Jump to content
FAS Goran
pesa

Fiat Marea / Bravo / Multipla - kod ključa

Recommended Posts

Imam problem sa fiat mareom auto je izgubilo kod kljuca i ne mogu da ga u palim. Posto radim u citroenovom servisu taj problem se kod njih resava pomocu dijagnostickog aparata.

Interesuje me da li je i kod fiatovih vozila tako?

Marea 2.0 20v 1997 godiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas kod karticu nema problema. Ako nemas, taj racunar moze da se uradi i ukloni kod iz njega. Treca opcija je polovan racunar,kljuc i imobilajzer u kompletu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec godinu dana vozim Brava-u 1.4 12v '96 god.(ugradjen plin) i do pre mesec dana je radio pristojno bez vecih ulaganja...E onda je Fiat code poceo da ludi:( -

prvo mi je blokirao jedan kljuc (master), pa je posle 5 dana blokirao drugi(na svi srecu nisam stigao da uradim duplikat).

Onda sam nosio ecu da iskljuce imobilajzer i to je drzalo vodu do juce kada se tokom parkiranja ugasio i sada opet ne moze da upali, ne baca varnicu i ne mogu da verujem da je se opet aktivirao code(sutra ce da dodje elektricar da pogleda)...

Ne znam sta sada da radim, glupo je da opet nosim ecu na reprogramiranje a nije ni jeftino(60e)..Da li moze da se stavi neki ecu od druge brave(da li mora da bude sa istog motora?)a negde procitao sam da onda mora da se menja i ta vrazja code jedinica i valjda brava.Ako je neko imao slicna iskustva molio bih ga da mi pomogne posto sam vec u iskusenju da ga recikliram sekirom....

Hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kod nije prepoznat trebalo bi da simbol kljuca stalno svetli na instrument tabli mada ako je iskljucen imobilajzer ko zna kako se onda ponasa i ne bi trebalo to da pravi problem.

A dobro si cuo,trebao bi da zamenis i glavni ECU i Code jedinicu.

Brava u sustini ne mora da se menja ako mozes prebaciti cipove iz kljuceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja sa istim problem i više ne znam šta da radim.

Do sada mi se već 5 ili 6 puta aktiviao fiat code (i svaki put je brisan kod),menjao sam i ECU,kablove,svećice,električare ali svaki put ista priča - auto se ugasi(kada krećem ili stajem) i više ne može da upali.Kako je imobilajzer isključen,fiat code lampica na tabli ne svetli ali već sam se ispraksovao da po dužini zujanja pumpe znam šta je u pitanju(primetno kraće kada se kod vrati).Jedno vreme sam se vozio sa rezervnim ECU,pa kad jedan poludi onda stvaim drugi...

Auto sam kupio sa ugradjenim Lovato plinom,čak sam i njega isključio pošto su neki električari tvrdili da je upravo to problem(mada je radio godinu bez problema) ali opet isto...

E pa sad mi je već dojadilo pa molim za preporuku za električara koji bi hteo-mogao to da reši,auto ostavljam u servisu koliko god je potrebno.

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko ti neko sa fajla iz ECU-a izvuce fajl i "ubije" imobilajzer u njemu. Prilicno jednostavna procedura.

Proguglaj malo Immo off termin. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda nisam dobro napisao,svaki put je brisan iliti ubijan:) imobilajzer iz ECU ali se on u roku od max. mesec dana ponovo aktivira...

Sada imam 2 ECU-a,pa kad se jedan "zaključa",stavim drugi a prethodnom se ponovo uradi immo off i tako ukrug.

Poenta je što niko ne može da utvrdi zašto se to dešava....

Zato i tražim savet za dobrog električara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

065 832 74 19 Aleksandar

Objasni o cemu se radi, reci mu da ti je Fantom dao broj.

Resice ti to. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, imas ispred akumulatora malu kutiju sa osiguracima... U njoj se nalazi jedan od releja koji koji napaja imobilajzer i ostale uredjaje oko CODE kljuca.. Proveri njega pre nego sto uradis nesto drugo. Ja sam imao slican problem i na kraju se ispostavilo da su se kontakti zaprljali i da je stalno palio i gasio CODE kljuc, dok jednog dana nije stao skroz. Nista te ne kosta da ga probas, a ako je do njega mozes dosta para da ustedis. Kad das kontakt proveri "87" kontakt na releju da vidis da li funkcionise relej. Pa ako nije do toga, javi da smislimo nesto drugo..

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad stavim kluc u bravu i dam kontakt zasvetli na tabli kljuc sa natpisom "code" ok auto pali i ide to nije problem nego kad ugasim auto ali ne odvrnem kluc na stop poziciju na bravi nego ga postavim u 98 % poziciju za stop i ugasim auto ugasi se i instrument tabla u tom polozaju uspem da izvadim kluc iz kontakt brave,iznesem ga iz auta van i udaljim par metara,uzmem drugi bilo koji kluc od kuce recimo ubacim u kontakt bravu ali samo vrh toliko da mogu da dam kontakt i startujem auto i on opet ucita "code" na tabli i upali auto.......

pa me sad interesuje sta je tu problem kako auto pali bez codiranog kljuca....da lije negde u autu drugi originalan kljuc (posto sam dobio samo jedan)pa ga eku ustvari ocita,ili postoji nacin da se zajebe kompjuter ili vec taj sigurnosni sistem protiv nelegalnog paljenja

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kad ugasim auto ali ne odvrnem kluc na stop poziciju na bravi nego ga postavim u 98 % poziciju za stop...

...ubacim u kontakt bravu ali samo vrh toliko da mogu da dam kontakt i startujem auto i on opet ucita "code" na tabli i upali auto...
...pa me sad interesuje sta je tu problem...

U tome što se igraš sa autom. :D

Osnovnu stvar nisi napisao:

Da li lampica CODE nastavi da sija nakon što startuješ motor?

Ako ne sija >>> sve je ok...osim što se ti izgleda igraš sa autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lampica trpti 2-3 sekunde pa se ugasi i ja onda startujem

ili ja niaam napisao dobro ili ....pazi ovako znaci ne vratim kljuc u poziciju 100% off jel kad to uradim nemogu auto ponovo da startujem ali recimo sa kljucem od vrata......kad auto radi ja mogu da izvadim kluc iz brave on i dalje radi ,posto mi je na privesku kljuc od gepeka slucajno sam izvadio kljuc i on je i dalje radio(znaci samo izvadio ne i vratio u poziciju off)otkljucao gepek sa kljucom od gepeka(na istom je privesku kao i kontakt kljuc)

e sad kada okrenem kljuc u poziciju off ugasi se auto i kontrolna tabla tada vise nemogu da stavim drugi kljuc u bravu jel je 100 % zakljucana sada samo sa kontakt kljucom upaliti ponovo normalna procedura okrenem kontakt odsvetli code i pali

medjutim nevratim kontakt kluc skroz nazad kad gasim nego lagano vracam u jednom momentu prije potpune pozicije off staje motor i gasi se tabla i tada kad izvadim kljuc i umesto kljuca za paljenje stavim neki drugi a originalan odnesem iz auta da ga ecu nemoze procitati,tada upalim ponovo sa tim drugim klucem kontakt, odradi konrolu ugasi "code" lampicu na tabli,okrenem i upalim auto .....

moje pitanje je kako ga upalim kad je kontakt kljuc van domasaja eku i palim sa fals kljucom ,znaci interesuje me da lise moze ecu podesiti da se bilo kojim kljucem (normalno koji i bravi odgovara)UPALI...

Edited by odejan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam te bas najbolje razumeo, ali postoji mogucnost da je negde ispod plastike zalepljen onaj mali cip iz CODE kljuca, ako te bas zanima probaj da skines plastiku i proveri.. A koliko sam cuo "valjda" moze da se iskljuci imobilajzer, pa da moze da se pali bez tog cipa, barem su meni tako rekli, nisam siguran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda sam malo zakomplikovao...........jednostavno auto moze da se upali sa bilo kojim drugim kljucem ali nije mi jasno trepti lampica 2-3 sec i sa orig i sa fals kljucem i kad se ugasi code lampica okrenem na start i vozi miško....samo mi nije jasno kako provericu evo sad sam i cuo od prijatelja koji ima multisku da je on rezervni tj jedini original kljuc stavio ispod plastike kod brave i pali sa falš bez koda koji kosta 500 din iali mu ecu ocitava ovoga sto ga je stavio ispod plastike kod bravice ali i da je probao skloniti orig kljuc i tada samo vergla ne pali....moram sutra da procesljam kod bravice da liima kljuc ili vec neki cip od kljuca.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri pa javi... Mada mislim da je to sigurno. A ako nije ceo kljuc onda je taj mali chip, ali je vrlo mali da znas mozda velicine 2x5mm znaci vrlo vrlo mali, pa pazi da ti ne ispadne negde ili da ga ostetis, pa da napravis samo trosak bez razloga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat marea 1.8 16v 1999god.
Jedan kljuc mi radi normalno. Kad stsnem dugme lampica na kljucu se upali i brzo ugasi.
A na problematicnom kljucu kad stisnem dugme lampica se upali al duze svetli pa se ugasi i nista ne reaguje auto.

 

Imam fiat key code karticu.

Interesuje me da li se nalazi na toj kartici code za programiranje alarma?
Takozvani 4 digit code.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat bravo 1.6 16v

imam problem sa bravom, kada ubacim kljuc ne mogu da ga okrenem i da upalim auto.

Zanima me da li cu morati da promenim jos neke stavri kada zamenim bravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se po nekad desi da ostane upaljen indikator koda tj. ostane na tabli da svetli kljuc prilikom davanja kontakta obicno posle 3. puta kada dam kontak indikator se ugasi, imam samo jedan kljuc koji nije bas u najboljem stanju malo je iskrivljen, plastika je sva napukla a i meni je ispadao nekoliko puta na beton pa pretpostavljam da je vreme da napravim duplikat ali cisto bih hteo da se konsultujem sa inskusnjima 

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat bravo 1.6 16v

imam problem sa bravom,kada ubacim kljuc nemogu da ga okrenem i da upalim auto.

Zanima me da li cu morati da promenim jos neke stavri kada zamenim bravu?

Promeni samo mehanicki deo brave.

Videces na bravi bude oko mesta gde kljuc ulazi u bravu se nalazi plasticni prsten koji na koji dolazi kabal,taj prsten skini i stavi posle na novu bravu,to je antena ta prijem koda sa kljuca.

Posto ces sa bravom dobiti novi kljuc jos ti samo treba da rastavis stari kljuc,iz njega izvadis transponder i ubacis u novi kljuc ili odnesi nekom kljucaru da ti ubaci samo kod u novi kljuc sa starog kljuca.

Meni se po nekad desi da ostane upaljen indikator koda tj. ostane na tabli da svetli kljuc prilikom davanja kontakta obicno posle 3. puta kada dam kontak indikator se ugasi, imam samo jedan kljuc koji nije bas u najboljem stanju malo je iskrivljen, plastika je sva napukla a i meni je ispadao nekoliko puta na beton pa pretpostavljam da je vreme da napravim duplikat ali cisto bih hteo da se konsultujem sa inskusnjima 

Meni se tako ponasa kada koristim master kljuc (crvena plastika) umesto standardnog plavog jer kada se ubaci master kljuc racunar za kod ulazi u mod programiranja i lampica ostaje da svetli jer ocekuje unosenje drugih kljuceva.

Ne mora da znaci da je ovo sigurno u pitanju ali meni se to desavalo posto mi je prethodni vlasnik rekao da koristim taj crveni kljuc a posle sam saznao da se on koristi samo za programiranje standardnih kljuceva i da ga ne treba koristiti za normalnu upotrebu.

Kakav je taj kljuc koji koristis,plavi,crveni,original,pravljeni...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plavi kljuc sa malom crvenom plastikom ali nemam pojma dal je original ili je pravljeni ali je dosta ishaban pa pretpostavljam da je original

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima tu crvenu plastiku onda verovatno nije original nego je kopiran.

Kod mene sa tim kopiranim isto ostaje nekada da svetli lampica a pretpostavljam da je neko pre mene kopirao master kljuc dok je sa originalnim uvek sve ok.

Evo na slici se vidi master,original i kopirani,kod tebe je verovatno ovaj treci.

E da,na originalu mora da pise "fiat" i da ima urezan neki broj na ostrici.

 

DSC01422.jpg

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...