Jump to content
FAS Goran
genca

Stilo 1.6 16v - prevelika potrošnja?

Recommended Posts

Zdravo ljudi ,interesuje me da li je moguce da stilo 1.6 16v trosi kao da vozim jaguara ,po kompjuteru pokazuje prosecnu potrosnju u gradu 10.7 i ne spusta je kako god da ja vozio ,ni 0.01l ne spusta ,da li se mozda kmp mora nekako update ili sta se tu desava ,da li je i ostalima sa ovim motorom tolika potrosnja i kako je smanjiti na neki minimum i koliki je to minimum ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti hoces da ti trosi po gradu 7 litara?  Gradske voznje toliko i trosi gore-dole... ja imam identican motor da kazem u fiat bravu. po Beogradu mi tuce 10litara a stilo ti je jos tezi od brava tako da ti je odlicna gradska... Smanjices malo ako saltas do 2.5 obrtaja,izbegavas guzve,ne palis klimu :D Sve u svemu to mu je gradska potrosnja. Meni u manualu pise da mi je gradska 10.6 :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

avg.speed mi je po gradu oko 20km/h ..
problem je sto je tb prijatelju po bgd-u tolika potrosnja sto je veci grad konstantno kreni stani itd ugl veci grad vise trosi logicno ali po malom gradu u kome sam ja bas mi se i ne cini da je potrosnja solidna,uz duzno postovanje tvog misljenja ..
:stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz dužno poštovanje, 20km/h je 20km/h, možeš ga jebati al je tako, nema veze da li je Zaječar ili Beograd. U manjem gradu te više jebu kratke relacije, ono sve po 2-3km, a motor hladan.

Evo mog primera, preselio sam se iz Mirijeva na Novi Beograd. Ne znam kako, ali mi je prosečna brzina i dalje 22-23km/h (ponekada bude i 17km/h), a ne idem preko Gazele, i ne glavim se nešto u gužvi. Pre sam imao da vozim u cugu i po 15km, a sada sve po 2-3km. Obrni okreni opet mi troši isto, tj realno 6,5-6,7l pri 22km/h na uzorku od oko 700km.

Ti si srećan čovek, samo izmeri na pun rezervoar koliko troši.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

okej hvala na odgovorima ,to sam i hteo cuti da li je to kod svih ljudi sa ovim automobilom ,ovim  1.6 motorom tolika potrosnja ili samo meni ,hvala puno ..
zanima me samo jedna stvar da li se nekome desavalo da pri promeni brzine auto kao da izgubi pa naglo dobije snagu zacima od prilike ,jedino lepo radi kada stisnem kvacilo prebacim u brzinu i pustim bez dodavanja gasa tad ide ono jednako bez "zamuckivanja" da tako kazem u cemu bi mogao biti problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na malim brzinama se javlja cimanje kada su dizne zaprljane (otvorene/zatvorene) a takođe i prljava klapna gasa hoće u gradskim uslovima vožnje da se češće zaprlja, što opet zavisi od stanja agregata i ulja za podmazivanje.
Naravno u obzir dolaze i svećice i kablovi, kvačilo...
Eto, baš sam ti pomogao.

sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desavalo kad sam kupio auto da ima knedlu na malim obratjima,otisao kupio nove svecice evo vec 65000 bez problema,dokle ce da guraju ne znam :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas ti hvala na razjasnjenju dileme Mijailović P. :stuart:

Samo malo mi razjasni oko ovih dizni ,ako ostanu napr otvorene ili zatvorene jek si to mislio ili ?

Posto nisam bas toliko zagledao oko tih dizni ,pazi odradjeni su svi servisi auto je oko pola godine mozda nema ni toliko kod mene ,zamenjeni su:

-Set kvacila ,ulje selenia 20w40 ,svi filteri vazduh,kabina i filter ulja.

-Ciscena klapna gasa ,podmazani mehanizmi u onoj elektronici klapne.

-Zamenjene svecice .

-Zamenjen lezeci lezaj .

Posto on nema kablove ima bobine ,majstor kaze da su dobre jer one kao il rade il ne rade ...

Kvacilo lepo osdvaja tkao da to eliminisem 

Jedino sto mi je cudno to sto je na otvorenom putu ,mnogo trom imam osecaj da uno 45 sa 1.0 bolje ubrzanje ima od njega nekako prva druga kida asfalt vec dok u trecoj ubrzanje mu bas i nije neko ..

Pa sad ne znam sta bimi vipreporucili ,posto na dijagnostiku ga nisam kacio,ne znam dal to da odradim ,ali majstor kod koga sam servisirao auto kaze da ta dijagnostika je cisto bacanje para zato sto ona meni kaze nista ne pokazuje vec njega navodi ako ne moze da nadje problem pa kroz ne znam ni ja sta do problema ...pa ja tad odustadoh od toga ,ne znam sta vi mislite sta moze da izazove sve ovo da je trom i to cimanje ...    

 Pozdrav.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u malom gradu, avg.speed mi je 17km/h a potrosnja 8l po bordu...eurodizel-a u stilu :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Panic97 Odradi dijagnostiku svakako.
Dizne mogu biti začepljene ili zaglavljene pa iz tog razloga motor ne dobija dovoljno goriva ili dobija previše.
Možda bi neki od aditiva popravio situaciju.
Jednom godišnje naspem bočicu aditiva na 10L benzina umesto na 50-60L kako preporučuju, i nemam problema već godinama.

sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...