Jump to content
FAS Goran
dulegti

Fiat Marea/Bravo 1.9 JTD / TD - trese pri ubrzanju/kretanju/točkovi zadrhte prilikom kretanja

Recommended Posts

Solje poluosovina i\ili korpa... Da li su to gledali ? Ima i tema o tome! Mada bi korpa malo cesce i vise tresla !

solje poluosovina su gledali. i to su mi rekli da nije.

da li je neko od majstora proveravao trkace tj one delove poluosovina koji ulaze u menjac tj diferencijal

oce da se javljaju visnje ups! tresnje (mnogo volim visnje) kad krepa neki lezaj na trkacu tzv iglice

drugo nisi naveo koje pogonsko gorivo doticni auto koristi?

ako je tng onda oce da trese zbog siromasne smese...

1.9td, sipam u njega ECODIZEL jer u CG nema dizela D2, bilo je jedno vrijeme iz albanije D2 i kupovao sam 1L- 1E. auto je islo extra i super je radio, ali toga vise nema.

e zaboravio sam da napomenem da sam mijenjao jedan lezaj na poluosovini (FAG) lezaj sam platio 25e i uzeo mi je majstor za ruke 20e.

Ja mislim da mi je jedino ostalo da rastavim taj mjenjac, a ko zna sto se onda moze iskomplikovati da mijenjam. Nisam pitao koliko moze da kosta set kvacila za njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da li su majstori proverili trkace na poluosovinama?

Ne znam na sta mislis? gdje se to nalazi? . jedan drug mi je pomenuo da moze biti neki krstic u diferencijalu. njemu je bio slican problem na lancia lybri i on je radio cijeli mjenjac.

sad vidjeh da je ovaj momak sto je imao isti problem imao rijesio tako sto je zamijenio nosac ispod akomulatora. sjutra idem kod majstora i da mu kazem da pogleda taj nosac ispod akomulatora.

mozda nije to, ali vrijedi pokusati jer sam ulozio sigurno 500-600e i sad mi je glupo da ga prodam za 1300e koliko se u CG krecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace cena seta kod nas je oko 6500 dinara korpa, lamela i druk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako prvo pitanje moje glasi.

kad krecem sa kolima i u prvoj bez gasa kola pocinju da se tresu sta to moze da bude ?

drugo pitanje.

kad vozim kola desava mi se da kad ubacujem u drugu pocne da krci ali ne znam sto pritisnem kvacilo do kraja kao da iskoci iz druge u ostale brzine se lepo salta?

ovo je marengo 1.9 jtd

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala brate to cu da idem da sredim jel i zbog toga i menjac zeza? samo se plasim da nije slucajno otiso zamajac a on kosta 300 evra nov a za polovan bas i nisam raspolozen :(

Edited by sinovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad trese kad kreces u principu je uvek korpa tj pukne lepeza i ne odvaja kako treba a moze da bude i lamela retko kad je zamajac u pitnaju...

zamajac se cuje kad gasis auto tj... imas osecaj da je nesto auto protreslo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gusarčino stara,

jedno pitanje za tebe:

Da li je normalno da mi auto trese pri polasku sa malim gasom. Ako pravilno doziram gas, tj dodam malo više pri starnu ne trese. Imam bravo 1.9JTD, stavljena je jača korpa od Malinića, na lamelu je nanešena druga deblja obloga. Auto je čipovan i razvaljuje jeftini Valeo set iz Kita komerca. I još nešto, pri malooo oštrijem startu, tj normalnom kretanju sa semafora zaškripi nešto. Aj sačekaću da nabijem jedno 2000km sa tim budženim setom (do sada sam prešao recimo 700km od ugradnje). Nije problem da reklamiram Maliniću, kažu nema problema, nego nemam vremena, opet treba da se skida set. Majstor koji je skidao i montirao set, koji radi sa Malinićem, kaže da je moguće da je do zamajca. E sada, nemam simptome karakteristične za plivajući koji riknjava. Ništa ne lupa, ne udara. Kaže komšija "expert", kreni četvrtom. Ja krenem (još malo uzbrdo), sve ok, ovaj u šoku, pa tebi se auto nije ugasio :D Reko Deki, nemaš pojma. Inače ovaj set sada ne proklizava.

Meni malo zadrhti pri patos gasu (sa bilo kojim setom), nešto preko 2000 obrtaja ako se sećam, ništa vredno pomena, a to se dešava većini koji su čipovani. Samo da mu skinem katalizator, pa da prodiše punim plućima, mada to nije već tema ovog treda.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije do zamajca moze da se desi da zbog cipovanja bude malo siromasnija smesa u nekim trenutcima pa se zato javljaju tresnje, visnje i ostale vocke

resenje proveriti mapu josh jednom i videti krive po obrtajima...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, jel ok da trese sa ojačanom korpom? Fantomu je isto tako. To me i ne brine, nego škripanje. Snimiću klip pa ću okačiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fantomu ne trese na isti nacin njemu trese na patos gas... tj kad krene auto linearno da ubrzava... kod fantoma su mozda iglice na krstovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce mi se desilo sledece,tj sinoc. Nas 4 u kolima Bravo 1.8 je u pitanju. Auto sam upalio tek iz recimo 4-5 puta,u voznji mi se desavalo da se protrese malo na malim obrtajima pri kretanju iz mesta ali to sve traje mozda pola sekunde pa sam zanemariovao,medjutim na uzbrdici stojim na semaforu,drzao sam vagu i da krenem i krene auto posle 1m -2m odjednom ceo da se trese na malom broju obrtaja tipa 1200-1500 i slabo ubrzavao sigurno nekih 2sec i cim je pregurao to tresenje nastavio sve normalno,u nastavku voznje mi se desavalo svaki put da trese pri kretanju na malim obrtajima oko 1500 recimo mozda i malo manje,dakle to tresenje je tipa kao kad auto ide 2 brzinom pa nema snage i obrtaja da vuce pa se sve trese. Prodje NG odem do parkinga krenemo nazad upalim auto iz prve i nista,nema da trese sve normalno,sta je to moglo da bude? Da li je to bila samo moja greska u voznji ili nesto nije u redu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pijan promasio brzinu! ;-)

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Hahaha lepo me nasmeja ovo jutro :D

Hvala gusar,dobro je onda da nije nista strasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo!

Kada ubacim u prvu brzinu i kada polako pustam kvacilo na pocetku oseca se neko drmanje,... pa ljudi u cemu moze biti problem?

Inace radi se o Fiat Bravi 1.9TD.

Hvala na pomoci!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korpa, lamela, zamajac, nosači motora, poluosovine. Redosled po volji.

Ako nije nešto izraženo , uživaj.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivan, kada auto krene vise nema problema. Menjac potom odlicno radi nema drmanja kada ubacijem u drugu, tecu itd,...

Drmanje je na pocetku dok krene auto, kada zalaufa drmanja vise nema.

Mozda je lamilica, ili mozda korpica,ili,... to moze ustanoviti neki strucnjak ovde na forumu koji je imao ovakvo iskustvo,...

ziveli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ne proba neko ko je već imao slično iskustvo ne može da ti kaže tačno, ja recimo imam sličnih problema, s tim što sam zamenio dva nosača motora i ostalo je da zamenim set kvačila, mada u mom slučaju je najveći problem korpa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivan, kada auto krene vise nema problema. Menjac potom odlicno radi nema drmanja kada ubacijem u drugu, tecu itd,...

Drmanje je na pocetku dok krene auto, kada zalaufa drmanja vise nema.

 

Dotrajali set kvačila i počinje tako da pokazuje simptome, upravo pri kretanju. Posle bude ok. A, onda dotraje skroz pa krene i da proklizava (obrtaji rastu na davanje gasa, ali nema ubrzanja), trese mnogo više...i na kraju te auto ostavi na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Imam isti problem kao Petrus. Auto je marea 1,6 tng. To trzanje ili cimanje se ne javlja svaki put. Nekada auto krene bez problema, nekada trzne malo, a nekada bas cima. I uglavnom je na malom gasu, mada nije pravilo. Posle kretanja, sve je OK. To se desava od kada sam kupio auto, mada u poslednje vreme sve cesce. Iz nekog svog iskustva i ja sumnjam na korpu, tj. set kvacila, ali set kvacila je zamenjen na 193.000, a sada je na satu 205.000. Doduse, zamenjen je kod prethodnog vlasnika i ne znam koji je, ali lik je skroz OK i sve sto mi je rekao je tako. Imam i servisnu knjizicu nekog servisa iz Zemuna u kojoj pise da je zamenjen set. Video sam da neko kaze da hoce sve to zbog siromasne smese ako je auto na tng, ali to mi se desavalo i pre ugradnje plina. Da li je moguce da su nosaci motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...