Jump to content

Photo

Stilo 1.6 16v - lupkanje u motoru / čudan zvuk motora?

• Please log in to reply
37 replies to this topic

Kukulkan

Kukulkan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 102 posts

Hvala drug ali nisam ja te srece,javicu sutra sta je,nego koliko je opasno da vozim takvo auto da ne shebem jos nesto,konkretno do majstora imam nekih 30 km

Sale2810

Sale2810

ex Sale Fiat Stilo 1.9jtd

• Members
  • PipPipPip
  • 3715 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.9jtd
Pa ne znam sta da ti kazem...idi do majstora,neka ti pogleda sta je. Samo kazem,nadam se da nije druk,jer izadje skupo ta investicija. A za voznju do majstora,ebem li ga...pokusaj,polako ;)

Kukulkan

Kukulkan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 102 posts

Koliko sam video druk mu dodje nekih 6500 do 8000 plus ruke,shebo sam se al jbg

TheCityAndTheStars

TheCityAndTheStars

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 827 posts
  • Garage:Fiat 500L 1.4
Da procitah ovakav naslov teme pre par meseci definitino bih razmisllio bolje da li je fijat pravi izbor za mene! :) Nasmejah se do suza....

Sale2810

Sale2810

• Members
  • PipPipPip
  • 3715 posts

Koliko sam video druk mu dodje nekih 6500 do 8000 plus ruke,shebo sam se al jbg

Jes bogami,ja sam skoro radio kvacilo i druk je toliko para,bas mnogo...+ ruke ;)

Kukulkan

Kukulkan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 102 posts

a gde ti je polovan mozda meni valja :fun:

Sale2810

Sale2810

• Members
  • PipPipPip
  • 3715 posts
Nista nisam uzeo od majstora...na zalost. A najverovatnije da sam time pogresio. Mozda sam mogao da uradim reparaciju lamele i korpe pa da imam za nedaj boze. Nemam druze,da imam dao bi ti,zasto da ne.

Kukulkan

Kukulkan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 102 posts

Ok hvala,ma salim se malo u ovim teskim vremenima,verovatno ne bi odgovaralo,videcemo sutra sta majstor kaze,pa cu da podelim to ovde sa vama

Kukulkan

Kukulkan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 102 posts

Bio si u pravu totalno bezvezna stvar,da nisam video svojim ocima ne bi verovao cak sam i slikao pa cu slike da okacim ovde.

Da se ne ponavljam koji su bilo simptomi...kad smo digli auto na lift videli smo da je ceo menjac u ulju,negde curi ali gde,odvrnuli smo cep i iscurelo je verovali ili ne jedna soljica za kafu ,dakle oko 100ml ulja,da ne poverujes,obrisali smo ga lepo,sredili neke stvari koje su cekale ranije da se inace zamene,sipali ulje i ono je procurelo na deklu pete brzine,kad smo malo bolje pogledali deklo je bilo raseceno sa unutrasnje strane,skinuli smo ga i tamo ima neka cetiri inbus sarafa,jedan od njih se odsrafio,kako nemam pojma i na srecu nije ostetio ni jedan zupcanik,vec su njega samleli zupcanici i odacili ga u zid dekla te je on glavom rasekao deklo i tu je iscurelo ulje,okacicu slike da vidite kako to izgleda.

Majstor se odmah dao u akciju da nadje dr deklo,sve je to ocisceno ,podmazano,zadihtovano,sipali smo novo ulje sad nema gde da curi i menjac radi kao sat,samo sam Boga molio da to sto je nekih pa oko 80 km ostao bez ulja nije ostavilo posledice,ali srecom nije,eto ko ne veruje da stilov menjac moze bez ulja ja sam zivi dokaz da moze,samo mi nije jasno budala koja je pre ovoga stavljala tu sarafe nije ih dobro ni stegla a ni osigurala,je po diht masi vidi se da je i ranije to deklo menjano ili sta vec.

Veeelike pohvale majstor Nesi i njegovom pomocniku ,ja iskreno jos nisam video pedantnijeg i preciznijeg pomocnika od njega ,zaboravio sam mu ime,sve pohvale na pedantan i precizan rad,kao i naravno majstor nesi koji se odmah dao u potragu za dr deklom i jos par delova koje smo inace planirali da menjamo oko trapa,ako uspem da se snadjem kacim slike.

cxca85585.jpg

sa spoljne strane

cxca85586.jpg

sa unutrasnje strane

cxca85587.jpg

sraf koji je otpao i kojeg su zupcanici kacili,tj on njih

cxca85588.jpg

MS PK

MS PK

Abarth

• Members
  • PipPipPipPip
  • 8815 posts
  • Interests:Fiat grupa
  • Garage:Ducato x2

Svasta se desava, kako nisi izgoreo menjac to je cudo.

Kukulkan

Kukulkan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 102 posts

ni meni nije jasno, bez ulja toliko km i jos ovaj sraf menju zupcanike pete brzine

Dante Bg

Dante Bg

Prominente

• Moderator
  • PipPipPip
  • 3603 posts
  • Garage:Stilo 1.2 16v

Nesto mi nije jasno.Jel tebi svo ulje iz menjaca iscurilo?

Kukulkan

Kukulkan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 102 posts

Da jeste,glava srafa je isekla deklo vidi se na slici,obzirom da sam ja ispod ima onaj plasticni pleh ja curenje nisam vide,primetio sam zvizdanje kada dodajem gas ali to je zvucalo kao da negde vuce vazduh vozio sam ga tako sigurno nekih 200km,znaci ukupno sa prekidima,verovtno je tada poceo da ispusta ulje,pokusavam da se setim kada sam cuo udarac u deklo ali ne secam se,e onda kada je pocelo nesto da canfrlja grebe...pogledao sam ispod auta i video da pleh vlazi ,zavukao ruku i video puno ulja dole,takvog sam ga vozio jos nekih 60 km,kod majstora kada sam otisao i kada smo ispustili ulje bilo je za jednu soljicu kafe.

Eto drugari provereno stilov menjac moze bez ulja,hahah salu na stranu sad mi je lako da se salim ali bogami pre dva dana nije mi bilo do toga.

Dante Bg

Dante Bg

Prominente

• Moderator
  • PipPipPip
  • 3603 posts
  • Garage:Stilo 1.2 16v

Auuu,dobro je na kraju sve ispalo,kako je moglo biti :)

Kukulkan

Kukulkan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 102 posts

Uh znam,da mi je neko pricao ne bih verovao,ali gledao svojim ocima

dusanbe

dusanbe

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 25 posts

Pozdrav svima!

Od skoro sam na oko 2000 obrtaja poceo da cujem cudan zvuk iz motora, nesto nalik tihom zvekcanju. Zvuk se cuje samo na tim obrtajima i samo dok se auto krece (na leru nista, dize obrtaje tecno).
Nista drugo nemam da dodam osim da auto ode ok i bez drugih problema.
Sta bi to moglo biti?

Hvala unapred!

Edited by neshaoct, 05 March 2014 - 19:57.
spojeno

MS PK

MS PK

Abarth

• Members
  • PipPipPipPip
  • 8815 posts
  • Interests:Fiat grupa
  • Garage:Ducato x2

To ti niko ne moze ovako napamet reci. Mora da cuje msjstor. Moze biti od toga da je motor poceo da lupa pa do toga da ti neki lim negde zvecka...

retrovizor

retrovizor

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 9 posts
  • Garage:U potrazi
i ja imam slican problem,naime kada krecem prvom,negde od 1500 do 2000 obrtaja se cuje neko kuckanje,ispod 1500 nista i iznad 2000 nista,tako i u drugoj i trecoj,dok se u cetvrtoj i petoj skoro i ne cuje....na leru se ne cuje nista,lepo ide,lepo ubrzava,ulja u menjacu ima,tako da ne znam sta bi to moglo da bude...nervira me sto ne znam da li je nesto ozbiljno,ili je neka glupost...
hvala unapred na pomoci

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users