Jump to content
FAS Goran
petar91

Fiat Marea 2.0 20v / Brava 1.6 16v / Marea 1.9 JTD - priključivanje dijagnostike

Recommended Posts

Nalazi se ispod brisaca, naravno kada otvoris haubu. Ima mali dzek sa poklopcem na sebi. Kod mene viri iz jedne smesne kutice.Levo od servo bocice za ulje ( kada stojis pogledom ka soferki )

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba da je sa donje strane kod osiguraca u kabini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, pomozite.

Uplatila mi supruga pre nekog vremena vaucer za jeftino pranje kola i pride dijagnostiku.

Uspeo sam da nadjem servis gde majstor ne zna gde se na mojoj fiat Bravi prikopcava laptop za dijagnostiku.

Gledao je sa vozaceve strane, ispred levog kolena, gde su osiguraci, nije, ispod haube ispred vozacevog brisaca - nije, gde sve nije gledao i nije uspeo da nadje. Ja ga pitam gde se kaci laptop na puntu i stilu, kaze tamo gde su osiguraci.....al za ovo moje - ne zna?!?!?

Auto mi je 2001.godiste, fiat brava 1.6, deder da mi neko kaze gde se nalazi taj cuveni konektor, pa cu da se vratim na Kanarevo brdo da uradim dijagnostiku.

Pozdravljam ve sve u paketu, lepo rostiljajte danas!!!!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj auto nema OBD konektor zato je tom majstoru problem da nadje dzek a da je neki dijagnosticar to bi trebalo da zna,insce dzek za tvoj ecu se nalazi ispod haube

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj,majstor nije mogao da nadje konektor. :thumbdown: Ne bi ja isao kod njega pa makar bilo dzaba.

Kao sto Boki rece konektor se nalazi ispod haube kod desnog amortizera (mada sam kod drugara video kod levog amortizera) i nije OBD nego je fiat 3 pin konektor.

A evo i slika kako konektor izgleda da ti ne bi prikljucio dijagnostiku na nesto drugo .

xxx8010.jpg

PS:cisto sumnjam da ce imati adapter za obd konektor cim nije mogao da ga nadje ali javi sta je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce da je takav glupan, cak sam mu ja i otvorio kutiju ispod haube, otprilike ispred vozacevog brisaca i tu je bio konektor koji je on izvukao, upravo taj sa 3 pina, a on mi rekao da nije to taj?! Taj OBD ima 16 pinEva, jel tako? Bem ti majstora takvog!

Hvala drugari, pisacu ako odem ipak kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moze da ti bude od pomoci, moj auto je bravo 2001 godiste i ima oba konektora. OBD konektor se nalazi iza osiguraca u kabini, na levoj strani ispod volana.

Zavucen je iza osiguraca odozdo. Na sebi ima poklopac koji stiti konektor. Ne moras da skidas poklopac osiguraca da bi ga video, samo uz malo akrobacije, zavuci se ispod osiguraca. Ne vidi se sa prednje strane.

Edited by kufa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,da li neko zna gde se TACNO nalazi 3-pinski prikljucak na fiat bravo-u 1.6 16v 1998god?

Hvala....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar ima isto auto i prikljucak je kod leve solje amortizera,ispod haube.

Kod mene na 1.8 je sa desne strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kod leve solje.Tamo imam jedan 4-pinski prikljucak.Otvarao sam ga i doduse ima samo 3 aktivna pina,jedan je prazan ali svejedno ne moze da se prikaci 3-pinski kabal tj ne odgovara dzek.Takodje sam nesto citao da ovaj bravo ima posebne prikljucke za motor,abs i airbag-ove ali ja ne mogu da pronadjem nijedan.Iz tog razloga pitam da ako neko moze tacno da mi odgovori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod drugara sam zapazio taj 4-pinski (za sta on sluzi) i pored njega je bio ovaj 3-pinski klasicni.

A sto se tice zica kod mene od 3 pina zica ide samo na jedan pin,2 su slobodna.

Jesi gledao kod table sa osiguracima dole levo ispred vozaca da nema mozda obd konektor kao na novijim autima?

A i mene bi zanimalo ovo sa konektovanjem na naprimer abs jer sa kkl i fiat ecu scanom mogu samo da se spojim na motorni racunar.

Airbag nisam ni probao jer je deaktiviran racunar a konektor za airbag je iza pretinca ispred suvozaca,bar na 1.8 1996 je tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema OBD2 prikljucak kod osiguraca unutra.Bravo je 98 god.Jesi li siguran da ti je drugarev bravo isto 98 god?Da nije neko odsekao prikljucak.........?Moram sutra malo bolje da pogledam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene doduse na 1.9 td je na desnom kosu kod solje amortizera ali kad gledas iz kabine kad otvoris haubu onda je na levom, 3 pinski je ali mislim da tu idu samo dve zice, za air bag ti je iza suvozacke kasete, trebalo bi je skinuti pa ces videti, ali mozes i odozdo da zavuces ruku i da ga izvuces ali video sam da tu dole ima jos jedan koji nisam ispitivao za sta je, ovaj ces prepoznati tako sto ide iz zutog kabla, tj buzira, posto su ti svi kablovi od airbag-a u zutom buziru. Kod mene na solji amortizera ima dva 3pinska jedan je od motornog a drugi isto ne znam od cega je ali kad nakacim adapter na njega stalno mi svetli kod kljuc pa pretpostavljam da je mozda od imobilajzera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na 1.8 1996 konektor se nalazi kod desne solje amortizera i nije obd konektor neko 3-pinski konektor.

Treba ti jos adapter sa 3 pinskog na obd konektor i interface (kkl).

joske.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto bi imao poseban priključak samo za ABS? Jel' ne možeš da očitaš ništa oko ABS-a kad se povežeš na ovaj 3pinski ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne moze, jel mi koji imamo tropinski posebno nam je airbag, posebno motorni prikljucak a verovatno i za abs, samo sto ja nemam abs pa ne bi znao gde je, pogledaj tamo oko abs-a da li ima neki tropinski prikljucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze pogledaj u ovom predelu oznacenom crvenom tackom tu bi negde trebao biti po autodati, i javi ako ga nadjes mozda jos nekom zatreba.

abs_3pina.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam bas slikao kod drugara 1998 1.6 16v

Kao sto rekoh,kod leve solje amortizera,levo je tropinski a desno 4 pinski koji ne znam za sta je.

DSC02500.jpg

A evo kod mene na autu isto to samo kod desne solje i nema tog 4 pinskog vec ima neki konektor pored ovoga sa jednim pinom i ko zna za sta sluzi .Fiat je cudo! ;)

DSC00100.jpg

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne moze, jel mi koji imamo tropinski posebno nam je airbag, posebno motorni prikljucak a verovatno i za abs, samo sto ja nemam abs pa ne bi znao gde je, pogledaj tamo oko abs-a da li ima neki tropinski prikljucak.

nije nista posebno. Moze da nakacis tropinski pa na njega modifikovani obd elm, koji ima prebacivanje prekidaca za ono sto ti treba. Za motor je je prekidac na jednoj poziciji, za airbag na drugoj, abs na trecoj itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi ti to probao i tako je ili predpostavljas? Posto ako je tako cemu onda razlog izvlacenje istog takvog tropinskog iza kasete od vazdusnog jastuka? Usput imam i elm i kkl i tropinski adapter i adaptere a1 a2 a3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...