Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Napred sam stavio ferodo plocice , pozadi takodje ferodo paknove i nove dobose cifam , koci strava  :D  uskoro mi je registracija pa cu videti prave parametre .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poludeću od ove škripe, menjao sam pločice (Wolf), menjao ležaj (sfk) i dalje škripi...u rikvercu urla. Sada ni ručna više ne hvata! Kakvi su ovo majstori? Ako kod njih ne kupiš i deo nikada nije do njih problem. 

Sramota me više i da vozim auto imam osećaj da me svi gledaju zbog "cvilenja"...

Edited by Igor Kuzmanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro menjao prednje kocnice, diskovi valeo, plocice trw, za sada koce odlicno i sto je najbitnije ne cvile. A o rezultatima kocenja cu naknadno kad sve malo prilegne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poludeću od ove škripe, menjao sam pločice (Wolf), menjao ležaj (sfk) i dalje škripi...u rikvercu urla. Sada ni ručna više ne hvata! Kakvi su ovo majstori? Ako kod njih ne kupiš i deo nikada nije do njih problem. 

Sramota me više i da vozim auto imam osećaj da me svi gledaju zbog "cvilenja"...

Išao sam kod trećeg majstora i za neverovati zamenio je neke gumice na klještima (930din) i ruke 700din...Više ne cvili!!!

Sada ostaje pitanje da li sam đabe menjao ležaj i pločice? Jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sumnjate na gumice, onda klesta zaglavljuju i kocnice stalno koce, a to mozete lako utvrditi tako sto ce posle voznje bez mnogo koriscenja kocnica da dodirnete tockove i ako je neki topliiji od drugih u vecoj meri onda znaci da ta klesta blokiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^A sta kad imam razlicitu silu kocenja na zadnjoj osovini-jedan koci slabije od rugog?Tako mi rekose na tehnickom,u toleranciji ali ipak razlicita...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je dobos, najcesce je cilindar, kod diskova to nije bas cest problem, ali obicno je problem sa cevima, neko stisnuto od metalnih ili trulo gumeno... Eventualno problem do ABSa ili ako postoji regulator kocione sile pa ako je izveden nekako da ima izvod odvojen za levi i desni tocak, mada ja tako nesto nisam video, ne znam da li u praksi postoji tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno drugari da napisem svoje utiske o skoro promenjenim prednjim diskovima i plocicama na svom stilu, kao sto sam pisao odlucio sam se za Delphi diskove i Brembo plocice, provo da napisem da obadva dela novi izgledaju fantasticno uz brembo kao profi firmu dolaze novi i srafovi i limcici tako da nema ciscenje starih kao kod vecine jeftinijih, placeni su diskovi 9000 a plocice 3800 u euro autu to za stila mjt 140ks, e sada utisci i razlog zasto ranije ovo nisam napisao, kada su montirane lepo su se ponasale nisu skripale i to je bilo prvih 70 km, e od tada pocela je leva vozaceva na sporim brzinama i kocenjima kad se zagreju da malo skripucu nije puno ali dovoljno da nervira i pokvari utisak, tu smo sumljali da sam ih uglacao pa sam posle 300km probao malo naglim kocenjem da sredim....itd. I presao sam 400km problem je bio jos uvek u manjoj meri tu. I doslo vreme za zimske gume :-) i kad sam menjao dobio sam i odgovor na moj problem:-) pukla manzetna homo zgloba i naravno bio i tocak i klesta i podkrilo umasceno od grafitne masti, problem je bio ocigledan mast kad se ugreje pravila probleme. Posle zamene manzetne i ciscenja problemi su reseni, i mogu vam reci da sam sada prezadovoljan legla kocnica ono pravo tek posle nekih 700 km i koce isto kao originali, plocice su lepo mekane ima one fine prasine od trosenja, tako da na kraju putesvestija:-) preporucujem ovu kombinaciju italijansko-englesku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sumnjate na gumice, onda klesta zaglavljuju i kocnice stalno koce, a to mozete lako utvrditi tako sto ce posle voznje bez mnogo koriscenja kocnica da dodirnete tockove i ako je neki topliiji od drugih u vecoj meri onda znaci da ta klesta blokiraju.

 

Kad menjao zadnje plocice i diskove glavila mi zadnja klesta, ali majstor utvrdio da je do salja iz rucne kocnice. Sad mi se desava ponekad kad okrenem polukruzno u levo da cujem ckripenje na zadni levi tocak... Nisam primetio da je bandaz topliji u odnos na ostali  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Delphi diskove 

 Vuki, hajde, molim te, kada prodje malo vremena (npr. posle prvih snegova i soli na putu) proveri i odjavi da li je "srce" diska zardjalo ili nije. Ja se trenutno dvoumim izmedju ATE i Delphi kombinacije - ATE je trenutno na autu i siguran sam da ne rdja srce diska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirko no problemo dogovoreno, ali mislim da svi moraju da uhvate malo rdje, npr. Original koji su mi bili si generalno srce i rubovi diska bili rdjavi

Mirko no problemo dogovoreno, ali mislim da svi moraju da uhvate malo rdje, npr. Original koji su mi bili si generalno srce i rubovi diska bili rdjavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ATE (Xsara) i OEM Fiat diskovi nemaju ni trunku rdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juce ugradio na Grande Puntu TMD Friction (Texstar) kocione plocice, par 40 eura + 10 eura ugradnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ti kazem samo provereno da moje brembo nisu ovakve :D svasta ti se prodaje po kupindu limundu itd ,dal to ima kvalitet ne znam sta da ti kazem ;)

Idi euroauto( za brembo ) ili mass ( za ate) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo zvao sam euro 07, prednje plocice 1850 za stila koliko sam ga razume marka simens, jel stavljao neko te?

sad sam zvao i euto kes u Borci mislim da 80% odavde tu kupuju i servisiraju kola, plocice 1650, nisam bas nesto strucan povodom tih plocica nikad nisam menjao, sad za te pare verujem i ja da nije neki ful kvalitet, a da li je to djubre koje ne vredi ni uzimati?

Edited by Rista JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...