Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Naravno, nisu mekane kao ATE, razumljivo, ali nece ni oguliti diskove nadam se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

da lise moze utvrditi stanje plocica i diskova odnosno kocionog sistema a da se ne skidaju tockovi?Znam odgovor ali reko mozda sam ja blesav pa reko da pitam

da lise moze utvrditi stanje plocica i diskova odnosno kocionog sistema a da se ne skidaju tockovi?Znam odgovor ali reko mozda sam ja blesav pa reko da pitam

 

Teoretski da, ako auto ima senzor potrosenosti plocica, onda mozes da vidis da li su potrosene na tabli, a recimo ako imas neke alu felne koje su otvorenije, moze da se gurne subler i izmeri debljina diska...

 

Na stilu kao mom ne mozes nista da se vidi jer imam zimski set sa sve ratkapnama.Tako da jedino na valjcima odnosno tehnickom moze da se utvrdi u kakvom su stanju kocnice generalno,.Pitam ovo jer sam bio danas u Stojanovu na ovom zimskom kao pregledu i kazu da su dobre a nisu prisli kocnicama odnosno skidali tockove,Podigli ga gore ovaj gledao viljuske i ostale zezancije oko trapa pa je antifriz nivo ulja...kansije dijagnostika.Pa kada je zavrsio srekao mi je ono sto ja vec znam za njega a to je senzor airbega i da imam gresku oko turba a to sam pisao vec na drugoj temi da se pali nekad kada potopim gas.Da ne gusimo temu samo me je to interesovalo da limoze da se vidi stanje plocica diskova a da se neskidaju tockovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na valjcima na tehničkom ne možeš apsolutno ništa da utvrdiš, više puta se uverio. Koči dobro po njima, a ovamo diskovi i doboši krivi, pločice potrošene. Iskustvo sa 2 auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na valjcima ne moze sigurno da utvrdi stanje diskova vec samo silu kocenja. Ali ako ga je dizao na dizalicu tada se sa unutrasnje

strane mogu videtii diskovi i plocice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ispada da ti je lakse da skines tocak...

Pa naravno, automobil je na sreću ipak mehanička sprava, mada gej lobi uspeva u tome da u automobile nakrca nepotrebnu elektroniku, ne bi li još više zaradili. Ej bre, neki novi automobili nemaju šipku za merenje nivoa ulja u motoru! Ajde razumem da se čovek orijentiše prema kontaktima na pločicama, pa da pogleda kakve su. Ali nema tih senzora i dijagnostike koji mogu pokazati stanje diskova, tj moguće je, ali bi bilo preskupo i nepouzdano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok vidim da su ipak svi za to da se najbolje vidi i jedino merodavno proveravati stanje diskova i plocica tako sto se skinu tockovi.Samo mi je to dovoljno da vidim kako rade u stojanovu proveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za punta 2 uzeh Ćmetelli diskove i jurid kocione plocice. Za metelli znam da su solidni diskovi, ali me plase malo ove jurid plocice, kako su se pokazale na puntu? Nadam se da nisu previse tvrde i da nece skripati. Ili bolje da ih zamenim za lucas uz malu doplatu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog raznih zvukova i skripanja odlucio sam se po preporuci prijatelja za ATE, sutra ocekujem da mi prosledi informaciju za cenu, ali nazalost tamo nemaju i paknove za zadnje kocnice, imaju samo prednje diskove i plocice. Najvise sam hteo ATE zbog skripanja pozadi. Svaki put kada pritisnem kocnicu cuje se skripanje i zvuk kao da se steze neka opruga. 

 

Bio sam i kod majstora stelovali ali i dalje skripi, prijatelj me ubedio da je on stavio ATE i resio taj problem. 

 

Da li neko zna gde se jos prodaje ovaj brend, a da nije KIT i AP? I ako je neko imao slican problem pa je koristio neke druge moze i preporuka sta da kupim da nestane ovaj zvuk koji me nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATE-ovlasceni uvoznik-MASS company

 

 

Mislim da mi je drug rekao da kod njih ima popust ali da nemaju paknove za zadnje kocnice. 

 

 


 

 

I Kit je uvoznik. Ako si u mogucnosti, zameni i limcice i gumice na klizacima.. Odlican izbor. Imam odlicna iskustva

 

Ja se ne razumem oko mehanike :) ali pitacu i za ovo, da li i za ove delove trazim ATE ili to ide od nekog drugog proizvodjaca?

 

 


 

 

Aj malo bacite pogled...iskustva sa ATE

http://arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?f=13&t=57207

 

 

Eto za sta god da se uhvatim postoje i dobri i losi komentari, na kraju se sve svede da kupis nesto pa kako ti se zalomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam gledao koje plocice i diskove da stavim na Stila, u tom trenutku sam gledao samo ATE, i posle nekoliko primera na osnovu loseg iskustva drugih ljudi sa firmom ATE odustanem i uzmem Textar diskove i plocice od uvoznika u Zemunu. Do sad presao 16000km i dalje sve isto kao i prvog dana, plocice su na zimskoj kontroli vozila u Fiat Radulovicu kod kojih sam isao pre par meseci bile potrosene samo 5%. Od mene 1+ za Textar diskove i plocice. :)

Edited by Lazoramix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno da su kinezi toliko dobro iskopirali ATE...ja ih imam na puntu vec 8 god i nemam nikakav problem.doduse kupljene su u nemackoj pre par godina i placene tada oko 40e.proguglajte malo po netu i videcete da kod proizvodnje ATE ne postoji druga i treca klasa.ne kazem ja da je ate najbolji ali evo ja ih koristim i nikad nisam imao problem sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam zvao kit kazu 6000din diskovi komad, plocice 2130din par, paknovi 5000din par. Nije bas ni povoljan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...