Jump to content
FAS Goran
genca

Fiat Stilo 1.6 16v - lupkanje u motoru / čudan zvuk motora?

Recommended Posts

Nista nisam uzeo od majstora...na zalost. A najverovatnije da sam time pogresio. Mozda sam mogao da uradim reparaciju lamele i korpe pa da imam za nedaj boze. Nemam druze,da imam dao bi ti,zasto da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio si u pravu totalno bezvezna stvar,da nisam video svojim ocima ne bi verovao cak sam i slikao pa cu slike da okacim ovde.

 

Da se ne ponavljam koji su bilo simptomi...kad smo digli auto na lift videli smo da je ceo menjac u ulju,negde curi ali gde,odvrnuli smo cep i iscurelo je verovali ili ne jedna soljica za kafu ,dakle oko 100ml ulja,da ne poverujes,obrisali smo ga lepo,sredili neke stvari koje su cekale ranije da se inace zamene,sipali ulje i ono je procurelo na deklu pete brzine,kad smo malo bolje pogledali deklo je bilo raseceno sa unutrasnje strane,skinuli smo ga i tamo ima neka cetiri inbus sarafa,jedan od njih se odsrafio,kako nemam pojma i na srecu nije ostetio ni jedan zupcanik,vec su njega samleli zupcanici i odacili ga u zid dekla te je on glavom rasekao deklo i tu je iscurelo ulje,okacicu slike da vidite kako to izgleda.

 

Majstor se odmah dao u akciju da nadje dr deklo,sve je to ocisceno ,podmazano,zadihtovano,sipali smo novo ulje sad nema gde da curi i menjac radi kao sat,samo sam Boga molio da to sto je nekih pa oko 80 km ostao bez ulja nije ostavilo posledice,ali srecom nije,eto ko ne veruje da stilov menjac moze bez ulja ja sam zivi dokaz da moze,samo mi nije jasno budala koja je pre ovoga stavljala tu sarafe nije ih dobro ni stegla a ni osigurala,je po diht masi vidi se da je i ranije to deklo menjano ili sta vec.

Veeelike pohvale majstor Nesi i njegovom pomocniku ,ja iskreno jos nisam video pedantnijeg i preciznijeg pomocnika od njega ,zaboravio sam mu ime,sve pohvale na pedantan i precizan rad,kao i naravno majstor nesi koji se odmah dao u potragu za dr deklom i jos par delova koje smo inace planirali da menjamo oko trapa,ako uspem da se snadjem kacim slike.


cxca85585.jpg
 
sa spoljne strane
 
cxca85586.jpg
 
sa unutrasnje strane
 
cxca85587.jpg
 
sraf koji je otpao i kojeg su zupcanici kacili,tj on njih
 

cxca85588.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jeste,glava srafa je isekla deklo vidi se na slici,obzirom da sam ja ispod ima onaj plasticni pleh ja curenje nisam vide,primetio sam zvizdanje kada dodajem gas ali to je zvucalo kao da negde vuce vazduh vozio sam ga tako sigurno nekih 200km,znaci ukupno sa prekidima,verovtno je tada poceo da ispusta ulje,pokusavam da se setim kada sam cuo udarac u deklo ali ne secam se,e onda kada je pocelo nesto da canfrlja grebe...pogledao sam ispod auta i video da pleh vlazi ,zavukao ruku i video puno ulja dole,takvog sam ga vozio jos nekih 60 km,kod majstora kada sam otisao i kada smo ispustili ulje bilo je za jednu soljicu kafe.

 

Eto drugari provereno stilov menjac moze bez ulja,hahah salu na stranu sad mi je lako da se salim ali bogami pre dva dana nije mi bilo do toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Od skoro sam na oko 2000 obrtaja poceo da cujem cudan zvuk iz motora, nesto nalik tihom zvekcanju. Zvuk se cuje samo na tim obrtajima i samo dok se auto krece (na leru nista, dize obrtaje tecno).
Nista drugo nemam da dodam osim da auto ode ok i bez drugih problema.
Sta bi to moglo biti?

Hvala unapred!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti niko ne moze ovako napamet reci. Mora da cuje msjstor. Moze biti od toga da je motor poceo da lupa pa do toga da ti neki lim negde zvecka...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam slican problem,naime kada krecem prvom,negde od 1500 do 2000 obrtaja se cuje neko kuckanje,ispod 1500 nista i iznad 2000 nista,tako i u drugoj i trecoj,dok se u cetvrtoj i petoj skoro i ne cuje....na leru se ne cuje nista,lepo ide,lepo ubrzava,ulja u menjacu ima,tako da ne znam sta bi to moglo da bude...nervira me sto ne znam da li je nesto ozbiljno,ili je neka glupost...

hvala unapred na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.. Jedno pitanje..imam Fiat Stilo karavan 1.9 JTD 59KW.. Kada sam ga kupio vukao je savrseno lepio za sic i posle velikog servisa slabije vuce,tj nekad ne osetim turbinu da povuce u opste i malo je glasniji...ali sam primetio da kad upalim auto motor vise NE menja zvuk kao sto je to radio kada sam ga kupio...Pre je bilo kad ga upalim radi 6-7 sekundi kao da je hladan i odjednom promeni zvuk i smiri se,postane malnje bucniji manje se trese i sve oke.. posle velikog servisa kad upalim auto ne primetim da menja zvuk i da se smiruje... Ima jedan ventil ne znam kako se zove jer sam laik ali on se zatvori i otvori kad se auto gasi..e njega sam juce stiskao dok je motor bio upaljen i auto je promenilo zvuk i smirilo se posle toga je vukao dobro..sad opet ista situacija ne menja zvuk i slabije vuce..do cega bi moglo biti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa stilom pocelo je da se cuje neko kuckanje u motoru tj ispod haibe a ne znam tacni sta je jedan majstor kaze krst poluosovine i solja iste ,drugi pak kaze da je oko zupcastog i tu oko nekog dela za klimu  ,od skora je on novi clan ,odradjen mu je veliki i mali servis ,ali se to isto desava ,mozda ima slicnih tema ali bih voleo da mi neko pojasni sta je tacno i da li je imao neko iskustva sa ovim i kako je resio to ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi ,interesuje me desava mi se da dok je motor hladan dopire iz njega neki cudan zvuk nekog zakacinjanja o plastiku kao da neki kais kaci nesto i to sve ,postavio bi video ovde da vidite u cemu je problem (samo sto ne znam kako ,bio bih vam zahvalan ako bi mi neko pomogao ) i kao da se cuju neke oscilacije da napr onaj "tocak" koji pokrece pk kais neki od tih "tockova" kao da solazi neki zvuk oscilacija jednostavno ne znam kako bi vam opisao ,na autu je sve odradjeno zamenjen set zupcastog,ulje i svi filteri i lezeci lezaj na valjda radilici ispravite me ako gresim i to je sve zamenjene su tj. I svecice Ngk ,akumulator i tjt .

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://youtu.be/Q8Says44UfY evo i videa na kome se cuje taj cudni zvuk 

19 hours ago, Panic97 said:

Pozdrav ljudi ,interesuje me desava mi se da dok je motor hladan dopire iz njega neki cudan zvuk nekog zakacinjanja o plastiku kao da neki kais kaci nesto i to sve ,postavio bi video ovde da vidite u cemu je problem (samo sto ne znam kako ,bio bih vam zahvalan ako bi mi neko pomogao ) i kao da se cuju neke oscilacije da napr onaj "tocak" koji pokrece pk kais neki od tih "tockova" kao da solazi neki zvuk oscilacija jednostavno ne znam kako bi vam opisao ,na autu je sve odradjeno zamenjen set zupcastog,ulje i svi filteri i lezeci lezaj na valjda radilici ispravite me ako gresim i to je sve zamenjene su tj. I svecice Ngk ,akumulator i tjt .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav  za sve,

 

Kaze narod kad je teško pitaj forum ! Posle duzeg vremena , evo me sa pitanjem za kolege forumase...nije da nisam imao problema sa Stilaćem, ali...

 

Naime, nestalo je 12 zuba na zupčastom kaišu posle 6 meseci od velikog servisa..prezupcio..radio sam generalku na motoru u jednom servisu u Mladenovcu i posle preuzimanja auta sutradan ga vratio na reklamaciju jer nije bio dobro uzupčen  (naplaćena 600 Eura poravka)..to je sređeno ali  nebih više da se vraćam tamo...od 2000 do 2500 obrtaja čuje se neko klepetanje iz motornog prostora otprilike sa mesta gde su kaiševi.

 

Nađem na nekom sajtu Palio sa tim motorom 1,6 16v gde je čovek to uspeo i da snimi i baš taj zvuk: klepeće zupčasti kaiš tj vibrira toliko da u jednom momentu počne da lupa !..da skratim priču : svi stručnjaci kazu španer iako je na autu nov Gates komplet..kupim SKF španer ..ista priča, i sad više ne znam ni šta da radim ni koga da slušam.

Da li je neko imao i rešio ovakav problem? Auto sad lepo radi, vuče, sve ok ali me plaši ovaj zvuk...evo link gde sena snimku cuje taj zvuk 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno sa postojecom temom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve si simptome imao kad motor nije bio dobro uzupčen?

Možeš da skineš poklopac zupčastog kajiša pa da pogledaš šta se tačno dešava..Ovako samo po zvuku.?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MMica

Nepotrebno otvorena nova tema je spojena sa postojecom, o cudnom zvuku iz motornog prostora na 1.6 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

kreator:  kad sam došao da preuzmem auto sa servisa posle urađene generalne na motoru, bilo mi je čudno kako radi na leru ...trese se i kao da ce da se ugasi svaki čas, ali su me majstori skuvali pričom da će to da legne...onda dođem do Bgd-a i ukapiram da to nije to..reklamiram...oni pošalju šlep..pa ponovo...sve u svemu, a čitajući i primere ostalih sa našeg foruma zaključak je da u ovoj nesretnoj zemlji Srbiji čovek treba da bude presrećan ako mu neko uradi servis auta kvalitetno...veeelika većina majstora je samo priučena a deklarišu se kao stručnjaci..pritom, ja sam svoj auto posle havarije motora poslao u servis na dobrom glasu a ne u neku garazu gde se klinci uče...jbg, čovek se uči dok je ziv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbm ga ne vozis Koenigsegg nego fiću

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...