Jump to content
FAS Goran
vlada-bravo

Fiat Bravo/a, Marea - promena instrument table

Recommended Posts

A zasto to ne sredis to jest popravis?

Na Bravi a trebalo bi i na Marei ta lampica reaguje samo na stop svjetla a to bar nije problem resiti.

Kod mene je svetlela ta ista lampica kad sam kupio auto a stopovi rade normalno,kad posle vidim da je neko u desno stop svetlo stavio slabiju sijalicu pa je to "varalo" kompjuter da upali upozorenje.

Proveri da nije to ili ocisti grla od sijalica kao i one konektore koji se spajaju na zadnje stop lampe,posebno proveri da li je masa dobra jer ako je slaba masa zna tako da se ponasa to jest pali sijalicu upozorenja.

 

edit:sad vidim da ti ustvari mislis na drugu lampicu a to je za povucenu rucnu kocnicu ili manjak ulja za kocnice.

proveri da li ti je dobar nivo ulja u posudi za kociono ulje i probaj da pritisnes sa gornje strane,da nije zaglavio taj prekidac na plovku.

A mozda i plovak blokira pa rpobaj da ga rucno podignes a da neko gleda u autu da li se gasi lampica.

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi siguran da su svuda ispravne lampice? Nisi li stavio neku sa slabijom jacinom pa on da signalizira kao da je neispravna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to ipak jeste za neku sijalicu,ja sam mislio da je kao uzvicnik.

Kao sto kaze Buca,proveri ti ipak sijalice,100% je do neke a posebno obrati paznju na prednje pozicije jer je drugar muku mucio na puntu dok nije nasao neke sijalice sa kojima mu nije svetlela ta lampica greske iako su sve sijalice normalno sijale.

Da nisi ubacivao one LED sijalice negde na auto,kod njih je tek problem naci neke koje valjaju to jest koje ne pale gresku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato i velim ne da mi se s  tim zaj.. i tražit kad sve radi samo bi ubio tu sijalicu na kontrolnoj tabli a ne znam kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisam ništa stavljao, sve rade, pozicije, kratka, duga, žmigavci bočni prednji zadnji, štop, maglenka, rikverc, tablica, unutrašnjost kabine i gepeka...

nikakve ledice ne vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš i nije za ovu temu ali ne vidim bolju a i pitanje je kratko pa neka ide...

 

što je na marei desno od volana ispod komandne table onaj kotačić sa simbolom "volume controla" tj
 isti kotačić kao onaj za pomicanje snopa svjetla kad se vozi neki teret, ali je desno od volana.

 

samo što stoji okomito.

 

jel to za pojačavanje intenziteta svjetla, jer ako je, ne reagira mi ili neprimjetno. čemu bi to inače trebalo služiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radi mi osvjetljenje na komandnoj tabli na brzinomjeru, kao ni na pokazivaču temperature - tj mislim da jedna lampa osvjetljava tu cijelu polovicu, a na lijevoj polovici tj na obrtaljki gorivu radi.

 

ima uputstvo kako to promijenit i je li komplicirano?

hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sledeci problem sa kontrolnom tablom, od skoro nece da mi svetli lampica na kontrolnoj tabli kada povucem rucnu kocnicu i lampica od ulja (dok ostale rade), istazivao sam i uocio kada stisnem prstom kontrolnu tablu one zasvetle i naravno opet prestanu kada sklonim prst, nadam se da me razumete, sta bi mogao biti problem dakle rec je o Fiat Marei jtd 2001. godiste? Nadam se brzom odgovoru i pomoci, hvala unapred.

Edited by Acomarea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Imam fiata brava '96 godiste sa starom polukruznom instrument tablom, sa zelenim svetlom. Hteo bih da zamenim svetlo na tabli, ali ne znam da li ona ima foliju. Moze neko ko je vec skidao tablu da mi kaze da li ima foliju da ne skidam za dzabe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim mareu jtd 2002 god imao sam crni cajger okrugli pa sam resio da kupim beli cajger i kupio sam ga ali na njemu nemam opciju kada se otvore vrata nema sijalice na tabli na tom mestu gde je znak za vrata. Pa pitam da limoze da se zalemi na tom mestu dioda da libi radilo tad posto sam ja imao na crnom cajgeru znaci da imam dovod do sata i na tabli se vide dve tackice na onoj ploci gde je znak za vrata?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi instrument table, u desnom delu table, osvetljenj mi je slabije, kad udarim prstom po plastici onon se pojača, te se opet potom vrati na strao (vidi se, ali daleko se lepše vidi kada je osvetljenije). Ali nije to moj glavni problem, već kazaljka temperature rashladne tečnosti. Ona se digne za tri crte, i tako stoji, ne mrda, čim ga lupnem malo, on pokaže pravo stanje (tačno na sredini kako i treba da bude na radnoj temperaturi).

Jedno vreme sam mislio da sam ređio problem jer mi minus klema na akumulatoru nije bila dovoljno stegnuta, ali sada jeste a problem je i dalje tu.

Kako bih to mogao da rešim. Nisam se nikada petljao oko table, niti sam ikada imao ovakav problem. Da li je moguće da negde kao kod sijalica u tabli može da se malo zakrivi kontakt, ili to nije izvodljivo pošto je reč o kazaljci a ne sijalici.

 

Sutra imam nameru da skinem tablu i da popravim tj. zakrivim kontakte svetla table (koja mi i ne igraju toliko veliku ulogu jer se ipak i pored slabijeg svetla sve vidi), ali ovo sa kazaljom temperature rashladne tečnosti me baš ubija u pojam, kad god pogledam a ona nije na sredini tj. na radnoj, prosto pošizdim :rant: (da ne koristim vulgarnije izraze), a zapravo to nije pravo stanje.

Drugo, daleko ga bilo, nikada nije isključeno da imam negde neko curenje pa da se to stvarno desi (da se temeratura rashlade tečnosti stvarno podigne), pomisliću da je to zbog gore opisanog kvara kazalje, pregrejati ga i iskriviti glavu motora i ko zna još šta ne...

 

Šta mi je činiti a da ne moram da menjam celu instrument tablu?

Edited by Bogi824

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje su sijalice u cajgeru? bravo iz 1996? da nisu smd? ili se mogu lako menjati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorio sam juče km sat, ispravio pinove, i za sada radi kako treba, videćemo dokle će tako. :)


PS
Da sam znao, ne bih je nikada skidao, ali vredelo je, iskustvo više. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, mozda je pisano o ovome ali nisam nista nasao trazio sam vec 1 sat nisam mogao da nadjem pa da pitam

jer imam neku glupu instrumental tablu(dashboard table) pa ocu da pitam

da li bi mogao da stavim u Bravo tablu iz Fiat Brava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li bih mogao da ubacim od Fiat bravo, ali od 100ks, moj je 75 , da li bi bio problem kad bi mu ubacio od 100ks tablu? da znam da li da narucim sa stranih sajtova..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Leoooo

 

Imaš dizel od 75 konja...onaj 1.9 TD Soft...i hteo bi da ubaciš tablu (obrtomer i brzinomer) od verzije 1.9 TD Hard (100 konja)?

 

Umesto ovakve:

 

Screenshot_2.jpg

 

...hteo bi ovakvu?

 

Screenshot_3.jpg

 

Ili pričaš o onim starijim, tablama sa polukružnim instrumentima?

 

Screenshot_4.jpg

 

On 7/17/2011 at 4:29 PM, tox said:

Skini servisni manual za bravu/a odavde i uporedi pinove na tablama da li se poklapaju.

Skini servise manual 2 i imas na strani 229 pa sledecih nekoliko strana izglede tabli i oznake pinova na njima sa pogledaj da sad ne postavljam screenshotove jer manual nije veliki (22mb) a moze ti opet zatrebati. :thumbup:

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo da obnovim temu. Na Marei 99 god 1,6 16v imao sam sat sa poluokruglim brojcanicima i digitalnim brojacem km. Prevezao sam i stavio sa okruglim brojcanicima isto od 1,6 16v samo 2001. Sve kablove sam povezao po semi, ali mi ne radi brzinomer ni brojac kilometara. Zna li neko sta bi moglo biti, ima li neko iskistva sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...