Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo ja sam spreman da dam svoju Alfu u zamenu za 4000e. :D Ajde naši smo, neka bude 3900e. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema greske osim air bag-a, i jos po neke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj lik koji drži taj plac je iz Trstenika i prošle godine je prebacio sva vozila u Bg. Iz prve ruke, uvozi krševe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo stilo! Koja crna 147 i prepotentni alfisti..... Stila i nema greske :)

 

Šta hoće gospodin ovom izjavom da postigne na ovom forumu gde se ne gledaju uopšte na razlike Fiat/Alfa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek dao svoje misljenje, evo naprimer ja stila nikad ne bih kupio. Gledao sam par kad sam kupovao auto, al jednostavno mi se ne svidja, ako mogu tako da kazem, mada bi tacnije bilo da mu nista ne fali, dobar je auto skroz, al nesto me odbija. Ovu alfu kad sam video prvi put rekao sam to je taj auto. Sve ostalo je automatski ispalo iz opcija.

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sveo pretragu pri kupovini na Stila 3v i Alfu 147. Ispalo je tako da sam kupio Alfu jer je naišao dobar primerak. Da je naišao dobar Stilo pre Alfe, kupio bih njega. :) Ali, ako bih gledao strogo izgled i neke vozne karakteristike, uzeo bih Alfu, eto. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, ako bih gledao strogo izgled i neke vozne karakteristike, uzeo bih Alfu, eto. :)

 

Izgled-subjektivna stvar,mislim na spoljasnji.

Pri kupovini sam iskljucivo trazio Stilo 3v ili Alfu 147.U pocetku mi je bila lepsa Alfa,posle par meseci Stilo,e kad sam ga kupio onda mi se opet Alfa vise svidjala :laughing:

Enterijer mnogo lepsi i kvalitetniji kod Alfe.Vozne karakteristike na strani Alfe.

Ali cena odrzavanja debelo na strani Stila.

Pa sad sta kome treba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa nije obican konj.....ona je iz roda ratobornih i zestokih mustanga.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Stilo bio daleko robusniji i lepši uvek. Mada mi Alfa ima lepši nos, pogotovu kada neku vidim u retrovizoru, uvek se oduševim kako je lepa, još sa nekim aftermarket farovima koji podsećaju na 159 može da bude prava perverzija. Da sada biram ne znam šta bih izabrao, verovatno bih jurio neku 147 2007+.

 

Vozne karakteristike Alfa ima bojle definitivno. Precizniji volan, komplikovanije trapove i za moj motor 20Nm više. Stilo je veći i za nijansu jeftiniji za održavanje baš zbog tih nesrećnih trapova i ima nešto duži menjač(do 10km/h ovako odokativno bih rekao). Obrni okreni ispada da je bolje uzeti očuvaniji primerak po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene je Stilo odusevio prostranoscu.kao neko ko ima 185cm i trenutno115kg :) to mi je bitno.za razliku od Alfe koja deluje skuceno.Meni je i 159 zacudjujuce skucena napred,nazad da i ne spominjem.

Kako sam trazio benzinski motor bitna stavka je i znacajno veca potrosnja kod Alfe.

 

Alfa je nekoliko nijansi skuplja za odrzavanje.Dobra istresa pare a losa da ne pricam.neki delovi su znatno skuplji a i majstori vas drugacije gledaju kad vozite Alfu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ali, ako bih gledao strogo izgled i neke vozne karakteristike, uzeo bih Alfu, eto. :)

 

Izgled-subjektivna stvar,mislim na spoljasnji.

Pri kupovini sam iskljucivo trazio Stilo 3v ili Alfu 147.U pocetku mi je bila lepsa Alfa,posle par meseci Stilo,e kad sam ga kupio onda mi se opet Alfa vise svidjala :laughing:

Enterijer mnogo lepsi i kvalitetniji kod Alfe.Vozne karakteristike na strani Alfe.

Ali cena odrzavanja debelo na strani Stila.

Pa sad sta kome treba ;)

 

Debelo? :) Nemoj da preteruješ sad. Pre nekog broja godina, kada je Alfa na našim ulicama maltene bila egzotika... Ali sada kada su JTD motori verovatno najčešći na ulicama, razlika i nije tolika. Šta znam, iz mog iskustva, možda je 20% skuplja od Stila.

Doduše, cena viljuški:    :thumbdown:  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuplja je za odrzavanje, za nesto malo a za nesto bas puno. Evo, za 156jtd prednji lager je 14-15000din, pisao sam vec, dok za stilo je oko 7-8000din. Motor ko motor da kazemo isti a za trap skuplja malo, mada nije uopste kao sto kruze price u narodu. Ja big je vozio uvek, nijedan auto mi ne lezi tako kao alfa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dante zar nisi ti viši od mene?  Ja sam mislio da imaš barem 190.

 

A 159 je neverovatno dobro projektovana za mene. Sve je na dohvat ruke i nema ni potrebe vrpoljiti se po sedištu. Što je više gledam više želim da je uzmem jednog dana.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Receno je negde na forumu da je 159-ka, po voznim karakteristikama najbolja Alfa ikada. Kako se meni ona tek svidja u karavan verziji, odusevim se svaki put kada je vidim.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Receno je negde na forumu da je 159-ka, po voznim karakteristikama najbolja Alfa ikada. Kako se meni ona tek svidja u karavan verziji, odusevim se svaki put kada je vidim.

Uhh, i mene je karavan 10+!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...