Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Vidim ti će da budeš prvi, pa se vidimo ovde za par meseci.

Inače preporuka da se obrade diskovi pre stavljanja novih pločica, čisto da se izbegnu razni zvuci , škripa , struganje i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

njima sam pisao mail i odgovorili su mi nesto sturo i minimalno, i na sledece pitanje nikad nisam dobio odgovor. Veoma neprofesionalno...

 

Moracu da ih zovem

Share this post


Link to post
Share on other sites

veliki mi je napor da razgovaram sa ljudima i nerado to cinim, pogotovo sa prodavcima. Ako ne odgovore na temi pozvacu ih. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si ikad bio u radnjama tipa EuroAuto, Kitkomerc, Euro07 i sl., video si da zaposleni nemaju kad ni da jedu od gužve, a kamoli da odgovaraju na mailove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

veliki mi je napor da razgovaram sa ljudima i nerado to cinim, pogotovo sa prodavcima. Ako ne odgovore na temi pozvacu ih. Hvala :)

Ih sada, pa koliko imaš godina, kao da si se rodio sa emailom :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si ikad bio u radnjama tipa EuroAuto, Kitkomerc, Euro07 i sl., video si da zaposleni nemaju kad ni da jedu od gužve, a kamoli da odgovaraju na mailove...

ali bukvalno , svaka im cast :D

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si ikad bio u radnjama tipa EuroAuto, Kitkomerc, Euro07 i sl., video si da zaposleni nemaju kad ni da jedu od gužve, a kamoli da odgovaraju na mailove...

 

Bio 2-3 puta ali nije bilo guzve tada. Barem tamo kod pancevca. mail od mene bi trebao da bude kao poziv. Zaposleni odvoji vremena da odgovori. M?

Kako bre veliki napor da razgovaras sa ljudima? :D

 

 

Hahaha, jednostavno. Ne volim zivu rec. Skoro pa ceo zivot sve radim elektronski. IT mi je struka i predje to u naviku vremenom, a na sve to nisam bas druzeljubiv i ocekujem previse od ljudi i konverzacija pa to sve jako lako i brzo postane konflikt umesto price. Tako da izbegavam sve to, ne treba mi nerviranje. Lakse je spustiti mail ili sms pa ko se javi prodace :)

 

 

veliki mi je napor da razgovaram sa ljudima i nerado to cinim, pogotovo sa prodavcima. Ako ne odgovore na temi pozvacu ih. Hvala :)

Ih sada, pa koliko imaš godina, kao da si se rodio sa emailom :p

 

 

Vec nekih 25 godina mi je kompjuter primarno sredstvo u vecini sfera zivota, tako da... da. Mozes racunati da se jesam rodio sa mailom :)

 

 

 

Nego da se vrnemo na temu. Ako nekoga interesuje moj super interesantni cyber zivot moze da mi pise na PP :p

 

 

Jurim diskove koji su kvalitetni. Znam da ATE kida ko cigance napolitanku, ali imam jos dosta finansijskih obaveza oko auta i prosto ne mogu da izdvojim toliko para. Ono sto mi treba je dobar disk koji se nece pokriviti. Malo nadr*ano vozim, mada se trudim da imam sto manje cimanja gas-kocnica i kocim motorom stalno (navika sa motocikla koji ima jedan disk napred i dobos pozadi, i pritom 250 kila bez mene).

A plocice bih uzeo neke mekse bez mjetala u sebi da mi ne naprave riseve na diskovima.

 

Cilj mi je da diskovi budu dobri i dugo traju, a plocice posto stvarno nisu haos skupe da menjam kad ih potrosim. Zato bih da one budu dobre i malo mekse. Moguce cak i ATE

 

Ima li neko savet?

 

Na par mesta sam vec video TRW ali nisam nasao karakteristike, a u LAVu su mi ponudili i Delphi, Cifam, Ferodo, Metelli, Febi Bilstein, Jurid. To su sve diskovi

Plocice slicna monuda. LAV ima najvise a ostali malo ove malo one marke

Edited by Bocca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi org plocice. Ne znam da li ih Bole/Bane jos uvek prodaju.

U radnjama su oko 5000 cini mi se.

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis originalne? Spomenuo mi je bane ali mi se ne javlja. Pozadi sam od boleta uzeo ceo komplet diskova i plocica original i prezadovoljan sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko si zgazio sa tom kombinacijom za sada? Diskovi ravni ki staklo? Nema riseva i slicno? Je l' rdjaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi i ovlascene servise za originalne kocnice,Znaju da budu na snizenju pa je onda ok cena.

Dobre su Jurid i Delphi kocione komponente..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diskovi su stavljeni pre 40-ak hiljada, a plocice pre 10.

Pre ovih sam imao neke plocice iz Ap Sporta i bile su ok.

Koliko sam video pri zameni plocica, diskovi su u dobrom stanju i ne rdjaju.

Opet sa druge strane, ima ljudi koji se zale na te diskove.

Kod nas je izgleda sve kako te ukaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lise moze utvrditi stanje plocica i diskova odnosno kocionog sistema a da se ne skidaju tockovi?Znam odgovor ali reko mozda sam ja blesav pa reko da pitam

da lise moze utvrditi stanje plocica i diskova odnosno kocionog sistema a da se ne skidaju tockovi?Znam odgovor ali reko mozda sam ja blesav pa reko da pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva je prilika da cu uzeti Brembo diskove i plocice iz Euroauta. Cena je super, a trebalo bi da je to ono o cemu sam pisao u gornjem postu. 

 

Ima li neko iskustva sa Brembom na kolima? ja znam da je ceo kocioni sistem na BMW dual-sport motorima njihov, a to su skupe masine. E sad, to je neki blago sportski segment i jos je motor sa ne auto pa ne znam sta a mislim. Svakako su poznato ime i imaju dobru reputaciju, samo ne znam da li su ono sto trazim. 

Recimo kakve su im plocice? Imaju li metala u sebi ili su mekse kao ATE

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lise moze utvrditi stanje plocica i diskova odnosno kocionog sistema a da se ne skidaju tockovi?Znam odgovor ali reko mozda sam ja blesav pa reko da pitam

da lise moze utvrditi stanje plocica i diskova odnosno kocionog sistema a da se ne skidaju tockovi?Znam odgovor ali reko mozda sam ja blesav pa reko da pitam

 

Teoretski da, ako auto ima senzor potrosenosti plocica, onda mozes da vidis da li su potrosene na tabli, a recimo ako imas neke alu felne koje su otvorenije, moze da se gurne subler i izmeri debljina diska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva je prilika da cu uzeti Brembo diskove i plocice iz Euroauta. Cena je super, a trebalo bi da je to ono o cemu sam pisao u gornjem postu.

Ima li neko iskustva sa Brembom na kolima? ja znam da je ceo kocioni sistem na BMW dual-sport motorima njihov, a to su skupe masine. E sad, to je neki blago sportski segment i jos je motor sa ne auto pa ne znam sta a mislim. Svakako su poznato ime i imaju dobru reputaciju, samo ne znam da li su ono sto trazim.

Recimo kakve su im plocice? Imaju li metala u sebi ili su mekse kao ATE

ja sam kupio brembo pre par meseci za sve tockove (diskove/plocice)

zadovoljan sam kako koce,nista se ne cuje,ne skripi ... nisu bas toliko mekse kao ATE,samim tim se i manje trose . bas sam uzeo u Euroautu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...