Jump to content
FAS Goran
nikolic.salamon

Fiat Multipla - ne rade parking senzori?

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Trazio sam po forumu postove na ovu temu ali bez uspeha, o cemu se radi.

Kada ubacim u rikverc parking senzor non stop pisti i ne registruje nista, cenim da je tu nesto crklo ili tako nesto, e sad, ponekad, ali samo ponekad, parking senzori reaguju kako treba tako da predpostavljam da tu nesto mozda ipak nije crklo. Obzirom da nemam vremena da se sam petljam oko toga, da ispitujem i cackam, zanima me ima li ko kakvih ideja sta bi to moglo da bude i gde da se obratim.

Hvala drugari cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi da sami senzori nisu malo upali u svoje kućište. Onda snop ne baca lepo i odmah se registruje prepreka. Takav je bio slučaj i na mojoj multipli a isto smo radili i kod drugara. Moraš da se zavučeš i gurneš sam senzor iznutra prema napolju. Nije loše kanuti i malo lepka da se od vibracija ne ponovi simptom. U oba slučaja problem je bio na krajnjim-rubnim senzorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ako zaboravis da skines penzosa sto si ga negde natako na zadnji branik....whistle.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Evo i mog prvog posta na forumu. Nakon intenzivnijeg search-a nisam uspio da nadjem konkretno resenje za problem sa parking senzorima na Multipli. Nakon prvog pranja po kupovini senzori su prestali da rade odnosno svaki put se cuje neprekidno pistanje. Evo vec 4 dana nista. Da li postoji neko "uradi sam" resenje. a da ne moram da skidam branik i da se igram majstora, ili pak koga biste preporucili od servisera mimo ovlascenih da bace oko?

Hvala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Nakon pranja fabricki senzori na Multipli nece da rade odnosno cuje se neprekidan zvuk kad ubacim u rikverc. Koga preporucujete da ispita stvar odnosno da ugradi nove ako ovima nema spasa?

Hvala

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prvo da ih osusis pa tek onda kod majstora,ne crkava to bas tako lako...Desava se da se napiju vode jer peromat ucini svoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne rade mi zadnji (srednja dva) parking senzori. Da li odgovaraju parking senzori od nekog drugog modela (Fiat, Alfa, Lancia). Jel ima neko neku preporuku za resavanje ovog problema?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozhe li neko da mi kazhe kako rade ispravni parking senzori...?Kada ubacim u rikverc pishte 3,4 sekunde i prestanu i vishe se ne chuju uopshte,ni kada se priblizhavam prepreci ni kada nema nishta....Hwala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne drzhim u garazhi,vec ispred zgrade...Jel mozhda zbog hladnoce nece da rade ili...? Zanima me na kom principu rade ispravni parking senzori...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su neki kinezi naknadno ugradjeni pre oko 2 godine i zna se desiti kada je jaka kisa da jedan pocne da zeza,pisti centrala stalno i prikazuje da je je odstojanje 0m.

Pre neki dan sam ga malo izduvao vazduhom i ne zeza vise za sad.

Kada su senzori upaljeni ako prislonis glavu blizu moze se cuti tiho pucktanje sto bi trebalo da znaci da radi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ultrasonic_sensor

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

na mom braniku imaju rupe za te senzore al ne vidim da ima u kabini nesto sto lici na neki uredjaj ...kako da provalim dal' imam to u opremi ili sam suplje branike :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko gde se nalazi pistalica u kabini Multiple za parking senzor.Nemam nikakvo pistanje kada se ubaci u rikverc,a rikverc svetlo mi pali.

Zbunjen sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalazi se kod desnog stop svetla iznutra.Znaci skines onaj poklopac kao kad menjas sijalicu pa izmedju svetla i cepa za nalivanje goriva otprilike,ne znam kako da ti objasnim.Uglavnom vrlo dobro je maskirano nekim sundjerom.Cetvrtasta plasticna kutija.Valjda sam pomogao

Edited by sasadoncic02

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci iz te kutije se cuje zvuk? Ja sam je vadio ali cini mi se da elektronika deluje ok. Sad jedino da nabavim drugu tu pistalicu pa da probam sa njom.Inace auto mi je tako stigao.To nije ni radilo.

Hvala na pomoci  :unworthy:

Edited by cojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha znaci i to ima.Kabal sa kutije se konektuje na stop svetlo. Super sutra cu to proveriti.

 

Hvala  :unworthy:

Edited by cojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri prvo vezu između kutije i desnog štopa,meni nije radila jer je bio isključen konektor kabla na štop svetlu koji vodi do kutije

 

Druze imas pice.Samo sam nakacio i sljaka ko ludo   :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...