Jump to content
FAS Goran
Hans

Brava / Marea- osvetljenje displeja za kilometražu / osvetljenje cajgera

Recommended Posts

I to je problem loseg kontakta samo na samoj sijalici koja ze zavrne za 90 stepeni u tablu.

Opet treba skinuti tablu povaditi problematicne sijalice (najbolje sve) ,malo pokriviti kontakte koji prenose struju do sijalice i sve vratiti.

I ovo je takodje iz licnog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obratite pažnju na to da ne znači da je uvek crkla sijalica ako nema svetla.

Proverite sijalicu na akumulatoru, spojite je direktno.

Ja sam pre nedelju dana skidao sijalice jer mi nisu svetlele. Radi se samo o tome da nema dobar kontakt. "Raširite" malo žice kontakta na sijalici i vratite u ležište. Verovatno će sve biti u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radi mi osvetljenje na instrument tabli (Marea 1.9 TD) ,sijalice su ok osiguraci takodje,potenciometar mi je bio pokvaren i kupio sam drugi i cim sam ga povezao sijalice su samo blicnule i odma je izgoreo i taj potenciometar,pokusao sam opet da promenim sijalicice ali tabla je i dalje u mraku,da limoze nesto da se napravi bez potenciometra,ja sam pokusao da vezem zajedno te dve zice sto idi na potenciometar za pojacavanje svetla u tabli ali i dalje nista.sve sijalice sam proveravao i nista,potenciometar cim stavim i upalim svetla on pocne da dimi i kraj pregori odma,na tabli rade sve druge sijalice za kratka,duga svetla,rezervu ,zmigavce itd...samo nema osvetljenja.

 

sta da radim sve sam pokusao i nista ne znam sta dalje ostao i dalje uzasan mrak na tabli

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali na tabli radi sva druga signalizacija..digitalni km.sat,zmigavci i sve druge lampice sem tih za osvetljenje table.koji su sve kvarovi moguci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri instalaciju, ništa nije bez razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sijalica osvetljava belu instrument tablu kod fiat bravo?Koliko sam video ima 7 sijalica ali ne osvetljavaju sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde mogu da kupim sijalice za instrument tablu, ali u boji? hteo bih kompletno osvetlenje da promenim... hvala vam drugari.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam danas skidao tablu, jer ne radi osvetljenje iza kilometraze. Mislio sam da je samo sijalica problem, medjutim sijalicu sam probao na akumulator i ona radi ali na tabli nece. cistio sam kontakte, ali nista. Ima li neko ideju kako bi moglo da se resi to ili mora da se menja cela tabla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi probao na sijalici da malo deformises one kontakte koji se prislanjaju dole na plocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu sta puno da ode sto se tice same table i osvetljenja.

Osvetljenje kilometraze je posebno u odnosu na ostalo osvetljenje i dobija napon cim se da kontakt na kljucu.

Napisi koji je tacno motor,oprema da vidimo koja je tabla i da se nadje na koji pin na kom konektoru dobija napon za osvetljenje pa da vidis ima li tu napona.

Radi li ostatak osvetljenja table ok,radi li osvetljenje prekidaca zadnjeg grejaca kada das kontakt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor je 1.6 16v SX ‚"98god. Ostatak osvetljenja radi normalno. Osvetljenje na prekidacu za zadnji grejac radi kad se prekidac ukljuci, a na tabli i nije bilo indikatora da je taj grejac ukljucen. Kilometar sat radi normalno, pokazuje predjene kilometre, vidi se na dnevnom svetlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo,mislio sam na pozadinsko osvetljenje prekidaca a ne na samu lampicu koja svetli kad je prekidac aktiviran.

Ako imas fabricki radio da li primetis razliku u osvetljenju displeja na radiu kada je samo dat kontakt i kada upalis svetla?

Na kontaktu bi trebalo da svetli punim sjajem a kada se upali svetlo intenzitet osvetljenja se smanji.

Kod mene se tako ponasa i displej kilometraze,smanji intenzitet kada se svetla upale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sada znaci na radiju radi ok, to jest smanjuje se kada upalis svjetla?

Evo sema table kakva bi trebala biti kod tebe sa rasporedom pinova u konektorima.

Ja bi proverio 4 (A), 6( B ), 17( B )

 

tabla1.jpg

tabla2.jpg

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da skines drugo po redu  servisno uputstvo (part 2) pa pogledaj na strani 228 i dalje,imas seme razlicitih tabli sa oznakama.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44470-fiat-bravoa-servisna-uputstva/#entry711629

 

Proveri ti dobro ipak kako ta sijalica naleze na plocu,mislim da je samo to problem ako je sijalica ispravna.

Ja sam menjao par sijalica na tabli koje su crkle a sve sam vadio da proverim,nakon vracanja nisu radile neke koje su pre radile.

Skinuo ponovo sve sijalice,"nategao" kontakte i sve je bilo ok posle.

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav imam problem sa sijalicama u tabli crkle su mi dve pa sam ih zamenio ali imam jos na dva mesta gde su rupe za sijalice ali ih nema koliko treba da ima na tabli sijalica i naime kada sam prebacio na jedno mesto gde nemam poceo da mi sija aer beg i negasi se a pre toga mi se palio kad dam kontakt i upalim auto on se ugasi u cemu je problem jer trebaju sve da sijaju sijalice I zasto mi je upaljen aer beg stalno a pre toga se gasio marea sa okruglim satom je u pitanju hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

skidao si tablu a verovatno nisi sinuo kleme a dao si kontakt pa zato gori, skini gresku negde i teraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav od skoro sam vlasnik fiat brava 1.4 12v 1997 god i ne radi mi svetlo na instrument tabli. Verujem da je neki osigurac ali ne znam koji ako moze pomoc hvala puno

 

20200524_101827.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije osigurac ako ti samo ne svetli pozadina. U pitanju je ubodna sijalica  a da bi dosao do nje mora se skidati tabla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...