Jump to content
FAS Goran
genca

Stilo 1.6 16v - prevelika potrošnja?

Recommended Posts

poptuno si u pravu.nešto u šta si uložio da ti smanji troškove sad ti nabija račun u nebesa. a koliko ti troši benzina?i koji je auto u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat stilo 1.6 16v je u pitanju....benzin je trosio od 9 do 12...ali veruj da sam mogao lagao da vozim sa 10 litara ako budem nezan. to je 1550 dinara 100 km...sad trosi 18 litara plina...sto je 1548 dinara po trenutnoj ceni gasa....i plus se auto pali na benzin i radi na bezin dok se malo ne zagreje....sto znaci da se ja skuplje vozim na plin nego na benzin   :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda tebi tu nesto nije u redu. Vozim isti motor u Bravi, ali mogu da pricam za otvoreni put, posto je 95% voznja na otvorenom. Po poslednjem proracunu sipano je 1600 dinara plina sto je negde oko 18.95l. Sa tom litrazom sam presao 230km i to 2 puta do Batocine, odvezao zenu do nejnih, otisao do Gm-a, pa odatle do Takova, vozao se po Gm-u, i u povratku ispred kuce mi nestalo plina.... Tebi tu nesto ne valja, moguce da je problem u mapi, posto je prijatelj potrosnju na Fokusu resio tj stabilizovao kada su mu promenili mapu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu nesto ozbiljno smrdi !

Kolike su relacije?

Koliko trosi benzina kad ovako radi ?

Kolika je temperatura koja je potrebna za prelazak za bez.-gas?

Gde sipas plin?

Bilo bi tu jos pitanja jer taj motor ne sme da srce , kad je sve kako treba, vise od 15tak L plina na 100km! Jedino kad se tera preko 140km/h nekih 200km i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni na 140 leti sa klimom ne bi smeo da predje preko 11l plina. Ovo pricam zato sto je moja Brava letos sa nas 5-oro, klima radila non stop i sa brzinom od 140-150 na relaciji Kg-bg i nazad trosila okruglo 10litara. Zimi i nemas gde da ga vozis preko 120...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se delimično jer mislim da je taj malo pricvrljen . :D
Kako god, mala je verovatnoća i da će neko voziti deonicu od 200km većom prosečnom brzinom od 140km/h.
U svakom slučaju zab'o je nešto kako nije predvidjeno.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sekvent je i tek ugradjen..a potrosnja je iskljucivo grad..kratke relacije 

 

i napisao si vec da ti prebacuje na plin na 20 C, znaci zagreva se na plin do radne temperature, kratke relacije u gradu, zimsko vreme a hoces malu potrosnju??? :wacko:

ja zimi i ne pratim potrosnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predjenih 1420 km,prosecna brzina 32km/h,sipano 120 litara Tng,jos ima Tng ali je pri kraju :D,i benzin za 1000 din.
Svecice na ovom uzorku su nove Brisk silver.
Ja prezadovoljan,nista ja tu ne bih dirao B)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Googi, ti taksista?

Da se nadovezem da je 18l malo puno. Meni abarth od zarkova do usca relacije ne trosi 18l i to jos termostat mi je zakucao.

Sent from my SoftwinerEvb using Tapatalk

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne :lol: Putujem na posao 30 km,I posle posla do prodavnice,do prijatelja..... kad je na plin :D. A nigde ne zurim 2500 obrtaja neki prosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pokretac ove teme i evo me sad na drugom JTD-u :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim benzin/sekvent TNG .  Poslednjih meseci primecujem da mi trosi vise benzina. Mislio sam da je se nekako benzin trosi uporedo sa potrosnjom TNG. Medjutim dugacke relacije su to opovrgnule. Napravio sam par testova i zakljucio da trosi mnogo vise benzina nego ranije kad je hladan. Nakon svakog paljenja, posle nekog vremena  mogu da primetim da se kazaljka na pokazivacu zaista pomeri. Isto tako, prilikom voznje na benzinu dok je auto hladan, trenutna potrosnja na bordu ide od 16 do 26 litara. Cim se dovoljno zagreje i prebaci na benzin smanjuje se na 8-12.  Potrosnja gasa je kao i ranije. 

Da li sam umislio ili ..? Sta bi mogao biti uzrok.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

...prilikom voznje na benzinu dok je auto hladan, trenutna potrosnja na bordu ide od 16 do 26 litara. Cim se dovoljno zagreje i prebaci na benzin smanjuje se na 8-12.  Potrosnja gasa je kao i ranije.

 

Trenutna potrošnja ne služi ničemu. Taj podatak nema nikakav značaj.

Troši on i više od toga što napiše kada je hladan i lupi se po gasu, ali to ne može da pokaže jer je softverski napravljeno da ima maksimum koji pokazuje. Hladan benzinac troši do 30% više nego kad je na radnoj temperaturi.

Vozi rezervoar na benzinu i pogledaj onda potrošnju. Podatak koji tako dobiješ je merodavan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi menjajte svecice cesce i potrosnja ce vam biti dosta manja. Ja sam sve radio ali kad sam promenio svecice potrosnja je pala za 40% ako ne i vise. Trosio je kao tenk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je moj stilo 1.6 troskario.....procitajte temu od pocetka.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Cistili su mi dizne pre par meseci i rekli su da nisu savrsene ali da su ok.  Danas opet pricam sa majstorom i on kaze da im se nekoliko ljudi zalilo i da problem moze biti sledeci. Posto vise vozim na gas, benzinski kompjuter dobija informacije od lamba sonde o slaboj smesi kad se vozi na gas. Kad predjem na benzin on onda pusta vise benzina zbog toga i treba neko vreme da skapira da je vise benzina i da sam podesi odgovarajucu smesu. Predlaze odlazak kod plinadzije ili da vozim par dana  na benzin da se "oporavi". 

:question:

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ide dobro - ide, ali da troši u gradu - to je strašno. imam fiat stilo 1.6 16v 5 godina i uvek je trošio leti 10l u gradu, zimi 12,5l u gradu, na otvorenom prelepih 6 do 6,5l. u poslednje vreme su se javili neki problemi sa temperaturom ( kazaljka ide gore dole, pali ventilator čim pređe polovinu, na prvo paljenje zakuca kazaljku temperature u crveno itd), promenio sam neke senzore, svećice, prijavljuje na dijagnostici grešku  P 0353ali sada je potrošnja, zimi, na kratkim relacijama 13,5l grada. nameravam da promenim i termostat kao i rashladnu tečnost. ima li još neko neki savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi....

Vozim Stila 1.6 16 2004....pa imam sledeci problem na bordu mi pokazuje trenutnu potrosnju 25l u 5oj brzini pri 70km a kada ga izbacim na ler ide do 49....Kada raskacim lambdnu sondu na izduvnoj grani onda sto brze idem manja mi potrosnja a sto sporije onda je veca.....Pri prvom paljenu mi izbaci gresku high coolant temperature i cini mi se da ne pokazuje pravu temperaturu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...