Jump to content
FAS Goran
goransid

Brava 1.8 / 1.6 ; 1.2 16v / Multipla 1.6 - troši mnogo ulja?

Recommended Posts

Nisam ga pitao, znam da su bolje karike u radnji 40e.

Pitao dam ga za totalnu generalku sa novim klipovima...ispod 700e nikako, a to mi se ne isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me kolika je drugima ako je uopste ima potrosnja ulja na motoru 1. 2.Meni na nekih 5 km od zamene od kad sam radio servis na sipci nedostaje mozda trecina pa  da vidim kako je drugima.Inace sipana selenija 20k.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sa normalnom voznjom oko 100-150ml na 1000km, kad ga stiskam ide do 300ml sigurno. Sve do nekih max 400ml na 1000km je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da su gumice ventila otisle totalno pa naliva motor uljem.

Mogao si jos koji detalj da navedes,jesi li bio kod nekog majstora,da li je merena kompresija,koje je boje dim,kako pali,kako vuce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje ipak da odes do nekog majstora da pogleda i kaze ti tacno sta je sve u pitanju da ne nagadjamo ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam FIAT multiplu 1.6 benzinac c2002 godiste i trosi oko 700 grama ulja na 1000 km ,uskoro treba da uradim mali servis pa ne znam da li treba da probam sa nekim kvalitetnijim uljem jer mozda smanji potrosnju ili mozda da sipam 15 -40 ! ne znam kolika je normalna potrosnja ulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da treba da uradiš generalnu ili zameniš motor. Sve ostalo je bacanje prašine u oči i mazanje. Šta si do sada sipao, modriču :D

Kakvo crno kvalitetnije ulje, zna se šta ide u taj motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom servisu utvrdi zbog cega trosi ulje pa ces onda znati u kom pravcu da razmisljas. Mozda curi, mozda su gimice ventila, karike..

Share this post


Link to post
Share on other sites

da l je normalno da auto potrosi skoro litru ulja na manje od 100km? a pritom ide super i nigde ne curi??? ne znam vise sta da mu radim dolivam mu svake nedelje zar nikako ne moze da se provere uljne karikei gumice  bez otvaranja motora

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brate cim dolevas tolko ulje sta imas da proveravas vise. Otvaraj i sredjuj taj motor. I da naravno. Nije normalno litar na 100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da l su gumice ili karike ne znam ima li neke simptome kad su gumice ili karike, ? auto dimi onako nekad, ne vozi se u crveno skoro nikad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa izmeri kompresiju pa ces videti da li su karike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazu da ako su otisle uljne a kompresione dobre da nece moci da se utvrdi to sam procito na ovom forumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si pročitao, teško je pomoću manometra (nemoguće), proveriti šta je od elemenata stradalo. Manometar može da ti pokaže razlike u pritiscima cilindara (i to je jedan od pokazatelja). Treba meriti na potpuno hladnom motoru da bi imao neku sliku stanja motora ali ni ona nije tačna zato što ulje na stublini dihtuje zazor između nje i karike. Najtačnija metoda je uduvavanje vazduha pod pritiskom.

Bojim se da su kod tebe stradale uljne karike !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto i ne dimi toliko, aj mozda zbog plina ali vidjam svakog dana neke benzince dime kao tenk koliko li njima onda trosi ulje? z ne znam od kako sam primetio da trosi ispustio sam njegovo i sipao od druga sto sam uzeo pregoreno neko 15w-40 ne znam da mu kupim shell helix 10-40 da probam mozda prestane? ili da skupljam pare da odradim to? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da prestane sigurno nece, nije to neka mala kolicina. U najbolju ruku, promenom ulja mozda smanjis za 1 deci na 100km :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...