Jump to content
FAS Goran
mbbuki

Fiat nivoi opreme

Recommended Posts

Marea je 1998 god(valjda). Ima 1,9 dizel motor, pa me interesuje koji TD ili JTD i interesuje me koji je to nivo opreme ELX OPERA. Ako neko moze i da mi objasni koja je razlika izmedju TD i JTD i koje su prednosti i mane jednog i drugog.

Unapred zahvalan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eno ti podaci u ePER temi.

Kraj 1997. godine, TD motor.

Razliku između TD i JTD imaš na Forumu baš u okviru ovog dela foruma, a pisano je i ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=116

Oko nivoa opreme...više možeš pomoći samom sebi, tj. pogledaj gde sve imaš podizače prozora, koliko vazdušnih jastuka, imaš li maglenke, i takve stvari... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko da li Bravo/a ima grejace sedista, ako ima gde se pale, ukljucuju?

Bravo 1.9JTD '00 100sx

Edited by neshaoct
prebačen post

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg,nema veze.Hvala u svakom slucaju.

Samo jos jedno pitanje zasto imam ove kablove ispod sedista,ima i neka kutija ali ne i power on dugmeta?....Evo i link od nekog brava koji ispod ima kabal prikljucen kao i kod mene...

heated_seats_02.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam grejače sedišta,i prekodači se nalaze ispod sedišta,četvrtasti,kod vozača sa desne,i kod suvozača sa leve strane.

Takođe na sedištima imaš i diodu koja se pali kad su ti uključeni grejači....

30092009011n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ae izbacicu slike sedista,sa svih strana,i ispod,nemam kao ti nikakvu diodu.

EDIT:

Evo i slike...

02122011134.jpg 02122011131.jpg

02122011132.jpg 02122011133.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ simpli d tu long niknejm - taj zuti kabl i ta crna kutija su od bocnih vazdusnih jastuka

@ bugi - to sto ti imas vrlo verovatno nije fabricki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ bugi - to sto ti imas vrlo verovatno nije fabricki :)

Fabrički je, čuo sam se prvim vlasnikom iz Nemačke....

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam gledao, neko uputstvo, tacno postoje fabricki grejaci sedista :p

mlooogo se izvinjavam :):thumbsup:

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumaši FLCS-a.

 

Kako da saznam šta moj auto od opreme poseduje?......postoji li neki "sajt" ili ustanova u BG-u kod koje se može saznati tako nešto.

Pitam za svoj: G.P. 1.3mjt, '07.

 

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima eper program i na osnovu br sasije izbaci ti sve o tom automobilu.. mada verujem da vec ima tema o tome zasugurno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro je na oglasu jedan nas clan okacio sliku sa epera gde se vidi bukvalno ceo spisak opreme koja je u autu, da li nekp zna kako da se nadje taj spisak po broju sasije, znaci ne koja je oprema pa onda da trazim po netu sta je tu sve spadalo, posto je neko nesto mogao i da doplati na vec postojeci nivo, taj sa oglasa na PA je bio crveni grande punto, i mislim da ima negde temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo noviji imaju tu opciju u eperu. Da li od 2007. pa mlađe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?FORCED=TRUE

Samo ukucaj broj sasije i izbacice ti naziv opreme koju automobil poseduje, pa na osnovu naziva vidi sta spada sve tu od opreme. Pored toga, videces tacan datum proizvodnje, broj motora, snagu motora, boju i ostale podatke koji te zanimaju. :)

 

Je l' ima na engleskom Stiliša? Nešto baš nisam dobar sa poljskim jezikom. :)

Upišem broj šasije i izbaci mi sledeće:

2Y - GRANDE PUNTO (2005-2008)

199.251.1.0 - 1.3 MJTD 16V E4 75CV 55KW DYNAMIC-5 PORTE-MY. 2007

Engine: _ _ _ _ _ _ _  Vehicle: _ _ _ _ _ _ _ _  Prod.date: 9/3/2007

 

Pogledam po netu šta paket opreme DYNAMIC nudi.. Kad ono ima šta i da vidim kroz upustvo - nema airbag za suvozača. Da bi stvar bila dodatnije smor, sada čak sumnjam da postoje i bočni airbag-ovi..  :laughing: ..iako je ispisano na plastici sa strane u prednjim sedištima - airbag. Ludilo..

Fotka na desnoj slici iz uputstva o GP-u jasno ukazuje mesto airbag-a za suvozača kojeg u mome vozilu nema:

 

airbag.jpg

 

Da li iko zna kako tačno da saznam potpunost šta moj GP od opreme poseduje?  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno modeli od Nouva Bravo , dakle modeli koji su se pojavili posle 2007. god. Puno nema, Grande Punto nema, Croma ni restajling nema, dok Punto Evo ima ceo spisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?FORCED=TRUE

Samo ukucaj broj sasije i izbacice ti naziv opreme koju automobil poseduje, pa na osnovu naziva vidi sta spada sve tu od opreme. Pored toga, videces tacan datum proizvodnje, broj motora, snagu motora, boju i ostale podatke koji te zanimaju. :)

Je l' ima na engleskom Stiliša? Nešto baš nisam dobar sa poljskim jezikom. :)

Upišem broj šasije i izbaci mi sledeće:

2Y - GRANDE PUNTO (2005-2008)

199.251.1.0 - 1.3 MJTD 16V E4 75CV 55KW DYNAMIC-5 PORTE-MY. 2007

Engine: _ _ _ _ _ _ _ Vehicle: _ _ _ _ _ _ _ _ Prod.date: 9/32007

Pogledam po netu šta paket opreme DYNAMIC nudi.. Kad ono ima šta i da vidim kroz upustvo - nema airbag za suvozača. Da bi stvar bila dodatnije smor, sada čak sumnjam da postoje i bočni airbag-ovi.. :laughing: ..iako je ispisano na plastici sa strane u prednjim sedištima - airbag. Ludilo..

Fotka na desnoj slici iz uputstva o GP-u jasno ukazuje mesto airbag-a za suvozača kojeg u mome vozilu nema:

airbag.jpg

Da li iko zna kako tačno da saznam potpunost šta moj GP od opreme poseduje? :help:

Iiiii ne znas poljski? Pa kako to? :D Salim se. Sad sam preko telefona pa ne mogu da proverim nista, ali s' obzirom da je dynamic oprema, ona je visi nivo, trebalo bi da ima airbag-ove. Ne znam koliko je to uputstvo meradovno, jer su univerzalna za sve nivoe opreme i motore, mada, trebalo bi da ima napomena u kojoj opremi ima sta. Ali ako pise na samoj plastici oznaka, to je valjda znak da ima? Nisu ludi valjda da pisu, a da nema? :D Neka me ispravi neko od kolega ako gresim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salim se. Sad sam preko telefona pa ne mogu da proverim nista, ali s' obzirom da je dynamic oprema, ona je visi nivo, trebalo bi da ima airbag-ove. Ne znam koliko je to uputstvo meradovno, jer su univerzalna za sve nivoe opreme i motore, mada, trebalo bi da ima napomena u kojoj opremi ima sta. Ali ako pise na samoj plastici oznaka, to je valjda znak da ima? Nisu ludi valjda da pisu, a da nema?  :D Neka me ispravi neko od kolega ako gresim.  ;) "
 
Za vozača airbag bi MORAO postojati shodno godini proizvodnje kod mog GP-a '07 (to nisam ustanovio preko proizvođača ili servisa ili sajta koji ima bazu podataka o tome - ali nije loše da proverim radi lične bezbednosti).

U bočnim stranama prednjih sedišta je toliko malo mesta da mi je presmešno i nezamislivo da se tu može pojaviti bočni airbag (uslikao svoj auto). Piše na tim plastičnim predelima, ali ko što rekoh, verna mi je nešto sumnjam. (raspitaću se i oko ovoga).
 
Fotografija_0144.jpg
 
A za suvozača - nema..  :laughing: ..evo i fotke koja je uslikana u mome vozilu:
.
Fotografija_0142_FLCS.jpg

 

Ovako bi trebalo čulom vida da izgleda:

Fiat_Grande_Punto_Interior_India_DSC0273

 

Usputno ko hoće nek baci okce po našim sajtovima polovnjaka i uveri se šta to prodavci unose od sadržaja auto opreme za ljubimca koji se prodaje. U većini oglasa za GP stavljaju da ima i za suvozača airbag. Ma ludilo.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...