Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Oko 4 hiljade su ATE prednje pločice za 159tku dizel. Neobično je da su skuplje za Stila. Ja se ne sećam koliko je na Stilu koštalo, stavio sam sve diskove ATE, pločice prednje, nazad Valeo jer nije bilo. Koči fenomenalno.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo, toliko je bilo letos u Mass Company, ali ih nisu imali na stanju. Na kraju sam (kao sto uglavnom radim i za ostale delove) uzeo originalne fabricke diskove i plocice za napred, prezadovoljan.

S druge strane, skoro sam gledao zadnje plocice za Xsaru II, isto ATE u Mass, oko 2000 dindzi. Ispadose prednje plocice za Stilera oko 3 puta skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je sta ce biti sada sa cenama posto izgore Mass... Btw ATE prednje plocice sam uzeo u Kit-u pre skoro 35kkm i prezadovoljan.. Bile za Stila oko 40€. Sad sam i ja uzeo org da menjam na prolece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednjih dana cujem struganje zadnjih tockova prilikom kocenja. u fiat prodavnicama nude mi LPR plocice za 1400din.Sta kazate ?

Svaka sugestija je dobrodosla

hvala

Edited by neshaoct
spojeno by Mirko_NS :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako mozete proveriti cene ATE diskova i plocica:

1. odete na ATE on-line katalog http://outcat-cs.tecdoc.net/ows/en/55D83F5F6A5C13387302FBDC4B3E23EB.ows_cs4.srv?view=VIndexFramesetJsp

i na tabu "Vehicles" pronadjete vase vozilo po marki i modelu (npr. Fiat -> Bravo II -> 1.9 D Mulitijet (88 kw))

2. Izaberete Brake System, pa zatim Disc Brake i tu mozete da birate Brake Disc ili Brake Pad Set

3. Kada vam se otvoriti slika sa diskom ili plocicama zapamtite Trade Number, npr. za Novi Bravo, 1.9MJT/88kw su sledeci brojevi:

- zadnji disk 410190

- prednji disk 422147

- zadnje plocice 603991 ili 23714

- prednje plocice 603983 ili 23708 ili 23709 ili 23710

4. Odete na site Mass company-a i otvorite on-line shop za ATE diskove http://www.e-mass.rs...submenuheader=1

pronadjete 410190 i vidite da je cena 2423 din/kom

nazalost broja 422147 nema na stranici, tako da je najbolje da pozovete

5. otvorite Mass company on-line shop za ATE plocice http://www.e-mass.rs...submenuheader=1

pronadjete 603991 i vidite da je cena 4182 din

pronadjete 603983 i vidite da je cena 5398 din

Eto, nadam se da ce ovo kratko uputstvo biti od koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 4 hiljade su ATE prednje pločice za 159tku dizel. Neobično je da su skuplje za Stila. Ja se ne sećam koliko je na Stilu koštalo, stavio sam sve diskove ATE, pločice prednje, nazad Valeo jer nije bilo. Koči fenomenalno.

Tapatalk HD

Ja sam menjao u septembru ate i cena za stila je bila 5500 za prednje a 4000 za zadnje.

Hteo sam original da uzmem jer su mi prethodne trajale 50 000km ali nigde u tom trenutku nije bilo.

Ponudjena mi je varijanta Textar koju moj drugar na bmw-u hvali kao da su ne znam sta i stvarno kod njega koce za sve pare a otkida auto.Posto u tom trenutku nije bilo ni originalnih ni ate uzeo sam textar i vec posle dva dana se pokajao jer su skripale nenormalno,cak sam i obarao ivice misleci da cu tako resiti problem.Na kraju porucio ate i sve je ok.

Kada napravim neko poredjenje izmedju ate i fiat originala (svojevremeno kupio u delti) glas ide ka originalu jer bolje i brze prijanjaju od ate plocica ali to je za nekog ko ne vozi ostro i ne obraca paznju zanemarljiva stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Textar sam na više mesta čuo da mnogo škripe. Ja sam stavio njihove diskove i ATE pločice napred na alfu. Za razliku od Stila brzo su legle i počele odmah dobro da koče. Verovatno je disk mekši.

Videćemo još, prvi utisci su zasad jako dobri.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pitanje je i sta se ovde prodaje, standardna prica kao i za sve ostalo... Utisci za Textar su vrlo saroliki. Imao sam letos slicnu trilemu (Textar, ATE, original) ali sam zbog raznoraznih prica i iskustava odustao od prvih.

Sa ostatkom sigurno da nema greske (mada i kostaju), istrcala mi je odlicna ponuda ovde kod BoleAbarth-a za fabricke diskove i plocice, iskustva sam vec pisao :thumbup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na više mesta čuo da im pločice škripe i prave risove po diskovima, zato ih nisam ni razmatrao i stavio ATE, ali bilo bi je interesantno da probam ove Textar Pro diskove. Za te pare neka traju do sledeće zamene pločica. :) Zaustavljaju tešku Alfu savršeno, mekana papučica, fino se dozira kočenje. Verovatno će ista priča da padne i pozadi, mada u tim kočnicama ima još života iako su ružne. Textar Pro disk je sa onom antikorozivnom zaštitom pa nema rđe. Izgleda lepo kao ATE kroz alu felne. Na Alfi stvarno jadno izgledaju diskovi sa rđom, kao i sve drugo što nije pod konac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ATE,nemoj bacati novac na original jer su unutra isto ATE a cena je skuplja :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Delphi je vrh, a prilicno jeftiniji od ATE. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaobidji.

To se pravi u MML I VML :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ATE Z10 pojela za 10.000 km, bax-u za 12.000 km... Fabricke, i originalne koje su stavljene na prvoj zameni su trajale po 40.000 km.

Nesto mi se ATE ne mirisu sa fabrickim diskovima...

Tapatalk Post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrdjujem napisano, ja sam se neprijatno iznenadio, kad sam menjao zimski komplet tockova, i moralo je na zamenu expresno...

Trajale su smesno kratko, ATE iz MassCO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ATE Z10 pojela za 10.000 km, bax-u za 12.000 km... Fabricke, i originalne koje su stavljene na prvoj zameni su trajale po 40.000 km.

Nesto mi se ATE ne mirisu sa fabrickim diskovima...

Tapatalk Post

uz promenu stila voznje exponencijalno se produzava vek trajnja kocionih obloga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...