do kraja osigurac ne crkava...

 

Gornji osigurac ne zavisi da li imate ili nemate pojacalo u pepeku ( za isto se dovlace novi kablovi i osiguraci)  ovaj sluzi SAMO za CD-DVD

Edited by Darko013

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko da mi obelezi na slici koji je osiguran za prednje maglenke i za sirenu...?

Fiat Bravo 1.9 JTD 1999godiste.

Sirena mi ne radi, spojio sam direktno i radi, pa bih proverio osigurac, pre skidanja vazdusnog jastuka.

Ne rade mi ni prednje maglenke, kad ih ukljucim, sija dugme ali one ne rade...( zadnja radi )

 

osiguraci.jpg  osiguraci_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko da mi obelezi na slici koji je osiguran za prednje maglenke (ako uopste ima posebno)?

Fiat Bravo 1.9 JTD 1999godiste.

Ne rade prednje maglenke, kad ih ukljucim, sija dugme ali one ne rade...( zadnja radi )

osiguraci.jpg osiguraci_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo malo pa mi kad uključim duga svjetla pregori osigurač od desnog dugog svjetla, a lijevi normalno radi.
skinuo sam žarulju i pokušao bez nje upalit dugo svjetlo i opet pregori osigurač.

gdje može biti problem i što da radim, hvala!?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...